• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Functia cautare (rezultatul cautarii)
Functia cautare
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:57 PM
Salut!
In momentul in care fac o cautare dupa un cuvant din pagina nu imi returneaza nici un rezultat.Singura solutie de a returna rezultate este este sa caut denumirea unei pagini.Atunci imi returneaza ca rezultat link catre pagina respectiva.Aveti idee cum pot sa fac sa imi returneze rezultate cand caut un cuvant oarecare din pagini?
Va multumesc!

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 3:49 PM
creezsiteuri, link site
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 4:38 PM
link site totodata ti-as fi recunoscator sa imi zici de ce nu imi apar tag-uri?
Multumesc.

Material modificat de creezsiteuri - Luni, 26/09/2011, 4:39 PM
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 4:52 PM
Quote (creezsiteuri)
link site totodata ti-as fi recunoscator sa imi zici de ce nu imi apar tag-uri?
Multumesc.


creezsiteuri, tu nu introduci informatiile in nici un modul ... asta insemnand ca nici tag-uri nu folosesti.
Dute in http://creezsiteuri.ucoz.ro/search/ si apasa textul [Căutare avansată] , acolo iti cauta cuvintele cautate , iar tu nu ai nimic introdus in nici o sectiune.

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 5:09 PM
Multumesc pentru raspunsWhisper™ dar nu prea inteleg ce vrei sa zici.Cand apas [Căutare avansată] prima optiune este Paginile Site-ului....eu din asta inteleg ca ar trebui sa imi caute si in paginile pe care le am eu trecute la meniu.Si legat de tag-uri.Ca sa imi apara taguri ar trebui sa scriu informatii in module cum ar fi de exemplu Ştirile site-ului?Am inteles corect?
Ms

Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 6 | 5:17 PM
Deci creezsiteuri, adaugand articolele in module ai posibilitatea de a adauga si tag-uri , asa cred eu ca simplifici lucrurile cu Cautarea in site.
Stiu ca prima in cautare avansata este Paginile Site-ului adica toate link-urile /index/blabla ... dar intotdeauna stiu ca au fost probleme cu gasirea acestor pagini prin functia search.
Peste 1 luna pun pariu ca iti gasesti orice cuvant care il ai in site.Asa e la inceput cand incepi un site uCoz , nu inteleg de ce .. probabil pana sunt indexate toate paginile site-ului.

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 5:20 PM
Multumesc Whisper™.Acum am inteles.Daca si moderatorii sunt de acord cu Whisper™ se poate inchide topicul.
Va multumesc.

off:Whisper™ aceiasi problema am si eu cu fisierul robots.txt.Din cate vad inca nu ai rezolvat problema.Asa se intampla la crearea conturilor noi?

Material modificat de creezsiteuri - Luni, 26/09/2011, 5:32 PM
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 8 | 5:25 PM
eu pot sa te ajut doar cu altceva in "servicii web " la realizare magazin online ai uitat un "N" si in "reparatii PC"------>reparatii PC iti apare <="" div="">. Restul ti-au spus baietii cum sa faci :)). Spor!!!
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 5:31 PM
Quote (Chibo)
reparatii PC iti apare <="" div="">

Multumesc Chibo."N-ul l-am vazut",dar "div-ul" nu imi apare.

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 10 | 10:20 PM


Cel putin mie asa imi apare ....:)

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 11 | 10:36 PM
Quote (creezsiteuri)
off:Whisper™ aceiasi problema am si eu cu fisierul robots.txt.Din cate vad inca nu ai rezolvat problema.Asa se intampla la crearea conturilor noi?


creezsiteuri, in privinta asta stai chill o sa se rezolve de la sine,trebuie doar sa ai rabdare.
Eu am imediat 1 luna si inca nu mi sa dat drumul la fisier.

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 1:30 PM
Quote (Whisper™)
Eu am imediat 1 luna si inca nu mi sa dat drumul la fisier.

Whisper™ am citit pe forumul de pe ucoz.com si se pare ca asa e.Este o "carantina" de 30 zile.

Adăugat (27/09/2011, 12:30 PM)
---------------------------------------------
Quote (Chibo)
Cel putin mie asa imi apare ....:)

Ai dreptate Chibo.Daca intru cu firefox apare eroarea respectiva.In chrome nu apare.am sa incerc sa o remediez acum.Iti multumesc...am descoperit ca nu e centrat bine nici pentru IE.
off:rezolvat!

Material modificat de creezsiteuri - Marţi, 27/09/2011, 1:53 PM
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 13 | 3:09 AM
Quote (creezsiteuri)
Whisper™ am citit pe forumul de pe ucoz.com si se pare ca asa e.Este o "carantina" de 30 zile.

Ca sa vezi .... 29 de zile a durat =))) , astazi m'i sa dat drumul la crawleri :))

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
creezsiteuri
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 14 | 8:32 AM
Asta e un lucru bun...De acum ti se vor indexa paginile.

Adăugat (29/09/2011, 7:32 Am)
---------------------------------------------
In sfarsit merge search-ul.Se poate inchide topicul.


bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 15 | 9:00 PM
Quote (creezsiteuri)
In sfarsit merge search-ul.Se poate inchide topicul.

Topic inchis

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Functia cautare (rezultatul cautarii)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: