• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Tv online (Cine stie sau poate sa ma ajute)
Tv online
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:04 AM
Vreau sa pun si eu ceva tv online pe sait am un cod acolo da nu prea imi place cine stie cum se face asa ceva un informer un cod de ala nam ideie cum se face ca sa am tv online pe sait
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 2 | 1:03 PM
Salut florin1986, din cate stiu sunt o gramada de asemenea scripturi pe net, trebuie doar sa le cauti.
Material modificat de Remus - Luni, 11/08/2014, 1:03 PM
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:46 PM
Pai Remus, daca gaseam nu era si normal ca nu mai intrebam aici caut de o gramada de timp si nu gasesc nimica
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 6:49 PM
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 5 | 8:57 PM
Uite, nimeni nu o sa stea sa-ti faca tie un cod pe placul tau, trebuie sa te multumesti cu ceea ce gasesti. Uite, eu am gasit asta in 15 secunde.

Cod
<iframe width="100%" height="2600px" align="center" marginheight="0" marginwidth="0" frameborder="0" scrolling="no" src="http://www.sports-tv.eu/index3.htm"></iframe>


E un iframe oferit de un site care se ocupa de asa ceva, o sa gasesti o gramada de programe noi, printre care si cel mai cautat si anume Look TV.

La fel de bine poti sa iei fiecare program care iti place la rand, de exemplu cum e acesta de jos, si mai exact un cod pentru programul ProTV HD.

Cod
<iframe class="video" src="http://www.sports-tv.eu/TV-RO/tv-ro-frame/protvhd.htm" frameborder="0" height="425" scrolling="no" width="720">Your browser does not support frames, so you will not be able to view this page.</iframe>


Poti face o pagina pentru fiecare program dupa care sa iti faci un informer asa cum iti place tie.

Sunt sute si sute de metode prin care poti face ceva, bineinteles daca vrei si tu, si ai putina ambitie.

Succes smile

Material modificat de Remus - Luni, 11/08/2014, 8:57 PM
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 5:11 AM
Remus, Normal ca vreau sami fac dar nu stiu cum si in ce fele habar nam cum se face daca as avea niste poze macar sa imi fac ideie cat de cat cum se face dar asa nam nimic Nu e vorba ca nu vreau nu stiu Nu ma laud ca alti eu recunosc adevarul Daca as avea ideie macar cat de cat cum se face normal ca as vrea sa fac pentru ca sunt mii de romani care ar vrea sa vada o stire un fil sau eu stiu ce la televizor dar nu toti avem posibilitatea asta Sincer nici eu nu am unde sa vad o stire sau un film inafar de internet si tocmai de aceia vreau sa fac ceva gratis sa vada toata lumea care sunt plecati in afara Romaniei ca si mine si multi altii

In fine daca cineva stie vriun tutorial niste poze ceva orce pentru am face cat de cat o ideie cum se face

Va multumesc tuturor celor care vreti si doriti sa ma ajutati

Adăugat (16/08/2014, 4:11 AM)
---------------------------------------------
Salut spunetimi si mie cum dumnezeu fac ca sa fac tv online am toate lincurile de la toate posturile de tv cum dumnezeu fac sa poata sa se vizioneze cum unde pun lincu ca sa pot viziona tv online

Ex Digi film sop://broker.sopcast.com:3912/148971 unde pun lincul asta ca sa poti viziona postu asta de tv

imi iese fum din creieri si nu pricep nimic cine stie va rog sa ma ajutati


Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 7 | 11:16 PM
Fi atent, o sa-ti arat o smecherie. Cauta ce program vrei tu pe net si apasa combinatia de taste CTRL + U sau apasa click dreapta pe acea pagina cu postul TV si apasa pe Vizualizeaza sursa paginii (View page source)

O sa ti se deschida o fereastra cu niste coduri sursa dupa care apasa combinatia de taste CTRL + F iar in casuta care iti apare scrie object uita`te la poza asta http://uploadimage.ro/img.php?image=2435_ucoz_zhm2.png

Copiaza acel cod de la <object> pana la </object>, acela este playerul cu programul TV.
S-ar putea sa nu mearga la toate site-urile aceasta metoda. Cand ai nevoie de un cod sursa, cauta acolo, dar specifica si sursa cand pui acest player pe site.

In acel cod o sa gasesti value="sop://broker.sopcast.com:3912/148971" ia incearca sa inlocuiesti cu link`ul tau.

Material modificat de Remus - Sâmbătă, 16/08/2014, 11:23 PM
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 2:30 AM
Sincer e cea mai tare smecherie de pana acuma bravooooooooooo mersi mult omule Remus,

Functiuneaza dar nu stiu daca va functiona cu toate programele care vreau eu sa le pun dar de moment merge super cand vin in tara fac cinste cu un butoi de bere

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Tv online (Cine stie sau poate sa ma ajute)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: