• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Distribuitor Retele Sociale (nu fuctioneaza bine modulul)
Distribuitor Retele Sociale
aurelian0709
Postări: 15
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 8:26 PM
Salutare, la modulul "Distribuitor Retele Sociale" nu imi posteaza de fiecare data si imaginea adaugata pe website.
Ma gandesc sa nu fie vreo problema la formatul imaginii, dar acelasi format l-am adaugat si in alte postari si au aparut in pagina de facebook creeata pentru website.
PS: Folosesc modulul News.
Va multumesc.
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 10:06 PM
aurelian0709, Facebook "curtează" deobicei imaginile de dimensiuni mari. Dacă găseşte una mare, hop! şi sare la ea smile
aurelian0709
Postări: 15
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 10:57 PM
dry
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 11:30 PM
aurelian0709, ok. Deci: Totul e să fie mare imaginea. Dar poţi folosi tagul special meta:
Cod
<meta name="image" content="$IMG_URL1$">
<meta property="og:image" content="$IMG_URL1$">
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 5 | 11:04 AM
Citat aurelian0709 ()
Distribuitor Retele Sociale


Dupa ce postez un articol nu se mai distribuie pe facebook http://www.deinteres.org

Constant am probleme cu distribuirea lu peste ...

Adăugat (20/06/2015, 11:04 AM)
---------------------------------------------
Banuiesc ca nu mai intra nimeni pe forumul asta de nu mai raspunde nimeni...


Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 12:34 PM
CreareWebsite, deconectează Facebook, şi reconectează-l. Dacă tot nu funcţionează, revino cu un feedback, te rog.
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 7 | 1:16 PM
bigblog, multumesc pentru raspuns.

Am facut deja asta si la fel ... aceeasi problema!

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 6:15 PM
CreareWebsite, am testat situația pe mai multe articole, iar mesajul de eroare care apare este: "Your message couldn't be sent because it includes content that other people on Facebook have reported as abusive". Vom verifica în amănunt acest aspect dar, după cum se prezintă situația, sursa problemei este din partea Facebook iar rezolvarea sa nu ține de uCoz...
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 9 | 8:13 PM
Felicia, si ce ar fi de facut?
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 10 | 9:28 PM
CreareWebsite, cel mai bine ar fi să contactezi pe cei de la Facebook. Ei sunt în măsură să-ți spună exact ce este de făcut.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 11 | 10:35 PM
Momentan e rezolvata problema .... de la sine ..
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Distribuitor Retele Sociale (nu fuctioneaza bine modulul)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: