Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Cum imi pot schimba numele site-ului ?
Cum imi pot schimba numele site-ului ?
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 2:10 AM
Nici daca este cumparata sau pur si simplu nu se poate pune din motive de compatibilitate ?
Material modificat de cosigon - Duminică, 19/02/2012, 2:10 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 17 | 2:59 AM
Devil, se poate daca adapteaza, insa nu cred ca multi vor sari la adaptarea uneii temi.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 18 | 3:06 AM
cosigon, se poate adapta insa nu gratis. daca vrei stiu pe cineva care ar putea face, insa nu sunt sigur.
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 19 | 11:46 AM
Am inteles, multumesc foarte mult si daca tot veni vorba sa-mi spuneti si un pret pentru adaptarea ei .
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 20 | 12:07 PM
cosigon, eu nu stiu, pot intreba baiatul daca esti de acord
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 21 | 12:41 PM
Deocamdata stau linistit, ma gandesc pentru alt sablon iar mai tarziu o sa vrea sa-mi adaptez si template-ul ala .

Ca tot veni vorba, acum ma uitam in design-urile ucoz si mi-a sarit in ochi designul # 937 . Ce nu-mi place la el este faptul ca e prea ingust pe latime si as vrea sa-l pot face mai lat. M-am uitat prin codurile alea dar nu-mi dau seama unde as putea sa modific iar daca se poate as dori putin ajutor.

Raman recunoscator si multumesc foarte mult pentru seriozitatea dovedita !
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 22 | 1:22 PM
cosigon, se poate in CSS insa trebuie in photoshop sa alungiti imaginile
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 23 | 1:48 PM
Ok si imi puteti spune unde sa modific in css ?

Multumesc!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 24 | 1:56 PM
cosigon, unde e 863 px schimbati cu marimea dorita
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 25 | 1:27 AM
Am modificat dar rezultatul nu e cel asteptat de mine, imi modifica mai multe chestii pe acolo, in fine, o las balta, prea multe necunoscute pentru a lati site-ul un pic, cel putin pentru mine si cel putin in stadiul in care ma aflu.

Cu toate ca imi place foarte mult design-ul si as fi vrut sa fie un pic mai lat, il las asa ceva vreme apoi dupa ce mai evoluez incerc sa-l modific .

Multumesc mult !

Adăugat (19/02/2012, 8:40 PM)
---------------------------------------------
REVIN !

Am 8 ore cam de la 12 : 00 la 20 : 00 de cand ma chinui cu dragutul meu site pentru a-l face mai lat. Am incercat peste o mie de combinatii in codurile alea dar cand sunt multumit cat de cat apare cate o chestie inegala de strica tot design-ul si habar nu am ce sa-i fac...

Va rog sa ma ajutati sa dorm in noaptea asta biggrin

Aici ar fi prima parte a codul CSS pe care apropo il stiu pe de rost de acum. Ce mamicuta lui vrea sa-i scriu ca sa lateasca nitel site-ul fara sa apara disproportiilea alea ???

Milioane de ganduri bune pentru cei ce sar in ajutor, va multumesc !

/* General Style */
body {background:#F4F4F4; margin:0px; padding:0px;text-align:center;}
#contanier {width:863px;margin-left:auto;margin-right:auto;background:url('/.s/t/937/3.jpg') repeat-y;text-align:left;}
#top {width:863px;background:url('/.s/t/937/4.gif') bottom no-repeat;height:20px}
#data {width:863px;background:url('/.s/t/937/5.jpg') bottom no-repeat #FFFFFF;height:54px;margin:0;padding:0;}
#data p {margin-top:0;margin-right:40px;font-size:7pt;color:#AAAAAA;line-height:8pt;text-align:right;padding-top:5px;}
#navBar {width:863px;background:url('/.s/t/937/6.jpg') bottom no-repeat #FFFFFF;height:26px;}
#center {width:863px;background:url('/.s/t/937/7.gif') right repeat-y;}
#left {width:319px;float:left;}
#right {width:544px;float:right;}
#navigation {}
#logo {background:url('/.s/t/937/8.jpg') no-repeat;height:127px;margin-bottom:5px;}
#logo span {color:#FD0883;font-size:20pt;position:relative;top:60px;left:30%;}
.clear {clear:both;}
#content {width:495px;margin-left:5px;overflow:auto;}
#footer {background:url('/.s/t/937/2.jpg') top repeat-x #FE69A7;height:65px;text-align:center;}
#footer p {position:relative;top:40%;color:#FADBF1;}
#footer a:link, div#footer a:active, div#footer a:visited {color:#FFFFFF;}
#footer a:hover {text-decoration:none;}
#bottom {width:863px;background:url('/.s/t/937/9.gif') top no-repeat;height:25px}
.boxTable {width:300px;margin-left:5px;}
h1.boxTitle {float:left;width:150px;color:#FE69A7;font-size:8pt;font-weight:bold;text-align:left;background:#FFFFFF;padding:3px;border:1px solid #CCCCCC;}
.boxContent {float:right;width:180px;padding:5px;}
#navBarLink {margin:0 0 0 380px;height:26px;position:relative;bottom:0;}
#navBarLink a:link, #navBarLink a:active, #navBarLink a:visited {background:url('/.s/t/937/10.gif') bottom repeat-x #FFADE5;padding:5px;color:#FFFFFF;font-size:8pt;text-decoration:none;text-transform:lowercase;line-height:26px;}
#navBarLink a:hover {color:#FC1583;background:#FFFFFF;}
#popUpTitle {background:url('/.s/t/937/2.jpg') top repeat-x #FE69A7;height:45px;text-align:center;}
#popUpTitle p {position:relative;top:20%;font-weight:bold;color:#FADBF1;}
.searchQueryFl {width:200px !important;}

Adăugat (19/02/2012, 11:27 PM)
---------------------------------------------
Ok, renunt in seara asta . Dar maine revin si sunt hotarat sa obtin rezultatul dorit, pana atunci, va rog, astept un pic de ajutor ..

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 26 | 7:08 PM
cosigon, peste tot unde ai 863px schimbi valoare cu cea dorita.
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 27 | 7:50 PM
Am schimbat dimensiunile alea dar se face urat rau(exemplu aici : http://bijou-lux.ucoz.ro/ ) si probabil asa trebuie sa fie pana redimensionez (alungesc) imaginile. Ei si aici apare alta intrebare, cum fac asta, de unde iau imaginile iar apoi cand le termin cum le pun pe site ?

Inca ceva , am cumparat un domeniu .com de la godaddy, am citit topicurile de pe forum legate de aceasta problema si am inteles ca trebuie sa setez name serverele pe godaddy ori sa incerc cu ip-ul. Nu stiu in ce masura am reusit deoarece e cam greu sa gasesti ceea ce cauti acolo dar si pentru ca primesc raspunsul asta cu incerc sa atasez domeniul : "Denumirea domeniului specificată rezultă într-o adresă IP incorectă. (68.178.xxx.xxx)"
Probabil ca trebuie sa mai astept pentru ca am cumparat azi in jur de 12.
Oricum mi-ar face o foarte mare placere sa citesc cateva sfaturi despre cum sa atasez un domeniu de la godaddy pe ucoz.

Va multumesc !
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 28 | 9:11 PM
cosigon, se face urat pentru ca imaginile tot trebu schimbate in photoshop.
cosigon
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 29 | 11:38 AM
Bine am priceput , dar cum se face asta nu-mi spuneti (si nu ma refer cum le schimb in photoshop) ci cum, practic iau imaginea de pe site (deci de unde sa o iau ca nu am idee) si apoi nu e o imagine sunt mai multe, deci unde GASESC imaginile pe care trebuie sa le modific ? Si cum (adica unde) le pun inapoi pe site ?( asta o sa reiasa din raspuns anterior anticipat )

Apropo daca ne uitam mai sus exact ultimele doua raspunsuri cu modificatul latimii si asta cu photoshopul, s-au repetat, asa ca am rugamintea unui feedback mai precis in sensul ca ne invartim in jurul cozii daca se continua in ritmul asta.

Si nu, nu cercesc ajutor doar atrag atentie asupra unei implicari de suprafata, adica as dori un raspuns in care sa simt ca s-a pus suflet smile

Nu o spun ca rautate si va multumesc pana acum pentru suportul acordat, doar ca m-a deranjat si acest ultim raspuns ce s-a repetat ca la idioti smile

Adăugat (21/02/2012, 9:38 AM)
---------------------------------------------
Am rezolvat-o cu domeniul, trebuiau doar setate denumirile alea de la "Host" si "Point to" corect iar apoi a mers fara probleme.

In legatura cu latimea site-ului, renunt si asta e, singur nu ma pricep iar daca nu ma poate ajuta nimeni sigur invat mai tarziu si o fac eu.

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 30 | 11:45 AM
cosigon, Imaginile le gasesti in CSS, dupa ce le modifici le uploadezi in Managerul de fisiere si inlocuiesti link-urile imaginilor vechi cu link-ul imaginilor noi ce le-ai uploadat in Managerul de fisiere.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Cum imi pot schimba numele site-ului ?
Căutare: