• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum modific asta? (Nume film)
Cum modific asta?
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 1:23 AM
Deoarece am avut cateva plangeri pe aceasta tema la mine in site ,m-am gandit sa modific ,pentru a rezolva aceasta problema insa se pare ca nu am avut foarte mare succes :))) de aceea apelez iar la voi .
In imaginea urmatoare am marcat cu niste sageti negre locul unde apare numele filmului exact asa cum il vad vizitatorii mei

Dupa cum bine se vede in imagine ,intradevar numele filmului ,aproape nu se vede ,deoarece literele sant foarte mici .
Cum as putea face ca acele litere sa apara macar cum apar cele de la Genul ,Vizualizari ???
AICIlas adresa site-ului pentru a vedea si voi despre ce este vorba
Multumesc anticipat.

Material modificat de marius15 - Marţi, 17/01/2012, 1:26 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 1:39 AM
marius15, in aspectul intrari la tegul $TITLE$ ai asa ceva
Code
<span style="font-size: 4pt;"><span style="font-size: 6pt;">


deci astea sunt 2-ua stiluri pentru titlu care dau parametri diferite.. stergele si nu uita dupa tegul $TITLE$ sa sterigi
Code
</span></span>

sau sterge numai una si evident doar un singur </span> iar la celalalt span dai font-size mai mare.. 12 sau 14 cum iti place...

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 1:58 AM
Gata am rezolvat ,mersi mult Musatinu
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum modific asta? (Nume film)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: