Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Banner-ul publicitar uCoz se schimbă!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 4:02 PM


Salutare tuturor!

După cum știți, uCoz oferă servicii gratuite complete care, pe lângă super CMS-ul cu 22 de module, FTP, domeniu, spațiu, mai includ și găzduirea unui website, blog sau a oricărui proiect online.

Pentru a putea oferi cele mai bune servicii gratuite, noi afișam un mic banner publicitar în partea superioară a site-urilor, care să ne ajute la susținerea costurilor de găzduire și întreținere.

Astfel, din luna Martie, banner-ul existent în partea superioară se va transforma într-unul de tip leaderboard (728x90 px) și va fi afișat, la fel, pe toate website-urile gratuite. Banner-ul se va integra cu design-ul website-urilor voastre în mod normal, păstrând ușurința în navigare și aspectul vizual.

Dacă doriți ca acest mic banner să fie eliminat, puteți ca si până acum, să vă achiziționați un pachet plătit, începând cu cel “Baza” de la 5.99$ . O listă completă cu pachetele de servicii poate fi vazută aici: http://www.ucoz.ro/pricing/ iar mai jos, găsiți mai multe informații despre modalitățile de plată cele mai populare:

1. Card bancar (debit, credit), pentru achiziția unui pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1 (probabil cea mai bună variantă, mai ales că majoritatea cardurilor au comision 0 la plățile online)

2. SMS - reîncărcați contul, după care activați un pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-624-1

3. Dacă sunteți din Republica Moldova, vă recomandăm și Webmoney Transfer sau ROBOXchange

Vă mulțumim și vă dorim:




Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Admin7474
Postări: 16
Reputație: -1
Mesaj # 136 | 10:14 AM
Si totusi nu inteleg de ce doar utilizatorii din Romania vad prostia asta de reclama??? adica pe acelasi site al meu utilizatorii din afara il vad normal iar cei din Romania il vad plin de reclame?
Adica noi astia suntem mai fraieri sau cum ca nu prea am inteles politica ucoz din ultimul timp...
Am accesat ieri de testare niste site-uri .ucoz.ru si tot la fel se vad din Romania cu nspe mii de reclame si am pus pe cineva din afara sa acceseze acelasi site si nu apare nici o reclama pe el!
N-am cuvinte, cand veti mai ramane cu 5-10% din webmasterii din Romania o sa dati pachetul baza GRATUIT 2-3 ani si nici dracu nu o sa mai faca faca conturi la voi...
ASTA A FOST ULTIMUL MEU MESAJ AICI, deja am inceput mutarea pe alt hosting

Aflare Numar Ascuns >>> numarascuns.ucoz.ro
Material modificat de Admin7474 - Marţi, 21/04/2015, 10:14 AM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 137 | 11:28 AM
izei, ai dreptate ...

Adăugat (21/04/2015, 11:28 AM)
---------------------------------------------

Citat Admin7474 ()
deja am inceput mutarea pe alt hosting


Multi o fac deja...!

Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 138 | 11:52 AM
Nu va convine mutati-va odata si nu mai bociti pe aici rauri de lacrimi. Atat timp cat va pierdeti timpul pe aici cu situri de sute de pagini care genereaza profit pentru uCoz din continutul vostru, iar ceea ce primiti din partea uCoz nu va convine inchideti siturile ca macar sa eliminati veniturile si mutati-va unde vreti voi pe ce retea de socializare sau site - builder doriti.

Nu mai plangeti doar v-am spus.

CreareWebsite, lasa maica religia ca zeii de acum nu sunt ca Zamolxe si pun lumea sa stea in genunchi ca sclavii.
Avand un domeniu nu cotizezi la uCoz nimic. In plus domeniul il poti lega de orice alt site. Te-ai simtit tu cu musca pe caciula sa raspunzi la topicul de piraterie desi nu am spus nici un nume. Bravo !

Vreti piraterie poftim : http://top.ucoz.ro/top.html inchideti siturile unul dupa altul.
Top 100 se lauda uCoz si promoveaza pirateria. ( Raver atentie mare aici - e prea la vedere - ce webmasteri o sa vina cand vad ce promovati si cu ce va laudati - sau ce o sa se intample cand o sa va dea in judecata cineva cand puteati sa luati masuri din timp - sunt destule situri de piraterie pe net ca sa nu va manjiti si voi pe maini cu asa imagine )

Kotzo, se pare ca toti suntem tovarasi dar nu comunisti ci capitalisti. Platesti primesti, nu platesti esti penalizat mai ales in tara asta unde toata lumea vrea ceva gratis, de pomana ca sunt toti religiosi si unde probabil 99% + din siturile uCoz sunt gratuite. Ies pe minus, vrei sa plece din Romania ?

Stai asa ca te invit si eu pe un site gratis sa-ti dai datele personale de la card nu vrei ? cool

Am primit dreptul sa iti interzic tot ce poftesc pentru ca tu nu ai umor si bineinteles eu sunt de vina pentru problemele tale biggrin

Citat Raver ()
sorynik, CreareWebsite, MitzZa, izei, Filmepenet, a fost o decizie oarecum neașteptată a managementului central și ne cerem scuze pentru lipsa de informare. Da, bannerele vor fi afișate pe o perioadă nedeterminată și vom reveni cu noutăți, odată ce acestea apar.
Într-adevăr, momentan, singura metodă pentru a le face să dispară este să achitați unul dintre pachetele plătite, începând cu cel bază de 5.99$/lună.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.


Un vis devenit realitate. Inca o data felicitari pentru plan.
Este clar ca in Romania nu functioneaza sistemul cu plata si o solutie era sa trasforme siturile gratuite in ferme de reclame.

Avand in vedere ca pana si reclama mare introdusa acum ceva timp nu v-a facut sa plecati / sa inchideti, atunci inseamna ca popor tolerant cum sunt romanii - puteti suporta numai bine si un mega bonus, nu de alta dar utilizatorii care nu platesc bani nu sunt clienti ai uCoz ci devin produsele comercializate de companie.
Material modificat de Vampire - Marţi, 21/04/2015, 12:04 PM
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 139 | 1:41 PM
Vampire, vorbesti mult si gandesti putin.
Las un site gratuit si imaginea de mai jos sa vorbeasca pentru mine

Daca nu stii ce semnifica ce ti-am postat...sper sa te abtii.

Probabil e indreptatita aceasta miscare, comunitatea din RO nu aduce profit si totusi...mi se pare exagerat 3 reclame (dimensiuni generoase) + popup (si asta la fiecare afisare...really annoying).

Ce ma speriat si pus pe ganduri este modul de a le introduce:
1. Fara a anunta Staff-ul din RO
2. Fara a anunta comunitatea din RO

Pot spune ca am contribuit destul de mult din 2010 pana in prezent.
Pachete pe diferite site-uri







Sa nu mai zic de template-uri premium
Cont gmail

Cont yahoo


Eu cred ca meritam sa fim anuntati de aceasta miscare. (Good job "Putin")
Nu vreau sa am surprize neplacute pe viitor si sa imi sara clientii in cap ... ne trezim cu preturi mari la pachete peste noapte.

Pacat pentru comunitatea din RO ca se intampla asta, sa nu mai zic de Lucian si Felicia care fac o treaba extraordinara.
Daca "Putin" asa a decis, nu ramane decat sa migram unde credem de cuviinta ca este mai bine.
Urmeaza o perioada grea de munca cu mutarea, dar sper sa merite.

Succes tuturor si toate cele bune!
Atașamente: 6668183.jpg (42.8 Kb) · 9781772.jpg (75.9 Kb) · 2354405.jpg (60.5 Kb) · 2942581.jpg (38.6 Kb) · 7119291.jpg (74.3 Kb)
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 140 | 4:20 PM
Citat Vampire ()
CreareWebsite, lasa maica religia ca zeii de acum nu sunt ca Zamolxe si pun lumea sa stea in genunchi ca sclavii.
Avand un domeniu nu cotizezi la uCoz nimic. In plus domeniul il poti lega de orice alt site. Te-ai simtit tu cu musca pe caciula sa raspunzi la topicul de piraterie desi nu am spus nici un nume. Bravo !


Platesc la ucoz domeniul, intelegi sau faci pe prostul?

Kotzo
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 141 | 4:31 PM
CreareWebsite, De ce te miri? Astfel de specimene exista printre noi biggrin

Doamneeee , mare e gradina ta si multi prosti sar gardul! biggrin

Singurul lucru care ne ramane de facut ar fi sa o intindem pe alte hosturi usurel.

Eu unul m-am apucat de impachetat bagajele... sad

"Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez toata iarba si-i las fara gazon"

Parazitii
Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 142 | 6:12 PM
Citat
Totusi sa pastram subiectul principal "Banner-ul publicitar uCoz se schimbă!"

Edited Danny
Material modificat de Vampire - Marţi, 21/04/2015, 6:34 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 143 | 6:44 PM
Citat Vampire ()
CreareWebsite = Ban.

Citat CreareWebsite ()
Platesc la ucoz domeniul, intelegi sau faci pe prostul?


Acum te crezi si administrator?

Cine sa-l "linisteasca" cu un avertisment pe agitatul asta ... smile

Kotzo
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 144 | 6:51 PM
Vampire,
Te pregatesti sa ajungi un sef mai mic pare-se???

Te vrei moderator???

Vrei sa ramai doar tu si cu tine pe acest forum???

Noi iti dorim in continuare un spor cat mai dulce la pupici.... wink

P.S Fara nici un fel de vulgaritate

"Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez toata iarba si-i las fara gazon"

Parazitii
MitzZa
Postări: 43
Reputație: 0
Mesaj # 145 | 7:55 PM
Vampire, lasa-te de comentat si apuca-te de altceva dry

uCoz oferea un serviciu GRATUIT, iar acel serviciu gratuit a fost distrus de reclame, deci este inexistent.

Daca pe uCoz nu scria peste tot ce este mai jos, atunci comentam decat in privinta faptului ca nu am fost anuntati cu ceva timp inainte
Creează un website gratuit! ; GRATUIT Creatorul tau de site-uri ; Creează un site web gratuit
META: Creeaţi-vă propriul site de prezentare şi obţineţi spaţiu de găzduire nelimitat şi gratuit, folosind sistemul uCoz. Dezvoltaţi gratuit site-uri, blog-uri, forum-uri, magazine virtuale, albume foto sau cărţi de oaspeţi. O gamă largă de şabloane şi design-uri, la alegere.

In acest moment, uCoz nu este un serviciu gratuit. Este un serviciu care il poti folosi numai in cazul in care esti dispus sa achiti 6$ lunar. Daca vrei sa ai un site gratuit in uCoz, nu trebuie sa te astepti la vizitatori, iar daca intra cativa, nu te astepta sa ramana pe site !

Adăugat (21/04/2015, 7:55 PM)
---------------------------------------------

Citat
Vampire Astăzi, 7:36 PM
nasol pentru tine

Reputatie: -1

Eu nu am nici o problema cu reclamele, imi platesc lunar, de cativa ani, serviciul care ma scapa de reclame.
Am zis doar ca sa iti explic tie mai clar, sa intelegi si tu, pentru ca stiu ca unii pricep mai greu.

uCoz este preferatul meu in materie de CMS, am foarte multe domenii atasate pe uCoz si proiecte la care lucrez, pe care planuiesc sa le dezvolt tot in uCoz. Il folosesc de foarte multi ani, si imi castig traiul prin intermediul lui. Sper sa rezolvati problema cu reclamele cat mai repede ! smile
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 146 | 8:11 PM
Danny, da, ne pare rău pentru că nu am anunțat mutarea și facem tot posibilul să găsim împreună o soluție în cel mai scurt timp. Ceea ce putem spune acum e ca afișarea a 3 bannere este într-adevăr, un Bug care va fi remediat în curând. Apreciem nespus implicarea și dedicarea pe care ai împărtășit-o de-a lungul timpului și te asigur de tot suportul nostru acum și pe viitor.

Admin7474, CreareWebsite, a fost o lipsă de comunicare și ne cerem scuze pentru acest incovenient, mai ales că s-a strecurat și un Bug major. Cu toate acestea, conform punctului 2.4 din Termenii și condițiile de utilizare ale uCoz, compania își rezervă dreptul de a afișa mesaje publicitare pe website-urile gratuite.

Referitor la pachetele plătite, voi face un mic calcul-exercițiu, pentru a vedea un cost real al unui serviciu:

La achiziționarea pachetului "Bază" pe 1 an, se primește o reducere de 20%, costul total fiind de 57.2$. Aici, utilizatorul mai primește un template premium în valoare de 15$. Scăzând valoarea respectivă din totalul cu reducere, obținem 42.2$/12 luni = 3.51$/lună ~ 14 RON/lună. Dacă este mult sau puțin pentru un site profesionist, vă las pe voi să vă pronunțați.

Vampire, mulțumim pentru sugestiile anterioare de îmbunătățire ale sistemului. Oricum, din perspectiva uCoz, toți utilizatorii sunt foarte importanți, indiferent că sunt gratuiți sau premium.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Urs
Postări: 46
Reputație: 2
Mesaj # 147 | 8:28 PM
Nu imi plac discutiile sterile si toxice pe care le vad acum pe forum si pe care le aud de la utilizatori.

Doresc sa va aduc aminte de o propunere mai veche :

http://forum.ucoz.ro/forum/2-916-5964-16-1331391580
http://forum.ucoz.ro/forum/2-916-5992-16-1331414143
http://forum.ucoz.ro/forum/2-916-6003-16-1331451319
http://forum.ucoz.ro/forum/2-916-6049-16-1331500551
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 148 | 9:53 PM
Citat Raver ()
La achiziționarea pachetului "Bază" pe 1 an, se primește o reducere de 20%, costul total fiind de 57.2$. Aici, utilizatorul mai primește un template premium în valoare de 15$. Scăzând valoarea respectivă din totalul cu reducere, obținem 42.2$/12 luni = 3.51$/lună ~ 14 RON/lună. Dacă este mult sau puțin pentru un site profesionist, vă las pe voi să vă pronunțați.


Nu toata lumea are 57,2 dolari ... plus ca sabloanele ni le-am pus la punct fiecare cand am creat site-ul, nu stiu cati l-ar folosi...poate la alte site-uri!

Sper totusi sa se gaseasca o varianta convenabila de ambele parti, e mult prea mult ce se intampla acum ....

Admin7474
Postări: 16
Reputație: -1
Mesaj # 149 | 12:53 PM
Am zis ca nu mai revin pe aici cu comentarii dar nu m-am putut abtine cand am vazut contradictia de mai jos...

Citat Raver
a fost o decizie oarecum neașteptată a managementului central și ne cerem scuze pentru lipsa de informare. Da, bannerele vor fi afișate pe o perioadă nedeterminată și vom reveni cu noutăți, odată ce acestea apar.


Citat Raver
Ceea ce putem spune acum e ca afișarea a 3 bannere este într-adevăr, un Bug care va fi remediat în curând.


Raver deci pana la urma cum sta treaba? Va fi un singur banner ca si pana acum sau 2 cum sunt in momentul de fata ca vad ca s-a scos cel imens de pe mijlocul paginii + popup ul ala enervant!

Si apropo ziceati ca ati rezolvat treaba cu redirectionarea pe android???

Citat Felicia
Update: s-a rezolvat situația redirecționării pentru dispozitivele care utilizează Android. Imediat ce avem informații actualizate revenim cu vești - sper că următoarele vor fi la nivelul așteptărilor tuturor.


ieri seara pe la 19:30 cand am incercat sa intru pe site de pe telefon de 3 ori m-a dus pe 3 reclame diferite, nu am reusit sa accesez site-ul din browser-ul telefonului... cry

Aflare Numar Ascuns >>> numarascuns.ucoz.ro
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 150 | 1:35 PM
Citat Admin7474 ()
vad ca s-a scos cel imens de pe mijlocul paginii + popup ul ala enervant!

Din ce observ eu, inca mai apar toate 3 + popup
Atașamente: 4236528.jpg (141.7 Kb)
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Căutare: