• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Design diferit de site
Design diferit de site
SimplexD
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 3:43 PM
Bună, să zicem că eu am un site, care are mai multe module, editor de pagini, forum şi altele. Pe editor de pagini (pagina principală) este un design, cum aş putea modifica design-ul FORUMULUI fără a-l modifica şi cel al site-ului? sunt newbie pe ucoz...
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 2 | 5:23 PM
SimplexD, eu am facut asa ceva pe site Aici dar este foarte complicat si necesita multa munca rabdare si atentie

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 8:33 PM
SimplexD, un site uCoz e un site dinamic, partea superioara, inferioara si containerele laterale sunt la fel pentru toate, in schimb tu poti in loc de $GLOBAL_AHEADER$ si $GLOBAL_BFOOTER$ sa folosesti codul direct, astfel pagina forumului nu va mai fi o pagina dinamica si tu sa incepi a lucra cu ea.

O alta metoda ar fi sa creezi alte 2 blocuri globale si sa lucrezi la ele.

Daca esti incepator iti va fi greu, asa ca-ti propun sa lasi template-ul sa cum este, daca stii html-ul iti va fi usor.

SimplexD
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 9:31 PM
Ştiu html, cât de cât, începător înspre mediu , am să încerc , mulţumesc de ajutor, rezolvat! smile
ionutz4all0027
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 1:42 PM
faci cum zicea musatinu alea pt header . footer , separat . pui css pt fiecare modul si modifici tu la pagina principala la fiecare modul , la pagina categoriei si pagina intrarii si comentariilor cu
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/_st/my.css" />

pui
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/css/loadcss.css" />

sau cu numele care vrei tu sa il dai ...oricum ai ceva de munca pt faza asta ...

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Design diferit de site
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: