• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Constructor (Despre optiunea ,,Constructor")
Constructor
DOPTV
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:03 AM
Am activat de curand optiunea ,,Constructor" din meniul paginii,dar aceasta a dat peste cap tot site-ul facandu-l sa nu mai reactioneza la nimic si sa nu mai afiseze nimic,cum pot remedia? cry
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 12:35 PM
DOPTV, probabil nu folosesti un template standard de la uCoz ci unul adaptat pentru ucoz.(asta ar fi principalul motiv)
Cum poti remedia?
Pai daca nu ti-ai facut un back'up nu prea poti reveni la design-ul initial.
Selectezi un template standard dupa care iesi din constructor , apoi reinstalezi template-ul adaptat si nu mai umbli la constructor deloc smile . Have fun!
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 3 | 2:00 PM
DOPTV, la templaturi adaptate se deformeaza folosind constructorul de sus din bara daca ai copie de rezerva va merge daca nu pune din nou acel fisier template txt. si iao de la capat cum era tema classic fara modificarile facute de tine
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 2:14 PM
yonutz, Danny, nu si nu.. Corect ar fi, la template-urile adaptate gresit.. la cele corect adaptate, constructorul functioneaza perfect :P
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 5 | 4:50 PM
Muşatinu, cine a zis ca nu functioneaza? ... doar ca sunt extrem de putine, cele mai ok sunt cele de la uthemes cred.
DOPTV
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 3:23 PM
Multumesc foarte mult,dar cum schimb acest template?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 7 | 9:43 PM
DOPTV, Intri in Control panel--> in admin bar gasesti "Setari" --> Setari standard--> unde gasesti "Design-ul site-ului:" si dai pe "[ Selectează design ]" si iti alegi design-ul dorit.
DOPTV
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 1:44 PM
multumesc,am incercat toate aceste variante si totusi nimic nu merge.mai pot face altceva?
TotEu
Postări: 150
Reputație: 8
Mesaj # 9 | 4:39 PM
DOPTV, ce site ai?
DOPTV
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 4:41 PM
multumesc mult de ajutor tuturor,am reusit sa rezolv problema!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Constructor (Despre optiunea ,,Constructor")
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: