• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Cum sa folosesc / adaug scot cookies (Descrierea temei de discuție)
Cum sa folosesc / adaug scot cookies
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 1:19 AM
Cum as putea folosi adauga . scoate chache chache cu ucoz ?
si sa fie si ceva de genu :
IF cookies x=1 ... else .. :| as avea nevoie de asa ceva

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 3:51 PM
Evollution, nu stiu de ce te complici.. poti citi acest tutorial http://www.marplo.net/javascript/cookie.html
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 4:36 PM
Citat (Muşatinu)
Evollution, nu stiu de ce te complici.. poti citi acest tutorial http://www.marplo.net/javascript/cookie.html

Mersi
Doresc sa fac mai multe teme pentru site si am nevoie de cookie pentru acest lucru ca altfel de fiecare data cand intra din nou pe site se pune tema intiala

Material modificat de Evollution - Duminică, 24/02/2013, 5:08 PM
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 4 | 8:38 PM
Evollution, daca folosesti script care sterge chache-ul site-ului de fiecare data cand intri/iesi de pe site , cand vei incerca sa te conectezi pe site va dura mai mult ca de obicei pt a crea din nou chache-ul site-ului ( asa fac toate browserele si dureaza ceva , adica se incarca greu site ul de fiecare data cand intri pe el) Nu recomand sa folosesti asa ceva smile

Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 5 | 8:46 PM
eu doresc sa creez cache-ul doar odata , la aplicarea temei si la stergerea ei .. in rest doar sa verifice daca este tema sau nu .. asta se va face doar atunci cand utilizatorul va intra pentru prima oara pe site .. in reste cookie-ul nu va functiona . datorita metodei pe care o folosesc nu o sa am nevoie de el
Material modificat de Evollution - Duminică, 24/02/2013, 9:02 PM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Cum sa folosesc / adaug scot cookies (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: