• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Recipiente
Recipiente
IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:08 PM
Salutare
Am o intrebare.
Deci la prima pagina a site-ului vreau sa scot primul recipient si al doilea recipient dar numai dupa prima pagina.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 6:31 PM
IuLyAnBoSs, link site,
IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 7:08 PM
ce link?
vreti link-ul de la site-ul meu?
Material modificat de IuLyAnBoSs - Duminică, 04/03/2012, 7:18 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 7:19 PM
IuLyAnBoSs, adresa site-ului tau.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 5 | 10:10 PM
IuLyAnBoSs, pentru a sterge acele containere trebuie sa ai activat la pagina principala optiunea aplica propriul sablon pentru aceasta pagina si dupaia le poti scoate
IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 12:28 PM
Puteti sa im dati o imagine sau ceva unde sa intru sa activez ca nu stiu unde se afla mam uitat dar nu vad nimica.
Si link-ul www.radio-hitbyhit.ucoz.com
Material modificat de IuLyAnBoSs - Luni, 05/03/2012, 12:29 PM
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 7 | 1:40 PM
IuLyAnBoSs, cel mai bine dai activare constructor si le dai x la containere si dupaia salveaza
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 1:57 PM
IuLyAnBoSs, deci intri pe site in content jos veti avea

apasati pe oricare buton. La pagina noua veti avea: Aplicaţi propriul şablon pentru această pagină [?]

Dupa intrati in control panel >> Personalizaţi design-ul
langa Pagina principală veti avea inca o Pagina principală, insa aceasta nu va fi cu albastru, deschideti pagina si stergeti urmatoarele:

Code
<div class="right">
$GLOBAL_DRIGHTER$
</div>


si

Code
<div class="left">
$GLOBAL_CLEFTER$
</div>

IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 3:16 AM
Da merge multumesc frumos merge asa cum doresc eu.
Dar mai am o intrebare.
Eu creez mai multe sectiune, As putea sa fac la fiecare sectiune sa apara alt ceva in acel recipient adica la fiecare sectiune sa fie cate ceva diferit, sa nu fie acelasi lucru peste tot.
Material modificat de IuLyAnBoSs - Miercuri, 07/03/2012, 3:28 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 10 | 3:19 AM
IuLyAnBoSs, asa si va fi..
IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 3:29 AM
Scz de dublu post :|
Da merge multumesc frumos merge asa cum doresc eu.
Dar mai am o intrebare.
Eu creez mai multe sectiune, As putea sa fac la fiecare sectiune sa apara alt ceva in acel recipient adica la fiecare sectiune sa fie cate ceva diferit, sa nu fie acelasi lucru peste tot.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 12 | 9:36 PM
IuLyAnBoSs, da, conditionati blocurile http://forum.ucoz.com/forum/49-15256-1 ultimu punct
IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 10:38 PM
Tutotialul explica cum se foloseste constructorul, dar eu vreau alr ceva.
Un exemplu:
Deci pe prima pagina "Acasa/Home" arata asa:
Vreau ca pe "Chat"sa arate recipientul cu alte informatii nu cu acelasi informatii dupa prima pagina, Daca ma intelegeti.
http://www.roclubhits.com uitativa prima pagina ce informati are pe recipient, si intrati pe alta pagina de acolo ca se schimba informatiile de pe recipient si asa vreau sa fac si eu , asta ii un exemplu ca sa va dati seama ce doresc eu defapt.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 11:55 PM
IuLyAnBoSs, pai da.. ultimu punc, conditionati block-urile
IuLyAnBoSs
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 10:47 PM
Mda nu merge frate ce pun in recipientul de pe prima pagina asa arata si pe celalalte.
Eu vreau ca ce este pe prima pagina in recipient sa nu apara si pe celalalte pagini
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Recipiente
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: