• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Subdomenii (cat dureaza activarea unui subdomeniu?)
Subdomenii
planyo
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:29 PM
Dupa atasarea corecta a unui domeniu am creat un subdomeniu (corect, zic eu). Dupa muuulte ore, exista doar acest mesaj: "There is no site configured on this address; If you are the owner of the website and continue to see this error after the domain attachment, then the attachment procedure has not been finished. Finish the procedure in the "Domain attachment" section of the Control Panel.If the domain has just been attached to the site you must wait 15 minutes."

Oare, de ce?
RazvaNC3050
Postări: 80
Reputație: 0
Mesaj # 2 | 4:37 PM
Ai tradus mesajul?Trebuie sa intri in Control Panel sa setezi cateva date despre site....nume...design etc...intra pe site-ul tau si puna dupa el /admin de acolo intri in Control panel setezi ce trebuie si o sa mearga.
Material modificat de RazvaNC3050 - Joi, 16/02/2012, 4:37 PM
sharoni
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 4:48 PM
Multumesc. Care ar fi cele "cateva date"?
RazvaNC3050
Postări: 80
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 5:20 PM
Intra si o sa le vezi...Nume site....trebuie sa alegi designu si ce module vrei sa activezi.
planyo
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 6:11 PM
Am intrat si vad aceleasi lucruri... nume site (cel initial si de baza), server name, server IP... nimic in legatura cu subdomeniul nou creat!

Adăugat (16/02/2012, 4:11 PM)
---------------------------------------------
Ooops!
Am rezolvat. Introduceam adresa de IP in locul numelui...sorry! mea culpa!
Multumesc tare mult de intentia buna!

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Subdomenii (cat dureaza activarea unui subdomeniu?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: