• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Ideile mele , problemele mele ... am ramas fara rezolvari ..
Ideile mele , problemele mele ... am ramas fara rezolvari ..
QuentinChamberlain
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:51 PM
Ideile ar fi urmatoarele :

1.Redenumirea Mesageriei Private , in "Posta via Bufnita" , aici incluzand :
Trimite PM , redenumit in Trimite Bufnita .
Inbox , redenumit in Bufnite .

2.Am pus doua sisteme pe forum , cel de reputatie si cel de punctaj . Vreau sa fac un magazin , dintr-unul dintre modulele siteului . In sa fac sa se plateasca cu Reputatie si/sau cu puncte .
3.Vreau sa fac in alt modul al siteului , un tabel cu anumite Joburi/slujbe . Vor fi 5 coloane : Slujba | Cerinte | Salariu/Puncte | Locuri ramase | Angajati . Vor fi N randuri cu slujbe . Ce vreau sa fac cu acest tabel ? Ei bine vreau sa pun un buton , la sfarsitul fiecarui rand , prin care , daca il apas(numai eu daca il apas, desigur) sa trimita punctele/salariul la angajatul/angajatii care sunt scrisi acolo . Sau sa fac in asa fel , incat sa se trimita automat la sfarsitul fiecarei luni . :-?
4.La tema forumului meu(http://another-story.ucoz.ro/forum/) , vreau sa pun deasupra fiecarei sectiuni , o bara ,gen cea pe care am incercuit-o in poza de mai jos . Ma ocup eu de design , voi doar sa imi spuneti cum sa o pun smile .



Site-ul meu este unul RPG , momentan lucrez la el , este nefinisat . As vrea sa mai lucrez si la tema . Adresa catre site este urmatoarea : http://another-story.ucoz.ro/ . V-ati prins , incerc sa fac un site RPG , despre lumea Harry Potter , cu alte cuvinte , lumea vrajitorilor .
Cele de mai sus sunt ideile mele . Problema este ca nu am cunostintele necesare in coding pentru a imi pune in aplicare ideile .
Astept un raspuns . Multumesc .

Adăugat (29/02/2012, 7:51 PM)
---------------------------------------------
UP , nu stie nimeni nimic ? sad

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 10:25 PM
QuentinChamberlain, Nu cred ca veti reusi sa faceti un site cu joc online.
QuentinChamberlain
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:38 PM
Musatinu , nu este nevoie sa te adresezi cu "veti" . Presupun ca te-a indus in eroare nicknameul ... smile . Este doar un nume generat pe internet ..

Daca nu te superi , ai putea sa imi spui cum pot adauga puncte unui user ?
Am folosit sistemul tau de puncte , dar nu stiu cum fac sa adaug . Adica se adauga doar cand face numarul de postari ? Nu pot adauga puncte unui user oricand doresc ?
Astept un raspuns . Multumesc .
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 4 | 2:19 AM
QuentinChamberlain, in primul rand ce cauta site-ul meu aici daca zici ca este al tau?

Muşatinu, inchide topicu ca face reclama la site-ul meu

Material modificat de yonutz - Sâmbătă, 10/03/2012, 2:19 AM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Ideile mele , problemele mele ... am ramas fara rezolvari ..
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: