• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Problema pagina principala (design pagina)
Problema pagina principala
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 6:07 PM
Salutare tuturor.
As dori sa revun si eu cu o problema mai veche la care inca nu am primit raspuns si care am observat ca nu mai este pe forum sau probabil mutata in vreun topic.
Pe pagina mea principala am o problema de vreo o luna de zile ,in partea dreapta a disparut chenarul paginii la fel si in partea de jos a paginii,iar butonul
[ Add news entry ] imi apare undeva in centrul paginii nu mai este asa cum ar fi trebuit sa fie in parte de sus a paginii.
Am trimis un tichet la suportul de probleme tehnice insa nu am primit niciun mesaj de la dansii cu toate ca au trecut mai bine de 3 saptamani .
Am incercat si cu REDA SABLON INITIAL insa se pare ca nu a avut niciun rezultat .
As vrea sa ii rog pe toti cei care ma pot ajuta sa rezolv aceasta problema,sa intre AICI pentru a vedea si intelege mai bine despre ce este vorba .
Multumesc anticipat .

cnusi
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 2 | 6:49 PM
cauta in CSS
Code
element.style {
background: url('/.s/t/431/6.jpg') #F2E7BA;
padding: 5px;
}

si incearca sa micsorezi imaginea '/.s/t/431/6.jpg , adica

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 3 | 6:49 PM
marius15, dă codul de la Page of the entries archive de la Site News
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 7:00 PM
marius15,
Code
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?><div style="text-align:right;padding-bottom:4px;">[ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$"><!--<s5186>-->Add new entry<!--</s>--></a> ]</div><?endif?>

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 10:42 PM
Quote (Muşatinu)
marius15,
Code
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?><div style="text-align:right;padding-bottom:4px;">[ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$"><!--<s5186>-->Add new entry<!--</s>--></a> ]</div><?endif?>


Am facut asa cum ai zis ,si nu mai apare pagina deformata in schimb dupa ce adaug un material si dau refresh pe pagina principala imi apare decat acel buton fara materialul adaugat :)))uite AICI

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 11:43 PM
marius15, mai bine screen.
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 7 | 0:54 AM
Ok uite am facut o poza

Deci asa arata pagina mea principala acum ,de fiecare data cand bag un material il pot vedea atunci cand il introduc insa cand dau refresh nu mai apare nimic decat ceea ce se poate vedea in aceasta imagine .

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 0:59 AM
marius15,
pai pe pagina nu este tegul last news...

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 9 | 1:05 AM
Quote (Muşatinu)
marius15,
pai pe pagina nu este tegul last news...
Nu ti se deschide site-ul?

Scripturi uCoz


Cum adica nu este tagul?? Nu ma pricep prea bine ,te rog daca poti sa imi dai mai multe detalii

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 10 | 1:13 AM
marius15, $LAST_NEWS$ ai asa ceva?
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 11 | 1:24 AM
Nu stiu daca am ,insa stiu ca am vazut odata ceva de genul asta ,de accea vreau sa te rog sa imi spui ce trebuie sa fac mai exact ,ce sa adaug si unde
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 12 | 1:46 AM
Code
<?if($ADD_ENTRY_LINK$)?><div style="text-align:right;padding-bottom:4px;">[ <a href="$ADD_ENTRY_LINK$"><!--<s5186>-->Add new entry<!--</s>--></a> ]</div><?endif?>

$LAST_NEWS$


asta e codul implicit pe pagina.

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 13 | 4:01 PM
Gata am rezolvat .Mersi mult Musatinu .
GiA
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 14 | 9:06 PM
Buna ! am si eu o problema cu pagina principala. Mi-am creat o alta pagina in site si postez diferite articole. Problema este ca orice articol public pe aceasta pagina imi apare si pe pagina principala si invers. Cum fac sa nu mai am problema asta ? biggrin
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 15 | 10:54 PM
GiA, Intri in Control panel -->Settings--> Common Settings -->cauti mai in jos "La intrarea pe pagina principală, se redirecţionează la:" si selectezi Pagina principala
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Problema pagina principala (design pagina)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: