• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Afisare reclame
Afisare reclame
Roberto
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:17 PM
Buna , as vrea sa stiu si eu cum pot adauga reclame pe site de pe emag profitshare.. daca ati putea explica pas cu pas . smile

Site-ul meu -- > http://elementar.ucoz.ro

Elementar.ucoz.ro - Cutia cu filme si seriale dublate si subtritrate in limba romana!
Material modificat de Roberto - Luni, 16/06/2014, 9:18 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 4:58 PM
Roberto, în primul rând, trebuie să-ţi faci cont pe ProfitShare:
1) Accesezi pagina http://profitshare.ro/afiliati
2) Completezi datele din forma de creare cont.
3) Verifici adresa de e-mail (vei primi un e-mail cu titlul: Activează-ţi contul ProfitShare, deschide e-mailul. şi apasă pe cel mai lung link).
4) În pagina care va apărea, vei vedea o nouă formă, unde trebuie să dai numele complet şi numărul de telefon. După ce ai dat toate aceste date, apasă pe butonul validează pentru validarea numărului de telefon. Vei primi un cod pe care trebuie să-l scrii în căsuţa de lângă număr de telefon.

5) După validare, vei vedea noi căsuţă. Completează toate căsuţele marcate cu * (steluţă).

6) Pentru validarea site-ului accesează această pagină.
7) Apasă pe linkul Validează Acum! de lângă adresa site-ului tău.


8) Apasă pe butonul Descarcă fişierul, apoi încarcă fişierul descărcat pe site-ul tău cu ajutorul File Manager-ului.
9) Sistemul va pune la sfârşitul fişierului .noext. Pentru validarea corectă a site-ului, apasă pe butonul din file manager, şi şterge .noext de la sfârşitul numelui fişierului. Apasă Enter, iar acum poţi apăsa pe butonul validare website în fereastra apărută la Protifshare.

10) Accesează pagina http://profitshare.ro/promovare/add-widget . Completează datele din căsuţe, apoi apasă pe butonul obţine cod. Acum ai creat un widget.


Acum că ai creat un widget, trebuie să-l implementezi pe site wink
1) Activează Constructorul (bara admin >> Constructor >> Activare Constructor)!


2) Alege opţiunea Adaugă secţiune + din meniul menţionat înainte.

3) Trage block-ul nou unde vrei ca el să apară.


4) Apasă pe butonul , alege tabul HTML din fereastra apărută, înlocuieşte conţinutul marcat pe poză cu codul primit la widgetul ProfitShare, apoi apasă pe butonul Salvează:


5) Modifică titlul block-ului (Secţiune nouă) - apasă pe textul Secţiune nouă, editează textul şi apasă Enter.

6) Închide constructorul salvând modificăriile (Adminbar >> Constructor >> Salvare modificări).
Material modificat de bigblog - Miercuri, 18/06/2014, 5:39 PM
Roberto
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:21 PM
Multumesc , deocamdata site-ul e in curs de aprobare smile
Elementar.ucoz.ro - Cutia cu filme si seriale dublate si subtritrate in limba romana!
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 4 | 7:44 PM
Roberto, nu te va accepta !

Adăugat (19/06/2014, 6:44 PM)
---------------------------------------------
De ce ? Simplu : Ai materiale piratate pe site .Am vrut sa fac si eu cu ei ,dar m-au respins si pe mine wink



Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Afisare reclame
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: