• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Inlocuirea imaginii
Inlocuirea imaginii
turistiktour
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:44 PM
Nu prea am experienta in domeniu dar mi-a fost dat tema la liceu sa fac un site de agentie de turism. V am ales pe voi deoarece am primit multe recomandari.

Problema este urmatoarea, as vrea sa schimb imaginea cu catelul si acea labuta de sus. Site ul este http://turistiktour.ucoz.ro/
Va multumesc anticipat.
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 2 | 1:25 AM
turistiktour, in css ai linia 22
Cod
.site-l {display:block;padding:8px 0 8px 90px;background:url(/.s/t/2012/logo.jpg) 0 center no-repeat;}

inlocuiesti
Cod
/.s/t/2012/logo.jpg
cu linkul la noua ta imagine

TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 3 | 1:26 AM
Citat turistiktour ()
Nu prea am experienta in domeniu dar mi-a fost dat tema la liceu

Cum vine asta? wacko

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 3:52 PM
TheGame, se referă la faptul că nu are experienţă în domeniul creării de website. A primit doar o temă la liceu. Din asta reiese că vrea să-i explicăm pe înţelesul lui smile

daniel, css.. Deci: Panoul de control » Personalizarea design-ului » Stilul foii (CSS) wink
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 5 | 4:10 PM
Citat bigblog ()
TheGame, se referă la faptul că nu are experienţă în domeniul creării de website. A primit doar o temă la liceu. Din asta reiese că vrea să-i explicăm pe înţelesul lui


Mi se pare ciudat să îi dea o temă fără să îi explice în mare despre ce este vorba.

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 6 | 0:56 AM
TheGame, si ar trebuii sa ii zica profesorul intra in Panoul de control » Personalizarea design-ului » Stilul foii (CSS) ca sa schimbi imaginea ? e nou aici si nu are de unde sa stie, se dau teme de genul la liceu, am primit si eu si toti primim, dar normal ar fi vorba doar de o pagina HTML, depinde.
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 7 | 2:19 AM
Citat Remus ()
TheGame, si ar trebuii sa ii zica profesorul intra in Panoul de control » Personalizarea design-ului » Stilul foii (CSS) ca sa schimbi imaginea ?


Eu zic că ar trebui să-i explice în mare ce-i aia HTML și CSS.

Dacă ar știi ce sunt alea, s-ar descurca ușor să-și schimbe imaginea.

Material modificat de TheGame - Marţi, 30/09/2014, 2:23 AM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Inlocuirea imaginii
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: