• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Înregistrarea » Formular de inregistrare
Formular de inregistrare
downloadmovie
Postări: 48
Reputație: 5
Mesaj # 1 | 7:02 PM
Atat pentru mine cat si pentru cei care se intreaba asta... Cum pot scoate anumite elemente din formularul de inregistrare?
Momentan contine:
E-mail
Parola
Confirmarea parolei
Prenume
Nume
Nickname
Data nasterii
Sex
Locul de resedinta
Fotografie personala
Avatar
Adresa URL a site-ului
Cod de securitate
Conditiile de utilizare
_________________________
Pentru o mai facila inregistrare asa vrea sa scot Prenume. Nume, Locul de resedinta, Fotografie personala...

Coltu Vesel -Un Colt al Veseliei!
Nu stiu multe , dar sunt dispus sa invat!
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 7:12 PM
Buna , iti spun eu ce trebuie sa faci ca sa scoti anumite elemente din formularul de inregistrare
Pasul 1 , mergi in Control Panel , apoi apesi intri pe modulul Users , apoi dai click pe Module settings
Din al 4-lea chenar , adica "Fields of the registration form" selectezi elementele care vrei sa fie necesare la inregistrarea pe site
Iti reamintesc ca , codul de securitate este necesar la inregistrarea unu utilizator pe site

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 3 | 7:15 PM
Salut downloadmovie, dute in Control Panel > Users > Module settings > si la Fields of the registration form se poate edita, poti edita doar ce e acolo celalalte date nu se pot din cate stiu decat la "Local User".

PS: Am raspuns deodata, am intrat in control panel sa vad daca merge asa si deja am dat Add Reply. biggrin

downloadmovie
Postări: 48
Reputație: 5
Mesaj # 4 | 7:20 PM
Mersi bogdan, dar am incercat de acolo inainte sa deschid topicul... Nici o modificare.
Coltu Vesel -Un Colt al Veseliei!
Nu stiu multe , dar sunt dispus sa invat!
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 5 | 7:22 PM
Acuma am incercat şi eu, se pare ca acele date nu se pot edita de cat daca esti pe "Local User"
downloadmovie
Postări: 48
Reputație: 5
Mesaj # 6 | 7:34 PM
Aha, cam incarcat acel formular ... Poate ne citesc si cei ce administreaza sistemul si modifica ceva pe acolo ... sau ne dau noua posibilitatea.
Mersi pentru raspunsuri... Poti inchide topicul daca e nevoie!

Coltu Vesel -Un Colt al Veseliei!
Nu stiu multe , dar sunt dispus sa invat!
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 7 | 8:38 PM
La "Local User" ai acces doar daca iti cumperi un pachet premium, doar atunci ai posibilitatea de local user pe site in acest moment pe site-ul tau se pot loga toti utilizatori unet si defapt cand isi face cont pe site-ul tau isi face in tot sistemul unet, functia de local user a fost dezactivata la sfarsitul anului 2009 parca.

Rezolvat

Topic Closed

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 8 | 1:57 PM
Eu daca acum am un domeniu care nu este de la UCOZ pot modifica acel formular sau aplica alt gen de formular ??
Daca se poate as dori sa intreb daca cunoasteti vreun cod sau script pentru un formular de inregistrare mai simplu deoarece foarte multi vizitatori au probleme la inregistrare si la logare sin cauza acelui cod de cifre .

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 9 | 2:33 PM
Nu, nu se poate fără acel cod deoarece este pentru securitatea site-lui tău si a sistemului uCoz. Fără s-ar putea pune roboti care să îşi facă un număr nedefinit de conturi într-un timp cât mai scurt şi sistemul s-ar putea bloca. Dar poţi seta din control panel, EN: [ Main » Common settings la Type of security code (captcha) ] RO [ Principală » Setări standard la Tipul codului de securitate (captcha) ]cât de simplu sau cât de complicat să fie codul.
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 10 | 2:36 PM
Ok am inteles ,mersi mult SkipY
tolya
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 10:19 AM
nici unul nam gasit am intrat panou contr si nam gasit users
eu vreau sa shimb ca downoload.........
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 12 | 2:41 PM
tolya, ce nu ati gasit?
Abarth
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 1:25 AM
Unde este atasat "control panel., nu am inteles , HELP ! PLS ! O img daca se poate si unde trb sa apas. !
Multumesc !
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 11:25 AM
Abarth
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 7:09 PM
Nu merge,
Da eroare acest Link !
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Înregistrarea » Formular de inregistrare
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: