• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cate filme online pot sa pun?
Cate filme online pot sa pun?
moviestime
Postări: 79
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 10:57 PM
Cate filme online pot sa pun pe site daca mai am 401 MB? si cum pot sa fac mai multi MB fara sa bag bani in site :)? biggrin
YOYOYO
Postări: 133
Reputație: 10
Mesaj # 2 | 11:31 PM
Păi.. până nu ești prins și primești ban. ( Eventual o amendă biggrin , slabe șanse să primești o amendă, dar orice e posibil )
moviestime
Postări: 79
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:36 PM
YOYOYO, adica:)) de ce sa primesc amenda si sa fiu prins :))? sunt 1000 de siteuri cu filme online pe platforma ucoz smile
YOYOYO
Postări: 133
Reputație: 10
Mesaj # 4 | 11:55 PM
Da. Probabil o să îți închidă siteul. Poți adăuga destule filme, nu îți fă griji. Nu contează cât spațiu ai.
moviestime
Postări: 79
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 11:56 PM
YOYOYO, Nu inteleg de ce sa-mi inchida site-u?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 0:03 AM
moviestime, pentru drepturile de autor. Daca cineva cu drept de autor asupra unui film te prinde, acesta poate solicita administratia platformei ucoz sa ti se inchida site-ul.
moviestime
Postări: 79
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 0:11 AM
Muşatinu, majoritatea site-urilor cu filme online nu cred ca au drept de autor
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 0:14 AM
moviestime, te asigur ca nici unu nu are drept de autor...:)
moviestime
Postări: 79
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 4:51 AM
Muşatinu, pana la urma nu conteaza cat spatiu am? pot pune cate filme vreau eu sa fie vazute online?
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 10 | 10:22 AM
moviestime, în momentul sosirii unei solicitări din partea unui deținător de drepturi de autor, site-ul în cauză, al cărui administrator nu deține drepturile de distribuție asupra filmului/melodiei este suspendat în maxim 48 de ore de la solicitare.

În plus, încărcarea fișierelor de tip .mp3 și .mov, .avi, etc nu este permisă prin intermediul FTP-ului din punct de vedere tehnic și, în plus, dimensiunea standard a unui fișier care poate fi încărcat printr-un site gratuit nu poate depăși 15 MB.

uCoz nu găzduiește, pe serverele sale, materiale media, fiind împotriva politicii companiei. Utilizatorii care au site-urile de "filme" folosesc link-uri către diverse servere și se expune posibilelor repercursiuni care există în urma distribuției acestui tip de materiale. Înainte de a demara orice proiect, te sfătuiesc să citești termenii și condițiile de utilizare uCoz.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
moviestime
Postări: 79
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 10:37 AM
Raver, in legatura cu piraterie smile de ce nu lu inchid site-uri ucoz celor care au site-uri de descarcari de unde poti sa descarci filme,jocuri etc.....apropo si eu folosesc link-uri catre diverse servere pentru filmele online,nu le pun din propriu computer
Fenomenul-thephenom
Postări: 52
Reputație: 1
Mesaj # 12 | 5:44 PM
Citat
Muşatinu, majoritatea site-urilor cu filme online nu cred ca au drept de autor


Acele siteuri nu isi uploadeaza filmele pe propriile servare, acele filme sunt uploadate pe diferite video hosturi : exemple de videohosturi romanesti (trilulilu.ro, vplay.ro , peteva.ro, 220.ro) dupa ce acele filme sunt uploadate pe aceste videohsoturi cel care le-a uploadat poate lua codul embed si sa-l posteze pe siteul lui, in acest mod siteul lui nu poate fi blocat pentru copyright, pentru ca filmele nu sunt incarcate pe severele lor.

Siteul meu http://cartoons.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 13 | 1:29 AM
Citat Fenomenul-thephenom ()
nu poate fi blocat pentru copyright, pentru ca filmele nu sunt incarcate pe severele lor


Legea din cate stiu eu .... sanctioneaza si distribuirea lor ... dar asta ar inseamna sa fie inchis si facebookul biggrin biggrin biggrin biggrin

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 1:42 AM
CreareWebsite, hai sa inchidem tot internetu biggrin tai naibii cablu de la net biggrin
kollyma
Postări: 42
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 8:51 AM
Muşatinu, haha ce tare comentul tau biggrin :))
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cate filme online pot sa pun?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: