• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Panou anunturi (Lipsa rubricii "preţ:")
Panou anunturi
Kotzo
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:50 PM
Salut
Am o intrebare pentru oricine mă poate ajuta in legatură cu adaugarea rubricii "preţ".
Aş dori să fie şi această rubrică afişată pe site.
Pe lângă CATEGORIE, TIP ANUNŢ, TEMA ANUNŢULUI aş dori să fie şi rubrica PREŢ.
Dacă se poate adauga daţi câteva detalii.

Mulţumesc anticipat tuturor!

"Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez toata iarba si-i las fara gazon"

Parazitii
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 10:31 PM
Kotzo
Postări: 39
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 0:34 AM
Mulţumesc Muşatinu.
Problema este că nu reuşesc sub nici o formă să fac să imi apară rubrica preţ, poate greşesc undeva.
Şi o a doua intrebare ar fi cum să fac sa fie afişată poza sub anunţ eventual o imagine micuţă iar la un click să se marească.
Dacă cineva intră sa vizualizeze anunţurile să nu mai fie nevoie să dea click pe minusculul link "poza" pentru a putea vizualiza poza.
Sper să nu fiu prea insistent.
Aş putea să inlocuiesc modulul "PANOU ANUNŢURI" cu altul?
Şi dacă da ce imi recomandaţi?
Incă odata mulţumesc tuturor care ma pot ajuta!
cry

Adăugat (30/06/2013, 11:34 PM)
---------------------------------------------
Observ că cer prea mult cry
Cu schimbarea modulului am inţeles că nu se poate, insă nu am primit nici un raspuns in ceea ce priveşte afişarea pozei sub anunţ.
Sau: Cum pot face ca pozele uploadate pe site de către useri să fie afişate automat să zicem ultimele cinci in pagina principală intr-un scrol?
Mulţumesc anticipat!


"Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez toata iarba si-i las fara gazon"

Parazitii
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 9:25 AM
Kotzo,
1. Nu ceri prea mult din parte noastra. Problema e ca ai primit raspuns insa tu nu te poti descurca pentru a realiza optiunea dorita. Tutorialul ce ti-am dat e exact ceia ce vrei tu.

2. Intri in setarile modulului CP » Board » Module site/settings/panel/?a=board;l=setup si gasesti

bifati celula images

dupa ce adaugati textu in material incarcati imaginea cu o a doua optiune. Veti avea 2 optiuni de incarcare, una pentru screenshot doar o imagine si a doua recent instalata care permite incarcarea a mai multor imagini. La incarcarea imaginii veti primi un astfel de teg $IMAGE2$, anum acest teg il adaugi in text.

3. Modulul board, blog, news, dir , load si publ sunt cam asemanatoare, depinde ce vrei sa faci la modul.

4. Nu am inteles, poti folosi modulul photo si sa creezi informer care sa afiseze ultimele 5 imagini incarcate.
Atașamente: 6888068.png (25.9 Kb)

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Panou anunturi (Lipsa rubricii "preţ:")
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: