• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Tema AJutor (tema ajutor)
Tema AJutor
IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:02 PM
Vreau sa pun tema asta

Dar numi reuseste deloc Ma puteti ajuta
RazvaNC3050
Postări: 80
Reputație: 0
Mesaj # 2 | 3:35 PM
Este video chiar mai jos.
IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 5:32 PM
daca iau tema de acl arata alt clip tutorial si nu e bun cel corect pentru chocolate este alt tutorial
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 4 | 5:52 PM
IpPo, tutorialul acela artă pentru orice template cum se intalează, în general, nu pentru un template anumit.
IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 10:43 PM
stiu dar inauntru la templata sal descar are mult mia multe decat in video de asta spun
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 10:44 PM
IpPo, am tradus cu google translated :

Pas cu pas tutorial de instalare şablon "Chocolate".

1. Încărcaţi dosare CSS, imagini, JS şi fişiere player.swf, stylish_slim.swf la catalogul rădăcină de site-ul dumneavoastră.
2. Deschidere "Builder.txt Format" fişier şi copia conţinutul său. Du-te la Control Panel-> design -> constructor şablon.
Lipiţi conţinut copiat şi faceţi clic pe "Creaţi şabloane".
3. Deschideţi "$ $ GLOBAL_LEFT. Txt" şi copia conţinutul său. Du-te la Control Panel-> design -> Design Management (template-uri) -> Blocuri Global -> bloc nou -> nume îl "stânga" -> pastă de conţinut copiat de la dosar în şablonul de bloc "GLOBAL_LEFT $ $ txt." .
4. Creaţi un informator şi să-l "Comentarii". Selectaţi parametrii următoarele Informer: [· Comentarii · Entries data intrarii D · Pentru Intrari: 3 ° Coloane: 1]. Faceţi clic pe "Customize Informer de design", şi lipiţi conţinutul copiat de la "Informer (COMENTARII) txt." Fişierului.
5. Creaţi un informator si denumiti-l "News". Selectaţi parametrii următoarele Informer: [Site News · intrările · Evaluarea Intrarea A intrările °: 3 · coloane: 1]. Faceţi clic pe "Customize de design Informer", şi lipiţi conţinutul copiat de la "Informer (Ştiri) txt." Fişier.
6. Site de ştiri:
6.1 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> Stiri site - Aspect> de intrări. Lipiţi conţinut copiat de la "News Site - Aspect> de entries.txt" fişier. Faceţi clic pe "Save"
6.2. Panou-> control site de ştiri -> Setări Modulul -..> Activare domeniu personalizat 1 (acesta va fi folosit pentru o imagine de ştiri doar în tipul de legătură în domeniul imaginii Personalizat 1, atunci când se adaugă o intrare Enable "Intrarea pe scurt descriere "şi" textul integral intrare ". Faceţi clic pe" Salvare ")
6.3. Panou-> control design -> Design Management (template-uri) -> Stiri site -> Pagina cu text integral de intrare şi de observaţiile sale. Lipiţi conţinut copiat de la "News Site -> Pagina cu text integral de intrare şi de comments.txt" fişier. Faceţi clic pe "Salvare". Aţi configurat cu succes ştiri.
7. File de catalog:
7.1 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> File Catalog - Aspect> de intrări. Lipiţi conţinut copiat de la "File Catalog - Aspect> de entries.txt" fişier. Faceţi clic pe "Save"
7.2 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> File Catalog - Pagina> cu text integral de intrare şi de observaţiile sale. Lipiţi conţinut copiat de la "File Catalog - Pagina> cu text integral şi intrarea acestuia comments.txt" fişier. Faceţi clic pe "Save"
7.3. Panou-> control File Catalog -> modulul Setări-> permite "Autor site-ul" domeniu. Acesta este folosit pentru o imagine pentru intrare. Atunci când adăugaţi o intrare, de tip în legătură imaginea în acest domeniu.
8. Publisher este folosit pentru o pagina cu video. Acest modul este creat pentru video de pe YouTube.
8.1 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> Publisher - Aspect> de intrări. Lipiţi conţinut copiat de la "Publisher - Aspect> de entries.txt" fişier. Faceţi clic pe "Save"
8.2. Activează "site-ul autorului" domeniu în setările de module. Embed legătură într-video de pe YouTube în acest domeniu, atunci când adăugarea de intrare
9. Catalog Site-ul este folosit pentru muzica.
9.1 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> Site Catalog - Aspect> de intrări. Lipiţi conţinut copiat de la "Site Catalog - Aspect> de entries.txt" fişier. Faceţi clic pe "Save"
9.2. Panou-> control Catalog site-ului -> modulul Setări-> permite "camp 1" (acesta este utilizat pentru link-ul de mp3) player suportă link-uri directe Atunci când adăugaţi o intrare, de tip în legătură fişierul MP3 în câmp particularizat 1.
10. Comentarii:
10.1 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> Comentarii - Aspect> de intrări. Lipiţi conţinut copiat de la "Comentarii - Aspect> din comments.txt" de fişiere. Faceţi clic pe "Save"
10.2 Panou de control-> design -> Design Management (template-uri) -> Comentarii - Formular> pentru adăugarea de comentarii. Lipiţi conţinut copiat de la "Comentarii - Formular> pentru adăugarea comments.txt" fişier. Faceţi clic pe "Save"
Şablonul este cu succes instalat şi configurat.
Dacă se confruntă cu dificultăţi atunci când instalaţi şablonul, puteţi cere ajutor de la forumul nostru.

IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 7:25 PM
tot numi reuseste
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 8 | 10:33 PM
IpPo, Link site sa vedem care ii problema.
IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 11:43 PM
Nu imi reuseste deloc de asta am spus sa imi faca si mie cineva tema ramnan dator id este prigoreanu_adrian96@yahoo.com
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 10 | 3:26 PM
IpPo, noi va ajutam cu probleme care apar in ucoz, nu suntem responsabil daca luati de exemplu o tema din alta parte. uCoz are propriile template care functioneaza 100%.
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 11 | 4:55 PM
IpPo, descarca filezila client si cauta pe youtube cum uploadezi o tema cu filezila client daca nu reusesti o sati fac eu un tutorial blahblah book bye cake confused
IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 10:25 PM
yonutz, pai daca ai putea sa imi faci un tutorial cum se instaleaza tema chocolate ca altele stiu sa instalez dar asta chiar nu stiu cum ma incurct daca poti face un tutorial video plz
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 13 | 10:27 PM
IpPo, pai dami si link catre tema
IpPo
Postări: 57
Reputație: 0
Mesaj # 14 | 11:02 PM
http://ucoztemplates.com/load/arts/chocolate/8-1-0-103
JiGoDiA
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 6:42 PM
NU merge instalata tema, am incercat si eu dar in folderul images sunt mai mult de 4 subfoldere iar ucoz nu suporta mai mult de 4 subfoldere. Si eu as fi vrut acea tema
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Tema AJutor (tema ajutor)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: