Comunitatea uCoz » Concursuri » Alte Concursuri » Concurs - Cel mai bun Website uCoz! (Perioada de desfășurare a concursului | 10 - 22 Aprilie 2012)
Concurs - Cel mai bun Website uCoz!
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 136 | 11:32 PM
SkipY, singura explicatie care ti-o pot da e ca omul si-a postat un anunt pe site prin care isi roaga comunitatea sa il voteze , daca utilizatorii site-ului respectiv nu sunt doar trecatori si revin zilnic pe el cu siguranta il vor vota(si cred ca au si facut-o).
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 137 | 11:39 PM
Danny, nu cred varianta asta, o cred pe cealalta deoarce nu lasa el doar 20 minute si dupaia il scotea, si ce site are el ca sa faca asta ? Daca stie ca nu a trisat sa revina cu o explicatie.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 138 | 11:46 PM
Care stie cum plm ma desabonez de la acest topic ca misa umplut emailu de comentarii de aici
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 139 | 11:54 PM
yonutz, cred ca pute-ai posta acest messaj si fara a-ti varsa organul tau genital masculin pe el, sa-ti traduc Dezabonare = Unsubscribe , sper sa te descurci.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 140 | 0:00 AM
Danny, mda mai lamurit aia stiam si eu sa traduc,
Numai ca tin sa te anunt ca nu am dezabonare, daca aveam numai intrebam.

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 141 | 0:11 AM
yonutz, imi cer scuze ca te-am "deranjat" cu acel post, oare cum mi-am "permis"? fool
lol
Ma preocupa faptul ca regulamentul permite prea multe pe forum si asta intr-un final nu duce decat la o dezordine si deimformare totala + ca am observat si femei/fete care cauta un sprijin in dezvoltarea site-ului lor si ce o sa gaseasca? off topic si "flacai" cu "pensula" mare !
Nu cred ca e greu sa ne rezumam in PM-uri la astfel de vocabular.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 142 | 0:23 AM
Danny, nu mai deranjat cu nimic poti comenta ce vrei, am spus ca misa umplut emailu adica 40-50 de emailuri,
Multe emailuri aiurea eu ma abonasem pentru concurs si vad ca stau sa sterg la emailuri

yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 143 | 3:19 AM
In fiecare mail, la sfarsitul lui iti apare in limba romana daca nu ma insel, Dezaboneazate de la aceste mesaje. ceva de genu, dai jos tare la pagina cu mesajul din mail.

Adăugat (22/04/2012, 2:17 AM)
---------------------------------------------
Se poate verifica prin statisticile acelei pagini, de pe ce site s-a intrat sa se voteze sau de unde, din cate stiu eu nu exista servicii sa poti da like-uri false, cel mai probabil 5 - 10 euro platiti la un site cu multe vizite , sau careva ce are abonati multi la facebook, in cazul de fata il banuiesc pe Danny , am rezervele mele.

Adăugat (22/04/2012, 2:19 AM)
---------------------------------------------
Oricum nu este ceva interzis, s-a zis destul de clar, roaga-ti prietenii, fanii, etc sa aduci lumea sa voteza. Voturile nu sunt false, deci sunt corecte din punctul meu de vedere.

Deci care vrea pe primu loc 15 euro - atept pm :))

yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 144 | 4:50 AM
yce, mrs am gasit
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 145 | 5:24 AM
Quote (yonutz)
din cate stiu eu

yce, sincer,clar si raspicat tu nu stii multe, dar fa-ma sa inteleg si eu, ori esti rezervat, ori ma banuiesti?
Adica fii barbat , daca ai de zis ceva esti liber sa o faci si eu o sa vin cu explicatiile de rigoare.
Daca a-si avea poate jumatate din timpul tau alocat pentru administrarea site-urilor, in 2 luni ti-as fi demontrat zeci de chestii initial "imposibile" in sistemul ucoz.
Eu zic sa incetam cu off topicul(certandu-ma si pe mine biggrin ), ca am facut varza acest thread care ar fi vrut sa fie un avant pentru utilizatorii uCoz Romania in a dezvolta site-uri cat mai ridicat calitativ si pe nise intraznete.
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 146 | 9:30 AM
Quote (Danny)
script care se numeste Clickjacking | Facebook

atunci nu e prea corect (daca intradevar asa a strans fifastars likeurile).
Ce e drept mi s-a parut si mie foarte dubios ca intr-un minut a adunat cateva zeci de likeuri, dar am zis...."poate are omu o sursa buna de .....atras likeuri":))
De ce ziceam ca nu e corect, despre clickjacking stiam si eu ca se poate adauga, dar atunci votul ar fi dat incorect (omul nici macar nu stie ca a dat like).
Iar acum daca tot ne destainuim sa va zic la ce solutie PUTEAM(dar nu am apelat) am vrut ca likeurile sa fie corecte.
Solutia era asa:
Clickjacking + un banner de la un site de trafic adaugat pe ProiecteMObila =Likeuri peste likeuri (sute de likeuri)
Fiecare utilizator la care ii vedeam situl returna (la un moment dat) intrand pe situl meu unde automat.........LIKE PROIECTEMOBILA fara sa stie:)))
Cat de corect sau incorect au fost stranse voturile fifastars nu decidem noi asta e clar, personal ....nu mi se pare corect daca a facut asa.:))

Adăugat (22/04/2012, 8:30 AM)
---------------------------------------------

Quote (Danny)
omul si-a postat un anunt pe site prin care isi roaga comunitatea sa il voteze , daca utilizatorii site-ului respectiv nu sunt doar trecatori si revin zilnic pe el cu siguranta il vor vota(si cred ca au si facut-o).

sau poate fi si asa:) dupa cum bine zice Danny,

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 147 | 11:46 AM
Quote (Chibo)
Ce e drept mi s-a parut si mie foarte dubios ca intr-un minut a adunat cateva zeci de likeuri,


Dar nu e mai plauzibil ca intr-un minut sa faca zeci de like-uri, decat sa faca zeci de like-uri cate unul pe minut ?

Mie imi pare ca e imposibil ca el intr-un minut sa isi dea singur nustiu cate like-uri, deci e clar ca link-ul a fost trimis la niste fani care au intrat toti odata.
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 148 | 12:11 PM
yce, am zis ca mi s-a parut dubios nu imposibil, ce nu inteleg eu este ce vrei sa zici cu asta
Quote (yce)
Mie imi pare ca e imposibil ca el intr-un minut sa isi dea singur nustiu cate like-uri,
:)) cine a zis ceva de dat likeuri singur?
Imposibil ti se par tie multe.....:)
Poate intradevar omul a pus la punct mai bine strategia de adunat likeuri decat noi restul, nu contesta nimeni, iar atata timp cat cei din staff nu au nici o obiectie, inseamna ca 4life merita impreuna cu site-ul fifastars locul 1.

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 149 | 12:36 PM
sa lasam admini sa decida,eu felicit toti concurentii,bafta !
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 150 | 1:57 PM
cnusi, la fel:)
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Comunitatea uCoz » Concursuri » Alte Concursuri » Concurs - Cel mai bun Website uCoz! (Perioada de desfășurare a concursului | 10 - 22 Aprilie 2012)
Căutare: