Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Albumele Foto » Setări "Albume Foto" (Descrierea temei de discuție)
Setări "Albume Foto"
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 31 | 7:51 PM
Trebuie sa adaugi categoriile: Panoul de Control -> Albume foto -> Administrarea categoriilor -> Categorie noua. Dupa ce le adaugi, in momentul in care veti da click pe Albume foto iti va aparea asa: http://screencast.com/t/QydgFoKwhxUV (din Setarile Modulului iti selectezi tu pe cate coloane vrei sa apara, daca vrei sa apara si descrierea la fiecare, etc http://forum.ucoz.ro/forum/11-53-1)
Good things come to those who wait!
scoalapod
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 32 | 1:35 PM
Buna ziua!
Asa am facut, cum mi-ati explicat mai sus. Apoi am sters toate categoriile si le-am facut din nou, dar tot nu imi apare pe pagina principala cand dau clic pe albume foto, toate categoriile.
Sa fi modificat ceva la Constructor
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 33 | 3:58 PM
Vad ca iti apar categoriile la Albumul Foto:
- Clasa pregatitoare [11]
- Serbarile Craiului 2013 [12]
- Serbarea de Crăciun 2012 [0]
Sa inteleg ca s-a rezolvat pana la urma, da?

Good things come to those who wait!
DDaa
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 34 | 3:04 PM
Salut,

Cum pot modifica marimea pictogramelor de pe pagina albume foto: sunt cam mici si as vrea sa le dublez. Aceeasi intrebare si pentru informator pentru album foto.

Ms.
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 35 | 3:45 PM
DDaa, data viitoare lasa adresa site-ului
te duci in cpanel site--->albume foto---->setarile modului--->dimensiune imagine demo si modifici aici marimea lor
pentru a se modifica trebuie incarcate din nou dupa ce ai facut setarea de mai sus

Iszabella
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 36 | 10:43 PM
Buna tuturor.. Puteti va rog sa imi spuneti de ce dupa ce am creat o noua categorie in albume foto nu pot sa uploadez poze in aceasta categorie? Va multumesc anticipat!

Adăugat (19/05/2013, 9:43 PM)
---------------------------------------------
Defapt eu am creat o noua sectiune unde nu puteam adauga poze, dar dupa cateva incercari am facut o categorie noua acestei sectiuni si am reusit.sper sa iasa bine. smile

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 37 | 11:30 AM
Iszabella, dacă ai și alte întrebări, te ajutăm cu mare drag. Apropo, alte informații despre Albumele Foto, găsești și pe Întrebări și răspunsuri.

Ceva care mai poate fi util, este afișarea Pozelor prin Lightbox, la o dimensiune mai mare. Detalii despre asta găsești aici.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
aurelian
Postări: 51
Reputație: 2
Mesaj # 38 | 7:08 PM
Buna ziua, am o întrebare referitoare la modulul album photo ... Se poate modifica și pagina de adăugare prin CSS ? Am tot cautat pe internet dar nu am găsit nici un răspuns sau tutorial referitor la aceasta întrebare a mea. Adică: vreau sa schimb designul la pagina de adăugare.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 39 | 8:56 PM
aurelian, în sistem există un fișier CSS (îl găsești în Panoul de Control -> Design -> Administrare Design (CSS)) -> toate opțiunile (stilurile) care sunt utilizate în "Adăugarea de noi fotografii" sunt aici. Pentru a găsi ce clase să modifici, trebuie să mergi în Panoul de Control -> Design -> Administrarea design-ului (șabloane) -> Albume Foto -> Adăugarea de noi fotografii (pagina respectivă)
O altă variantă este să încarci fișierul CSS prin Manager de fișiere pe pagină, pentru a adăuga materialele la albume și utiliza clasele în loc de modalitatea standard. Pentru a "conecta" fișierul CSS la template (șablon), poți utiliza:

Cod
<link href="file_URL" rel="stylesheet" type="text/css"/>


Așteptăm impresii după utilizare. Succes!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
stand
Postări: 22
Reputație: 2
Mesaj # 40 | 12:37 PM
Buna!

La vizualizarea fotografiilor am nevoe de o descriere suplimentara de aceia am adaugat un camp suplimentar aici

Dar acesta nu se activeaza, nu apare pe pagina de vizualizare.

Cum pot sa-l fac vizibil? Va rog mult sa ma ajutati

Sau poate este un script ceva care sa ma ajute ca in desctierea scurta sa pot avea dimensiunea textului diferita?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 41 | 5:36 PM
stand, pe langa ce ai facut tu, trebu sa introduci tegul rezervat acestei celule in template. Tegul e acesta $OTHER1$
Fii atent, aceasta celula are un numar limitat de caractere care pot fi inserate in el.

stand
Postări: 22
Reputație: 2
Mesaj # 42 | 11:53 PM
Va rog sa ma ajutati Cum pot sa fac sa nu apara numele autorului fotografiei atunci cand pun cursorul in galerie?



http://stand.md/photo/
Material modificat de stand - Miercuri, 29/01/2014, 11:55 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 43 | 0:31 AM
stand, In » Customize design » Photo Albums » Appearance of photo entries stergi randul 11
stand
Postări: 22
Reputație: 2
Mesaj # 44 | 7:27 PM
Mai am o intrebare referitor la aceste campuri suplimentare.



Pot face ca acest cimp sa se vada numai de catre administratorul sau moderatorul siteului? nu si de ceilalti membri inregistrati
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 45 | 8:06 PM
stand, da poti face asta cu ajutorul operatorilor condiţionali şi cu puţin CSS în pagina html.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Albumele Foto » Setări "Albume Foto" (Descrierea temei de discuție)
Căutare: