• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » INCEPATOR (CERE AJUTOR)
INCEPATOR
777
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:27 PM
AM OBSERVAT CA AU MAI FOST INCERCARI PE FORUM DAR IMI INCERC SI EU SANSA
AS DORI CA PE SAIT SA-MI PUN UN FILM ZILNIC CEVA DE GENU FILMUL ZILEI
CARE E CALEA CORECTA ???
DE EX VREAU AZI FILMUL ASTASHERLOCK
ROG CA CINEVA SA-MI SPUNA PASII CLAR PENTRU A INSERA FILMUL
MULTUMESC ANTICIPAT
FRUMOASA TREABA FACETI AICI!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 6:57 PM
777, deci, ce vrei tu se numeste informer. ceva asemanator poti gasi aici http://ongmagdacesti.info/ doar ca acolo e ultima sedinta.. cm faci tu... intri la informers, alegi modulul cu filme, si alegi optiunea random. deja mai departe vezi...
777
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 7:11 PM
problema e ca saitu e in constructie si nu arata nimic
eu as dori pasii clari (nu coduri nu scripturi ci pasii ) sa pot viziona pe saitul meu zilnic un film (eu si toti prietenii mei)
mai clar de unde iau embed sau sursa ---unde il inserez etc...
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 7:17 PM
777, tu vrei să adaugi filme pe site sau în fiecare zi să îţi apară un alt film ca sugestie de vizionare?
777
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 7:25 PM
vreau ca in fiecare zi sa bag eu un nou film spre vizionare (nu link sau altceva )
nu ca sugestie ci chiar on line la mine pe sait
mersi
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 6 | 8:02 PM
Cel mai simplu mod de a face asta :

Add new entry

Pentru a copia filmul cu tot cu descriere si film online tine apasat cu mousul de unde incepe descriere pana sub trailer apoi dai click dreapta pe descriere si copy, apoi te duci la descriere unde ai dat add new entry si dai paste apoi adaugi intrarea.

Sper ca ai inteles. Succes !

777
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 8:29 PM
tocmai ca eu nu ma stiu in ucoz deloc unde e add new entry
mersi skipy
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 8 | 8:38 PM
Este pe prima pagina, sub header, dar trebuie sa fii logat in contul tau de administrator ca sa vezi "[ Add new entry ]".
777
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 1:34 AM
NU-MI APARE ADD NEW ENTRY PE PAGINA
DE CE ?

Adăugat (07/01/2012, 0:34 AM)
---------------------------------------------
INTRU IN CP PAGINA PRINCIPALA INTELEG CA IN DREAPTA AR TREBUI SA FIE
DAR NU E!!!

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 10 | 1:54 PM
777, nu intri în Control panel. Ce modul foloseşti? Lasă link-ul site-ului.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 11 | 9:02 PM
777, ce modul vrei sa folosesti pentru filme? Eu iti recomand modulul File catalog , intri pe link-ul http://romynet.ucoz.net/load si sus gasesti Add new entry
777
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 11:48 PM
Devil, MULTUMESC
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 1:52 AM
vreau sa fac un menu de filme sal pun pe prima colana dar nu stiu cum sal fac vreau sa fie ceva de gen dau click pe aventura sa se deschida o noua pagina binenteles tot pagina mea dar numai cu filme de aventura si asi vrea sa pun pe prima pagina un film online in fiecare zi .va rog sa ma ajutati habar nu am cum pot sal fac m-am chinuit atatea zile sa caut dr nu am gasit nimica
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 14 | 3:21 PM
Toninonr1, creează categorii pentru filme apoi pune unde vrei să îţi apară categoriile codul $CATEGORIES$ dacă foloseşti File Catalog desigur, dacă nu îţi recomand să îl foloseşti şi ca să adaugi un film te rog să te uiţi la un post de al meu de mai sus.
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 5:52 PM
nu reusesc sa fac. macar sa bag un film pe site care in fiecare zi sa apara altu dar sa se faca automat ca sa poata vizitatoru cand intra pe site si vrea sa vada filmul respectiv sai dea play si a2 zi sa apara alt film un script ceva de unde al iau
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » INCEPATOR (CERE AJUTOR)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: