• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum schimb imaginile din header (caciulita)
Cum schimb imaginile din header (caciulita)
jok3r4u
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 0:10 AM
Buna seara,

Am si eu o intrebare..

Se poate schimba poza de sus, cea cu camionul?
Sau sa pot insera undeva sub numele firmei logo-ul, de 2 ore ma uit si nu reusesc sa-mi dau seama cum sa fac acest lucru.

http://nisqually.ucoz.ro/

Multumesc mult.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 0:15 AM
jok3r4u, da poti, la inceput in CSS gasesti :

Code
#logo {height:233;background:url('/.s/t/916/5.jpg') right no-repeat;}
#logoName {width:343px;height:203px;text-align:center;background:url('/.s/t/916/6.jpg') no-repeat;float:left;padding-top:30px;color:#FFFFFF;font-size:20pt;font-weight:bold;padding-right:100px;}
  *html #logoName {height:233px !important;width:443px !important;}


si schimbi imaginile dorite.

jok3r4u
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 2:07 AM
Multumesc mult.

Nota 10 pentru promtitudine, nu ma asteptam la un raspuns asa rapid.

Adăugat (08/02/2012, 1:07 AM)
---------------------------------------------
Inca o intrebare, pot adauga cumva in dreapta sus, deasupra ceasului, sau pe undeva pe acolo, un meniu in care sa se selecteze limba?

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 4 | 2:13 AM
jok3r4u, da, te uiti in codul html unde este partea cu ceasul ( $DATE$ etc. ) şi după el pui acest script :
Code
<div id="google_translate_element"></div><script>
function googleTranslateElementInit() {
    new google.translate.TranslateElement({
      pageLanguage: 'ro'
    }, 'google_translate_element');
}
</script><script src="//translate.google.com/translate_a/element.js?cb=googleTranslateElementInit"></script>

jok3r4u
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 9:17 AM
Multumesc.

ok, am reusit, pana la urma l-am pus mai jos deoarece sus nu arata prea bine, dar nu reusesc sa mut casuta la dreapta paginii, undeva deasupra Despre Noi, sau, la cativa pixeli de margine stanga.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 7:30 PM
jok3r4u, ce anume vrei sa muti?
jok3r4u
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 10:00 PM
am reusit, vroiam sa mut casuta de selectie a limbii, dar a iesit destul de frumos pana la urma.

multumesc.
Black_hack
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 8:16 PM
totusi nu prea am intales cum de ajuns la CSS si de schimbat imaginea din platou.??? wink sad sad
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 9 | 8:20 PM
Black_hack, nu am înţeles nimic ( cum de ajuns la CSS si de schimbat imaginea din platou !?!? ), fii mai explicit !
Black_hack
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 8:26 PM
as dori SA SCHIMB IMAGINEA unde se afla monitorul unui kalculator..http://soffthack.3dn.ru/ sami postez o imagine proprie?sau unde scrie denumirea saitului? cum de schimbat daca se poate?
HiticasOvidiuRobert
Postări: 17
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 8:37 PM
Black_hack, trebuie sa deschizi alt topic pentru problemele tale cu stie'ul .

Sa trecem la problema ta, din cate observ eu nu poti schimba doar calculatorul de acolo fiindca e o imagine 'intreaga' adica monitorul acela de calculator este in imaginea de background , daca sti putin photoshop sau vrei sa schimbi absolut toata imaginea mergi in css si gasesti codul urmator

Code
/.s/t/888/2.jpg


acesta este codul de la imaginea debackround,nu trebuie decat sa il inlocuiesti cu imaginea dorita. De la tine din pc sau ce imagine vrei!

Black_hack
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 8:54 PM
da dar cum de ajuns in css

Adăugat (10/02/2012, 7:54 PM)
---------------------------------------------
gata am gasit dar cum de pus alta imagine ce cod de introdus inlok de acela?

HiticasOvidiuRobert
Postări: 17
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 8:57 PM
Mergi in Control-Panel - > Unelte - > Manager Fisiere

Incarci imaginea care vrei sa iti apara pe fundalul site'ului , dupa ca ei uploadato dai click pe ea iti apare un link, copiezi linkul si il pui in css, inloc la imaginea originala.

Black_hack
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 14 | 9:02 PM
gata am gasit..mss mult
dar pot face asa ca sa incarc un fisier..si petru ca sa scota acest fisier sami trimita o anumita plata prin wepmoney?
HiticasOvidiuRobert
Postări: 17
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 9:04 PM
Nu poti .
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum schimb imaginile din header (caciulita)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: