Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Banner-ul publicitar uCoz se schimbă!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 4:02 PM


Salutare tuturor!

După cum știți, uCoz oferă servicii gratuite complete care, pe lângă super CMS-ul cu 22 de module, FTP, domeniu, spațiu, mai includ și găzduirea unui website, blog sau a oricărui proiect online.

Pentru a putea oferi cele mai bune servicii gratuite, noi afișam un mic banner publicitar în partea superioară a site-urilor, care să ne ajute la susținerea costurilor de găzduire și întreținere.

Astfel, din luna Martie, banner-ul existent în partea superioară se va transforma într-unul de tip leaderboard (728x90 px) și va fi afișat, la fel, pe toate website-urile gratuite. Banner-ul se va integra cu design-ul website-urilor voastre în mod normal, păstrând ușurința în navigare și aspectul vizual.

Dacă doriți ca acest mic banner să fie eliminat, puteți ca si până acum, să vă achiziționați un pachet plătit, începând cu cel “Baza” de la 5.99$ . O listă completă cu pachetele de servicii poate fi vazută aici: http://www.ucoz.ro/pricing/ iar mai jos, găsiți mai multe informații despre modalitățile de plată cele mai populare:

1. Card bancar (debit, credit), pentru achiziția unui pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1 (probabil cea mai bună variantă, mai ales că majoritatea cardurilor au comision 0 la plățile online)

2. SMS - reîncărcați contul, după care activați un pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-624-1

3. Dacă sunteți din Republica Moldova, vă recomandăm și Webmoney Transfer sau ROBOXchange

Vă mulțumim și vă dorim:




Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Bpx
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 4:32 PM
se poate schimba banerul in alta pozitie?daca da,cum???
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 17 | 4:47 PM
Bpx, poate fi eliminat definitiv, achiziționând un pachet Bază de 3$/lună prin:

1. Card bancar (debit, credit), pentru achiziția unui pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1 (probabil cea mai bună variantă, mai ales că majoritatea cardurilor au comision 0 la plățile online)

2. SMS - reîncărcați contul, după care activați un pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-624-1

Mai poți să-l elimini și prin alte metode pe care le-am comunicat la sfârșitul paginii numărul 1, din cadrul acestui Topic. Mulțumesc.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Urs
Postări: 46
Reputație: 2
Mesaj # 18 | 5:34 PM
Raver,

1. Reclamele sunt afisate strict in functie de ip. Poate audienta sitului este una internationala sau strict straina. Avem cum sa vedem ce vad alti oameni din alte tari ?

2. Ce a scris Sunny este adevarat sau nu ? Se va reveni la fosta versiune ?

3. Acelasi lucru se putea optine pe dimensiunile reclamei vechi poate chiar mai eficient.

Daca imi dai dimensiunile reclamei vechi pot face o schema.

Multumesc.

P.S : Latimea cred ca era 100% din rezolutia monitorului la fosta reclama.
Material modificat de Urs - Sâmbătă, 10/03/2012, 5:48 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 19 | 5:55 PM
Urs,

1. Da, în funcție de IP. Revin cu informații despre alte tări mai târziu. Uite, de exemplu cum este afișat un website uCoz din România, pe IP Rusesc - reclamele sunt afișate în partea dreaptă: http://screencast.com/t/vsXGIPLbK

2. Este posibilă revenirea, dar nu cred că la aceeași dimensiune.

3. Dimensiunile respective erau: lățime totală (se mula în funcție de width la ecran, exact), și înălțime 22px.

Mulțumesc!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Urs
Postări: 46
Reputație: 2
Mesaj # 20 | 6:59 PM
Multumesc pentru raspuns.

Sa vedem :

1. Se pot folosi reclame de la Google :

(468x15) Displays 4 links



Una dupa alta, adica doua consecutive 2 x 468 = 936 pixeli (1000 - 1024 fiind rezolutia minima)

Exista si optiunea :

(728x15) Displays 4 links



Nu are rost avand in vedere ca puteti pune 8 linkuri cu versiunea de mai sus. (2 x reclama)

2. Exista varianta grafica

(168x28)


Intra 6 una dupa alta ( 1008 pixeli ).

Alte modele facute de mine.

Exemplu 1
si Exemplu 2 reprezinta cele doua variante de mai sus puse in practica.

Exemplu 3 reprezinta 1000 x 28 cu 5 reclame !

Exemplu 4 care este cel mai bun reprezinta 1000 x 22 cu 5 reclame !

Da click pe poze.

1.


2.


3.


4.
Material modificat de Urs - Sâmbătă, 10/03/2012, 7:56 PM
toshiba
Postări: 28
Reputație: 0
Mesaj # 21 | 7:13 PM
am o varianta cum putem sa profitam si voi si io . sa ne faceti bannerul sub forma de script si sa poata omu sal puna in alta parte adika mai in stanga mai in dreapta asa ar fi mult mai bn astept raspuns
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 22 | 7:39 PM
eu nustiu de ce ati facut prostia asta ca ati schimbat reclama...eu unul o lasam asa.
O sa vedeti cum scadeti usor usor.Bagatio pe cea care era inainte sau algeti varianta lui Toshiba
defaultNick
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 23 | 8:42 PM
si ce fac in cazu care am 5 site-uri?? si as dorii sa renunt la ucoz si sa imi i-au tot continutul + baza de date care NU exista? toata munca mea de 4 ani ce fac?
styiks
Postări: 28
Reputație: 0
Mesaj # 24 | 9:03 PM
Quote (Raver)
3. Te invităm la concursul: I love uCoz, unde, dacă obții 50 de like-uri, de exemplu, primești Cadou un pachet Basic pe 3 luni: http://apps.facebook.com/iloveucoz/ (e cea mai simplă și poți imediat să o pui în practică)

Aceasta varianta nu prea merge pentru mine uare de ce ?

Acest site nu suporta browserul Internet Explorer
Caut uploaderi
Join me All-Stars.ro
With uCoz since 2009
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 25 | 9:20 PM
Urs - Mulțumim dar, Ads-urile Google nu sunt suportate în sistemul nostru, pentru site-urile din România. Dacă ai alte idei, de la alte companii, let me know.

CosminSpaceMusic - Până ieri, în România nu au fost vreodată rulate reclame pe site-urile utilizatorilor, iar 720x90 este cea mai populară variantă. Aici, sunt, probabil cele mai mici încasări din toată țările, dar cea mai mare utilizare (înafara Rusiei și Ucrainei). Pe noi ne interesează ca utilizatorii să aprecieze serviciile noastre și să accepte cele două variante care sunt comunicate înainte de înregistrarea în sistem: ori reclame pe site, ori un pachet plătit. Legea e simplă și funcționeaza în orice situație - pentru a primi, trebuie să oferi. Iar, ma repet, uCoz, n-a câștigat vreodată ceva ($) din bannerul acela mic, de sus pe care l-ați văzut afișat pe website-urile voastre.

toshiba, defaultNick, uite, la sugestia voastră, vom mai încerca și alte tipuri de bannere săptămâna viitoare, de exemplu rectangle de 300x250 care va fi afișat în partea dreaptă, ceva de genul asta: http://screencast.com/t/vsXGIPLbK.

styiks, De ce nu merge? Primești vreo eroare sau ai mai folosit aplicația. Dacă ai mai folosit aplicația, se poate utiliza o singură dată.

Tuturor - v-ar place mai mult banner-ul de tip rectangle (300x250) afișat în partea dreaptă?

Și mai am o întrebare - cine a cumpărat vreodată, ceva de la uCoz, dintre voi?

Mulțumim iar, dacă mai aveți și alte întrebări, vă așteptăm.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
defaultNick
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 26 | 9:39 PM
Quote (Raver)
vom mai încerca și alte tipuri de bannere săptămâna viitoare, de exemplu rectangle de 300x250

deci..asta ar pune capac.. sorry ca zic..dar as vrea munca mea de 4 ani sa mi-o i-au imi fac bagaju si am tulit-o ..de unde as putea face rost de o baza de date de la site-urile mele... daca exista asa ceva
toshiba
Postări: 28
Reputație: 0
Mesaj # 27 | 10:02 PM
metoda 300x250 ar fi foarte buna pe nimeni nu ar deranja din punctul meu de vedere deci asteptam metoda 300x250 sau gen asta ca am vazuto pe un site

Material modificat de toshiba - Sâmbătă, 10/03/2012, 10:04 PM
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 28 | 10:11 PM
eu sunt de acord cu toshiba este cea mai buna varianta ,va iese si chistig si nu derangeaza pe nimeni!!Multumim

Adăugat (10/03/2012, 8:11 PM)
---------------------------------------------
Raver eu zic ca cel mai bine este sa lasi pe forum un script unde poti muta tu unde vrei bannerul publicitar ucoz si ce marime vrei.poate uni au loc de spatiu publicitar si pot sa il pun acolo.cei care nul pun lise inchid site-urile . inca o metoda !!

defaultNick
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 29 | 11:11 PM
Quote (CosminSpaceMusic)
Raver eu zic ca cel mai bine este sa lasi pe forum un script unde poti muta tu unde vrei bannerul publicitar ucoz si ce marime vrei.poate uni au loc de spatiu publicitar si pot sa il pun acolo.cei care nul pun lise inchid site-urile . inca o metoda !!

eu raman pe varianta asta !
Material modificat de defaultNick - Sâmbătă, 10/03/2012, 11:12 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 30 | 0:14 AM
defaultNick, ideea este ca o să scoatem banner-ul din leaderboard (728x90) și o să punem unul rectangle, de 300x250 în lateral, nu amândouă în același timp.

toshiba, CosminSpaceMusic, mulțumim pentru impresii și feed-back. Vă promitem că facem tot posibilul să fie tuturor bine și să vă puteți derula proiectele în continuare. O sa analizăm și ideea cu script-ul dar, cel mai sigur, la mijlocul săptămânii viitoare sau cel târziu spre sfârșitul ei, vom trece la 300x250, medium rectangle lateral dreapta.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Căutare: