Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Banner-ul publicitar uCoz se schimbă!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 4:02 PM


Salutare tuturor!

După cum știți, uCoz oferă servicii gratuite complete care, pe lângă super CMS-ul cu 22 de module, FTP, domeniu, spațiu, mai includ și găzduirea unui website, blog sau a oricărui proiect online.

Pentru a putea oferi cele mai bune servicii gratuite, noi afișam un mic banner publicitar în partea superioară a site-urilor, care să ne ajute la susținerea costurilor de găzduire și întreținere.

Astfel, din luna Martie, banner-ul existent în partea superioară se va transforma într-unul de tip leaderboard (728x90 px) și va fi afișat, la fel, pe toate website-urile gratuite. Banner-ul se va integra cu design-ul website-urilor voastre în mod normal, păstrând ușurința în navigare și aspectul vizual.

Dacă doriți ca acest mic banner să fie eliminat, puteți ca si până acum, să vă achiziționați un pachet plătit, începând cu cel “Baza” de la 5.99$ . O listă completă cu pachetele de servicii poate fi vazută aici: http://www.ucoz.ro/pricing/ iar mai jos, găsiți mai multe informații despre modalitățile de plată cele mai populare:

1. Card bancar (debit, credit), pentru achiziția unui pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1 (probabil cea mai bună variantă, mai ales că majoritatea cardurilor au comision 0 la plățile online)

2. SMS - reîncărcați contul, după care activați un pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-624-1

3. Dacă sunteți din Republica Moldova, vă recomandăm și Webmoney Transfer sau ROBOXchange

Vă mulțumim și vă dorim:




Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 121 | 5:49 PM
Si eu am aceeasi problema...
Totusi ar trebui facut ceva.. nusuntem cobai.

Lacomia dupa bani nu duce decat la pierzanie... cred ca astfel se vor cumpara mai multe servicii de 3$... wink
Daca o tin tot asa WORDPRESS sau BLOGSPOT par mai ok sad

Material modificat de sorynik - Duminică, 19/04/2015, 5:52 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 122 | 7:19 PM
Penibil ce se intampla cu reclamele astea..... mai si platesc domeniu la ucoz....!
MitzZa
Postări: 43
Reputație: 0
Mesaj # 123 | 0:10 AM
Am sute de vizitatori care intra de pe mobil si sunt redirectionati spre un popup. Nu pot sa foloseasca siteul uCoz dry
Filmepenet
Postări: 12
Reputație: -1
Mesaj # 124 | 8:32 AM
chiar sunt penibile aceste reclame nu am vazut asa ceva pana acum la nici un host free angry
izei
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 125 | 3:07 PM
Mai sunt sperante de rezolvarea problemei astazi? Ca in curand ne rezolva "unchiul" google pe toti cu niste penalizari drastice.....
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 126 | 5:04 PM
Aproape a trecut ziua de luni in care v-ati laudat ca se rezolva problema si degeaba....cele 4 reclame sunt prezente ....!
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 127 | 9:55 PM
Update: s-a rezolvat situația redirecționării pentru dispozitivele care utilizează Android. Imediat ce avem informații actualizate revenim cu vești - sper că următoarele vor fi la nivelul așteptărilor tuturor.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 128 | 9:57 PM
Mai sunt 2 ore si trece si ziua de luni ....eram sigur ca nu se va rezolva nimic! ... am domeniu de la ucoz si aveam de gand sa-mi mai cumpar pachete premium dar cum sa fac asta cand increderea in acest sistem scade in loc sa creasca?

Ucoz e o idee exceptionala dar trebuie sa intelegeti ca nu puteti urca daca nu sunteti seriosi si daca nu va tineti de cuvant cu adevarat!

Adăugat (20/04/2015, 9:57 PM)
---------------------------------------------
Mi-au scazut vizitele la jumatate de cand cu "problema cu reclamele"....asta este.... smile


izei
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 129 | 10:10 PM
Am tot asteptat si eu sa se rezolve ceva......si mie mi-a scazut traficul la jumatate.....
Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 130 | 0:06 AM
Pune mana si plateste 6$ in loc de 3$ cum era pe vremuri si nu va mai plangeti ! biggrin

Raver tata, asta este cea mai buna idee sa scapi de parazitii astia care sug seva din serverele uCoz si care incalca cu tupeu legile dreptului de autor cu pirateria.

Pai tu parerile astora le iei in considerare care sunt numai buni de puscarie.

Raver spunea candva ca uCoz ofera un serviciu si nu are cum uCoz sa fie responsabil de ce fac utilizatorii cu el. ( oare ? )
Citat
Daca tu vinzi cutite si omul il foloseste la tocat oameni tu cu ce esti de vina...
( in cazul asta esti de acord sa gazduiesti continut care incalca legea si in plus faci bani din reclamele pe care apasa utilizatorii siturilor de piraterie, gazduite pe serverele tale ! )

Eu propun sa ramana un an intreg reclama asta tripla. Epurarea asta este foarte buna.

Felicitari pentru plan ! cool
Material modificat de Vampire - Marţi, 21/04/2015, 0:09 AM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 131 | 0:26 AM
Vampire, spre deosebire de tine probabil si eu cotizez la ucoz.ro si nu fac piraterie in nici un caz pe cele 3 site-uri pe care le detin! Verifica wink
Kotzo
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 132 | 1:29 AM
Vampire, Esti un tovaras comunist sau ce?
Nu inteleg de ce te agiti asa tu comunistule atata timp cat pe pagina principala de la UCOZ te invita sa iti creezi un web-site gratuit???
Ce drept ai tu sa interzici unui utilizator "nob", ce-i drept nu atat de priceput ca tine sa invete cu ce se mananca un web-site?
Daca considera ca se descurca in timp e simplu, "PLATESTE" ce pachet doreste, nu ce ai vrea tu!

Propun ca administratorii acestui forum sa ia atitudine fata de acest personaj comunist.

Toate cele bune tuturor si asteptare cat mai scurta in ceea ce privesc reclamele!

"Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez toata iarba si-i las fara gazon"

Parazitii
Material modificat de Kotzo - Marţi, 21/04/2015, 1:37 AM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 133 | 5:14 AM
sorynik, CreareWebsite, MitzZa, izei, Filmepenet, a fost o decizie oarecum neașteptată a managementului central și ne cerem scuze pentru lipsa de informare. Da, bannerele vor fi afișate pe o perioadă nedeterminată și vom reveni cu noutăți, odată ce acestea apar.
Într-adevăr, momentan, singura metodă pentru a le face să dispară este să achitați unul dintre pachetele plătite, începând cu cel bază de 5.99$/lună.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Admin7474
Postări: 16
Reputație: -1
Mesaj # 134 | 9:34 AM
WTF???
Adio si v-am pupat sunt hostinguri free, nu dau nume ca nu vreau sa fac reclama cu toate ca in cazul asta ar merita, care nu pun nici o reclama pe site-ul tau si voi puneti 3??? pai asta e culmea nesimtiri! wacko

CreareWebsite, "FELICITARI" pentru proasta decizie de a achizitiona domeniul de la ucoz...

Aflare Numar Ascuns >>> numarascuns.ucoz.ro
Material modificat de Admin7474 - Marţi, 21/04/2015, 9:38 AM
izei
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 135 | 9:44 AM
O decizie de genul acesta se anunta din timp!
Trebuia sa ne apara undeva pe site! Din data x cine nu cumpara pachet platit o sa fie afisate pe site-ul lui 3 reclame si pop-ul (dar in realitate nu prea mai are site! ca daca intri de pe tel si tableta ai redirectionare spre nu stiu ce tampenii de site-uri).
V-ati batut joc de noi aproape o saptamana! Ne-am pierdut traficul! Altii au primit penalizari de la google! SI ACUM VRETI SA CUMPARAM PACHETE PLATITE? Pai daca lucrez cu astfel de oameni ma trezesc peste o luna ca trebuie sa platesc 50$ pachetul platit! Aici nu e vorba de 6$ sau 100$, aici este vorba de neseriozitate de care ati dat dovada, iar eu sa muncesc si sa bag bani pe un site pe ucoz in momentul de fata nu o mai fac.
Prefer sa platesc dublu/triplu dar sa am o siguranta pentru munca si banii pe care-i bag intru-un site.

Stima.
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Căutare: