Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Banner-ul publicitar uCoz se schimbă!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 4:02 PM


Salutare tuturor!

După cum știți, uCoz oferă servicii gratuite complete care, pe lângă super CMS-ul cu 22 de module, FTP, domeniu, spațiu, mai includ și găzduirea unui website, blog sau a oricărui proiect online.

Pentru a putea oferi cele mai bune servicii gratuite, noi afișam un mic banner publicitar în partea superioară a site-urilor, care să ne ajute la susținerea costurilor de găzduire și întreținere.

Astfel, din luna Martie, banner-ul existent în partea superioară se va transforma într-unul de tip leaderboard (728x90 px) și va fi afișat, la fel, pe toate website-urile gratuite. Banner-ul se va integra cu design-ul website-urilor voastre în mod normal, păstrând ușurința în navigare și aspectul vizual.

Dacă doriți ca acest mic banner să fie eliminat, puteți ca si până acum, să vă achiziționați un pachet plătit, începând cu cel “Baza” de la 5.99$ . O listă completă cu pachetele de servicii poate fi vazută aici: http://www.ucoz.ro/pricing/ iar mai jos, găsiți mai multe informații despre modalitățile de plată cele mai populare:

1. Card bancar (debit, credit), pentru achiziția unui pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1 (probabil cea mai bună variantă, mai ales că majoritatea cardurilor au comision 0 la plățile online)

2. SMS - reîncărcați contul, după care activați un pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-624-1

3. Dacă sunteți din Republica Moldova, vă recomandăm și Webmoney Transfer sau ROBOXchange

Vă mulțumim și vă dorim:




Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 91 | 2:07 PM
CosminSpaceMusic, încă nu am schimbat banner-ele. Dar, vom reveni în curând cu o serie de modificări! Ţinem aproape
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Admin_George
Postări: 6
Reputație: 1
Mesaj # 92 | 10:59 PM
Pana la urma ei au dretate.........in + ai

Cms puternic
Ftp
Siguranta
Template
Domeniu
Widgets
Toate gratis
Ce mai vreti ma!? bagati-va in programul iubesc ucoz!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 93 | 9:52 PM
Raver, se poate ca pe site-ul meu de...sa zicem sport sa am reclame de la ucoz cu tema asta de sport?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 94 | 8:14 PM
Admin_George, mulțumim pentru înțelegere. Ce-i drept proiectul I love uCoz este suspendat temporar însă organizăm acțiuni diferite, cum ar fi reduceri și alte promoții similare. Ultima promoție pe care am avut-o, de Black Friday, oferea utilizatorilor 70% reducere la orice cupon de reîncarcare uCoz achiziționat. De exemplu cu 3$ achiziționai un cupon de 10$ și luai un Pachet Bază pe 3 luni. Foarte avantajos, nu-i așa?

CreareWebsite, reclamele care rulează în banner-ul afișat pe website-urile gratuite sunt aleatoare și pot include chiar și teme sportive. Însă, dacă dorești să introduci reclame pe website-ul tău, din care poți monetiza, o poți să o faci cu ușurință (Ai la dispoziție Adsense, Etarget, Bursa de Reclama, etc).

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 95 | 8:39 PM
Raver, multumesc de raspuns dar ma interesa doar daca pot schimba acea reclama aleatorie pe site-urile cu domeniu gratuit.

Multumesc de raspuns!

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 96 | 12:54 PM
CreareWebsite, nu poate fi modificată, este standard. Poți însă să o elimini oricând , achiziționând un pachet plătit (Bază) începând de la doar 3.09$/lună biggrin
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 97 | 8:21 PM
Raver, stiu biggrin multumesc.
Costea
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 98 | 7:30 PM
vreau sa platesc acea suma de 3 euro pentru a nu mai aparea ucoz....cum reusesc acest lucru?
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 99 | 9:24 PM
Pentru eliminarea bannerului publicitar ai la dispozitie 2 variante:
- achizitionarea serviciului separat (2.99 $ ~ 2.3 euro)
- achizitionarea pachetului de Baza (3.09 $) care, pe langa eliminarea bannerului publicitar, iti mai ofera si alte beneficii, cum ar fi: cresterea spatiului pe disc, deblocarea fisierului robots.txt, etc. Varianta aceasta ar fi mai recomandata decat serviciul separat, mai ales ca diferenta de cost e extrem de mica.
Achizitionarea pachetului/serviciului se poate face prin intermediul Panoului de Control -> Servicii platite -> Servicii platite .

Good things come to those who wait!
Denisa
Postări: 71
Reputație: 0
Mesaj # 100 | 6:56 PM
Buna ziua !
Am facut un site un alt mail este facuta pentru o gradinita din strainatate dar eu fiind obisnuita cu cel romanesc si cunoscand mai bine limba romana asadar va intreb aici pe forumul romanesc.Si mi-a fost scris ca raspuns de la asistenta technica ca pentru a elimina baner-ul trebuie o cerere facuta si semnata de directoarea gradinitei.Si va intreb ce fel de cerere ? exista o cerere tip ? cui sa ii trimit mai apoi ?
Material modificat de Denisa - Marţi, 14/04/2015, 7:00 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 101 | 7:39 PM
Denisa, nu există o cerere tip. Poți merge pe varianta standard:
Subsemnata ...... , director al ..... din ..... , solicit eliminarea bannerului publicitar de pe website-ul ..... . Data, semnătură și stampila unității de învățământ.
Cererea scanată o poți trimite ori printr-un reply la ticketul către Asistența Tehnică ori pe adresa felicia@ucoz.net .

Good things come to those who wait!
MitzZa
Postări: 43
Reputație: 0
Mesaj # 102 | 7:53 PM
Bataie de joc !!

Ati adaugat inca 1 banner + 1 popup + daca dai click oriunde pe site, se deschide un popup

Deci in total, siteul aproape ca nu se mai vede de reclame. Foarte dezamagitor!!!!
Material modificat de MitzZa - Joi, 16/04/2015, 7:53 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 103 | 8:33 PM
MitzZa, Sunt absolut convins, dau capul lui lucian si mana Feliciei la bataie, ca reclamele le-ai pus tu prin scripturi.
Prezinta-ne si noua site-ul tau ...
-------------------------------------------
Daca site-ul e cel indicagt in profil (Constanta) atunci eu vad doar reclama standart..

CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 104 | 0:13 AM
Muşatinu, are dreptate MitzZa!!

Asta e chiar bataie de joc .... uite si poza http://img.plici.ro/image/OcB

Si site-ul http://www.deinteres.org/

Am muncit mai mult de un an la el, platesc la ucoz domeniu ... accept o reclama dar nu 1000, asta nu face ca UCOZ sa devina mai productiv!

Adăugat (17/04/2015, 0:13 AM)
---------------------------------------------
Alta poza .... http://img.plici.ro/image/OcF

Material modificat de CreareWebsite - Vineri, 17/04/2015, 0:14 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 105 | 7:50 AM
CreareWebsite, am zis ca dau capu lui Lucian si mana Feliciei la bataie, ce noroc ca nu am pus nimic de la mine biggrin
OK, pe tine te cred pe cuvant. din ceia ce vad e un experiment, pentru ca reclamele sunt in rusa, cred ca Felicia deja a raportat la suportu tehnic.
P.S. in sfarsit ai scos bg-ul negru din footer.

Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Căutare: