• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum schimb imaginea de background?
Cum schimb imaginea de background?
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:36 PM
Salut! Tocmai mi-am instalat template-ul #798 .
Imi poate spune cineva cum schimb background-ul? am tot cautat in css dar nu am gasit...
website-ul meu este http://animesage.ucoz,ro

-xF-Fox[:X]
Postări: 59
Reputație: 0
Mesaj # 2 | 3:31 PM
Intri in CP > Design > Administrarea designului (sabloane) > Forum partea superiaoara a site-ului si pui in loc de /.s/t/331/2.jpg Url cu imaginea ta dar deja iti alegi tu mai simplu cu editor vizual
Incearca asta : aici
Material modificat de -xF-Fox[:X] - Sâmbătă, 27/04/2013, 3:31 PM
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 4:50 PM
am rezolvat problema cu background-ul dar mai e ceva:


dupa cum se vede e o bara albastra si sub e ca o imagine portocalie...
stie cineva cum le scot?

Material modificat de admin9894 - Sâmbătă, 27/04/2013, 5:38 PM
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 6:15 PM
-xF-Fox[:X] La care dintre ele te referi la primul ca-s mai multe si am incercat si eu sa pun imagine gif facuta de mine , am reusit sa sterg acel scris cu Site-ul meu , aceea luna ( designu 451 ) si-n loc sa pun codu acela dar tot degeaba . Am facut codu cu photobuketul si-am incercat si cu Director Link si cu HTML-u si tot degeaba sad
admin9894
Postări: 125
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 10:21 PM
am pus sageti rosi si am zis deja la care ma refer ca sunt doar acelea! dupa cum vezi e un logo acolo sus insa in stanga si dreapta acestuia se prellungesc niste imagini una albastra si un portocalie si vreau sa le sterg de tot sau sa le schimb cu o imagine goala transparenta .png sa nu se mai vada. imi place foarte mult tema aceea pentru ca are tot ce vreau dar daca nu pot scoate imaginea aia atunci nu are nici un rost.
Material modificat de admin9894 - Duminică, 05/05/2013, 10:22 PM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Cum schimb imaginea de background?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: