Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Banner-ul publicitar uCoz se schimbă!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 4:02 PM


Salutare tuturor!

După cum știți, uCoz oferă servicii gratuite complete care, pe lângă super CMS-ul cu 22 de module, FTP, domeniu, spațiu, mai includ și găzduirea unui website, blog sau a oricărui proiect online.

Pentru a putea oferi cele mai bune servicii gratuite, noi afișam un mic banner publicitar în partea superioară a site-urilor, care să ne ajute la susținerea costurilor de găzduire și întreținere.

Astfel, din luna Martie, banner-ul existent în partea superioară se va transforma într-unul de tip leaderboard (728x90 px) și va fi afișat, la fel, pe toate website-urile gratuite. Banner-ul se va integra cu design-ul website-urilor voastre în mod normal, păstrând ușurința în navigare și aspectul vizual.

Dacă doriți ca acest mic banner să fie eliminat, puteți ca si până acum, să vă achiziționați un pachet plătit, începând cu cel “Baza” de la 5.99$ . O listă completă cu pachetele de servicii poate fi vazută aici: http://www.ucoz.ro/pricing/ iar mai jos, găsiți mai multe informații despre modalitățile de plată cele mai populare:

1. Card bancar (debit, credit), pentru achiziția unui pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1 (probabil cea mai bună variantă, mai ales că majoritatea cardurilor au comision 0 la plățile online)

2. SMS - reîncărcați contul, după care activați un pachet - http://forum.ucoz.ro/forum/25-624-1

3. Dacă sunteți din Republica Moldova, vă recomandăm și Webmoney Transfer sau ROBOXchange

Vă mulțumim și vă dorim:




Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 286 | 8:03 PM
Raver, noi iti multumim ca ne esti alaturi, sa speram ca vor mai disparea din bannere......si asteptam cu nerabdare campaniile biggrin
Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 287 | 12:58 PM
Altfel spus, acum se testeaza cati bani produc noile reclame (4 la numar) VS banerul mare din dreapta (1 la numar).

Cum 3 banere mari + 1 pop-up garantat vor genera foarte mult click-uri, rezultatul va fi o explozie de venituri.

De examplu : de la 20 000 euro pe luna din reclama (240 000/an) la 200 000+ euro pe luna (2 400 000 euro/an).

Nimeni nu va fi interesat si dispus sa reduca profitul renuntant la noile banere.
Este clar ca utilizatori noi free nu vor mai intra in sistem prea curand fiind descurajati de nefuctionalitatea sistemului cu reclame.

Marea intrebare este ce se va intampla cu cei 98% care deja detin situri free ?

Au doua optiuni :

a) Le vor pastra si uCoz se va imbogatii cu noile reclame.

b) Le vor inchide si le vor muta in alta parte, iar uCoz Romania va intra pe pierdere si se va retrage de pe piata din Romania.

Mai simplu de atat nu se poate.
Care va fi reactia celor cu situri free ? Raspunsul lor va determina viitorul.

Probabil pana si siturile fara vizitatori nu mai vor fi sterse pentru inactivitate, ca nu se stie cand intra cineva acolo si da un click.

***

Iar despre piraterie cu jocuri, programe, filme, muzica, situri cu fanatici religiosi etc. bine le face uCoz ca le face inutilizabile si toti utilizatorii lor pleaca !

Felicitari inca o data aici.
Material modificat de Vampire - Luni, 11/05/2015, 1:01 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 288 | 2:20 PM
Vampire, uCoz va oferi în continuare asistență tehnică în limba română, însă va diminua considerabil investițiile în publicitate și promovare în general.

uCoz rămâne cu varianta în limba română de-acum înainte și până la sfârșitul zilelor acestui sistem (peste 100 de ani :D)

Nici eu nu am fost activ pentru că sunt implicat într-un alt proiect al companiei, (practic mă mai ocup foarte puțin de uCoz) care vizează mai mult piețele internaționale, însă va fi lansată și o variantă în limba română - este vorba de uKit, un nou site builder pentru firme mici și mijlocii. Voi reveni cu detalii asupra acestuia în curând, odată ce versiune în limba română va fi lansată și ea.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 289 | 2:51 PM
Citat Raver ()
Vampire, uCoz va oferi în continuare asistență tehnică în limba română, însă va diminua considerabil investițiile în publicitate și promovare în general.

uCoz rămâne cu varianta în limba română de-acum înainte și până la sfârșitul zilelor acestui sistem (peste 100 de ani :D)

Nici eu nu am fost activ pentru că sunt implicat într-un alt proiect al companiei, (practic mă mai ocup foarte puțin de uCoz) care vizează mai mult piețele internaționale, însă va fi lansată și o variantă în limba română - este vorba de uKit, un nou site builder pentru firme mici și mijlocii. Voi reveni cu detalii asupra acestuia în curând, odată ce versiune în limba română va fi lansată și ea.


Cine se ocupa de uCoz ?
Ce se mai intampla cu uCoz in viitor dupa ce apare acest uKit ?
Care este viitorul si directia uCoz in general / particular ?

Multumesc.
Material modificat de Vampire - Luni, 11/05/2015, 2:52 PM
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 290 | 3:10 PM
Citat Vampire ()
situri cu fanatici religiosi


Nu ma pot astepta de la un ateu ca tine decat la jigniri de genul ...tipic.

Tu ar trebui sa te mai nasti odata ca sa poti repeta cei 7 ani de acasa din care nu ai inteles nimic!

Adăugat (11/05/2015, 3:10 PM)
---------------------------------------------
Raver, nu e prima data cand individul de mai sus ataca constant in acest topic pe cine nu e de acord cu el, e oare normal? smile


cipriiulian98
Postări: 21
Reputație: 0
Mesaj # 291 | 3:42 PM
Citat Vampire ()
Iar despre piraterie cu jocuri, programe, filme, muzica, situri cu fanatici religiosi etc. bine le face uCoz ca le face inutilizabile si toti utilizatorii lor pleaca !

Citat Vampire ()
situri cu fanatici religiosi etc

1.Site-uri, nu " situri"
2. Sa inteleg ca preferi "situri" cu manele si/sau filme ?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 292 | 7:47 PM
Vampire, la 1) este o echipă deja, în care Felicia va fi atâta timp cât va dori, precum și BigBlog, care ne ajută foarte mult.

2) Platforma uCoz se va dezvolta în continuare, vor exista mai multe inovații în cadrul sistemului, șamd. uCoz se adresează webmasterilor medii-avansați, deci unei piețe total diferite de uKit, care se axează pe alt profil de utilizator, respectiv proprietarii de afaceri, liber-profesioniștii, etc. Aceștia din urmă, nu au timp disponibil în general dar au nevoie de o soluție de tip DiY (Do it yourself) eficientă ca timp și calitate pentru a-și creea un site de prezentare responsive. Aceasta va fi de tip Trial, după care va exista un pachet plătit lunar.

3) După cum spuneam, proiectul merge înainte, se creează noi opțiuni, se aduc noi inovații pentru utilizatorii care au mai multe nevoi în dezvoltarea website-urilor personale.

CreareWebsite, eu nu am sesizat anterior la Vampire că s-ar fi referit în mod direct la o persoană anume. Cu toate acestea, aș prefera de la Vampire mai multă bunăvoință și calm în discuțiile cu ceilalți utilizatori.

cipriiulian98, well, nu cred că are sens să prelungim discuția către nimic, într-o zonă mai puțin constructivă. Dacă aveți alte întrebări, le așteptăm cu drag.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Florin0205
Postări: 44
Reputație: -2
Mesaj # 293 | 9:44 PM
Citat Vampire ()

Marea intrebare este ce se va intampla cu cei 98% care deja detin situri free ?

Au doua optiuni :

a) Le vor pastra si uCoz se va imbogatii cu noile reclame.

b) Le vor inchide si le vor muta in alta parte, iar uCoz Romania va intra pe pierdere si se va retrage de pe piata din Romania.

Raspunsul meu este "a"
Material modificat de Florin0205 - Luni, 11/05/2015, 9:45 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 294 | 3:29 PM
Florin0205, îți garantez că uCoz nu a generat în România nici măcar 10% din veniturile cumulate pe care le-au realizat utilizatorii sistemului de aproape 4 ani de când a fost localizat în limba română, utilizând platforma. În acest context, ideea de "îmbogățire" e relativă - depinde din ce perspectivă o privești. Sunt zeci de utilizatori care câștigă cel puțin câteva sute de EUR lunar din site-urile lor iar dacă faci un calcul, vei vedea la ce mă refer când spun procentul de mai sus.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
izei
Postări: 19
Reputație: -1
Mesaj # 295 | 4:10 PM
Citat Raver ()
Florin0205, îți garantez că uCoz nu a generat în România nici măcar 10% din veniturile cumulate pe care le-au realizat utilizatorii sistemului de aproape 4 ani de când a fost localizat în limba română, utilizând platforma. În acest context, ideea de "îmbogățire" e relativă - depinde din ce perspectivă o privești. Sunt zeci de utilizatori care câștigă cel puțin câteva sute de EUR lunar din site-urile lor iar dacă faci un calcul, vei vedea la ce mă refer când spun procentul de mai sus.


Ziua buna.

Ca sa faci sute de euro pe luna cu un site pe Romania ai nevoie de 20k unici pe zii, te rog sa-mi dai si mie cateva exemple de site-uri ucoz care au in acest moment acest trafic......dar trafic organic! nu cumparat sau redirectionat......

Google nu mai vede bine ucoz-ul de ceva ani...de facebook nu mai vorbim.....

Am avut site-uri pe ucoz cu 20-30k unici pe zii acum ceva ani! Am investit bani si enorm de multa munca si rezultatele au fost pe masura......dar acele vremuri au apus...acum indiferent cati bani bagi si indiferent cat muncesti nu mai ridici un site pe ucoz pe nise puternice....motivul? GOOGLE....

Fac aceasta afirmatie pentru ca atunci cand am fost penalizat de google nu am fost singurul, toate site-urile mari au zburat de pe locurile fruntase.....am purtat discutii cu proprietari acelor site-uri si nimeni nu a mai gasit solutii nici pana in ziua de astazi....

Stima.
Florin0205
Postări: 44
Reputație: -2
Mesaj # 296 | 5:09 PM
Cred ca sunt utilizatori care castiga cu site-urile lor, dar eu nu am creat site-ul sa fac bani pe el ci l-am creat pentru a oferi altora gratis albume de muzica crestina care au disparut din studiouri si nu se mai gasesc de cumparat iar eu le-am facut de pe casete in calculator ca sa nu se piarda. Eu am lasat site-ul cu downloadare gratis pentru orice vizitator. Cu site-ul meu nu fac pe nimeni sa piarda si nici eu nu umblu dupa castig
Material modificat de Florin0205 - Marţi, 12/05/2015, 5:55 PM
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 297 | 12:42 PM
izei, mare dreptate ai.... deci de 900 vizitatori nu trec (si asta in zilele bune)... cu toate ca adaug continut in fiecare zi...
Reclamele estea au adus mai multe penalizari, la ora aceasta la care scriu (12:40) aveam cel putin 400 vizitatori iar acum deabia daca ajung la 200 (respectiv 187) .... pacat de munca utilizatorilor de pe aici... wacko

Kotzo
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 298 | 1:09 PM
Citat bigblog ()
Reclamele au fost eliminiate pe site-urile găzduite de serverele s46, s54, s64, s101, s102, respectiv s104


Cum, cand. de ce, cat timp, sau fals?

Observ ca pe platforma ucoz e un haos total, asa cu este si in romania de altfel.

Raver ; Bigblog , despre ce vorbim noi aici???
(Repet: De ce esti invitat sa iti creezi "gratuit" web-site, si nu se specifica ca vor axista acele superbe reclame????)

La capitolul dezinformare staful ucoz din romania e praf, iar cel din rusia e RUSESC smile

Astept intre ghilimele "" o explicatie ca simplu utilizator si anume:

De ce dracu doua, trei zile au fost scoase reclamele asa cum ne informa mai sus si Biglog?

De ce la un moment dat a aparut in centru-l paginii un singur pop-up 100% romanesc destul de bine realizat care te invita sa alegi diverse pachete ucoz care se inchidea omeneste cu un simplu clic pe butonul X fara redirectionari externe. (imi pare rau ca nu am facut un print screen).

Nu cumva va bateti joc de utilizatori?

Din pacate UCOZ pentru utilizatorul free este un gunoi in acest moment.

M-am carat de pe aceasta platforma jalnica de indata ce imi termin noul web-site pe hostinger, cei care vor ramane pe ucoz in continuare le doresc mult succes!

"Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez toata iarba si-i las fara gazon"

Parazitii
Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 299 | 11:08 PM
Citat Kotzo ()
Din pacate UCOZ pentru utilizatorul free este un gunoi in acest moment.

M-am carat de pe aceasta platforma jalnica de indata ce imi termin noul web-site pe hostinger, cei care vor ramane pe ucoz in continuare le doresc mult succes!


Ban o saptamana ? O Luna ? OOO nu ... e Permanent ! ( oare exista oameni pe aici sa inchida conturi ? sau toata lumea tine cu poporul si nimeni cu uCoz, ca se pare ca si-au gresit meseria facand parte din uCoz si tolerand asa ceva la adresa uCoz )

Adio si mult noroc in alegeri.

Cine urmeaza, cine doreste, cine mai pofteste ? cool
Material modificat de Vampire - Miercuri, 13/05/2015, 11:09 PM
Andrw
Postări: 70
Reputație: 2
Mesaj # 300 | 1:56 PM
Vampire, oooo tristule ce mi-ar place sa stam de vorba fata in fata... biggrin
http://s22.postimg.org/gjgkl0ncx/Untitled.png

Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Banner-ul publicitar uCoz se schimbă! (înlocuirea acestuia cu unul de tip leader-board (728x90 px))
Căutare: