• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Culori scris (Descrierea temei de discuție)
Culori scris
Radu0442
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:17 PM
Buna seara tuturor!
Apelez la voi in legatura cu schimbarea unor culori. Am pus poza, sa va dati mai bine seama despre ce e vorba.
Le-am numerotat pe fiecare, astfel incat, sper, sa-mi puteti da solutiile la ele mai bine. smile
Va multumesc anticipat !
Material modificat de Radu0442 - Miercuri, 19/12/2012, 8:23 PM
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 2 | 11:09 PM
Nu sant sigur ,insa cred ca va trebui sa modifici in CSS anumite coduri ale culorilor ,inlocuind culorile existente cu cele pe care le doresti tu .
Ceea ce pot face este sa iti las AICI un tabel cu tot felul de coduri pentru culori(html).
Sper sa te ajute

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 12:32 PM
Da sin CSS trebuie modificate, iar pentru a vedea exact codul culorii foloseste programul postat de Musatinu, aici adica HTMLcolors 2000.
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Radu0442
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 2:36 PM
Multumesc pentru raspunsuri ! Am reusit pana la urma sa-i dau de cap..le-am modificat in "Stilul foii (CSS)" M-a ajutat tabelul smile
Imi da batai de cap acum alta chestie: Unde am incercuit 2., nu gasesc unde anume sa modific coloarea cu maron-ul de sus..poate reusiti sa ma lamuriti cu chestia asta. De asemenea, as dori sa aflu cum sa fac sa dispara "Pagina principala" de sub logo-ul "p3." Chiar nu gasesc unde exact sa modific. M-am descurcat la celelalte, dar de aici chiar nu mai am idee
Material modificat de Radu0442 - Joi, 20/12/2012, 2:37 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 2:54 PM
Radu0442, ar fi bine, cand denunti o problema, sa lasi link la site.. noi nu umblam cu ghicitu.
Radu0442
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 3:06 PM
Scuzele mele! Link-ul site-ului: http://ptrei.ucoz.ro/

Adăugat (22/12/2012, 1:06 PM)
---------------------------------------------
Ma ajuta cineva ? smile

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 1:35 PM
In ceea ce priveste situatia cu textul "Pagina principala" - fiecare pagina din sectiunea Personalizare Design, mai putin sectiunile globale, Aspectul intrarii si Stilul foii (CSS), are urmatorul cod:

<h1><!-- <logo> --><!-- </logo> --><br><br><span>$MODULE_NAME$</span></h1>

Daca vrei ca textul sa nu mai apara, stergi codul de mai sus ... dar asta va implica stergerea textului de pe toate paginile site-ului.
Legat de culoarea celor doua coloane, modificarea se face in Stilul foii (CSS). Codul culorii, daca nu ma insel, e #E7E7C5 .

Good things come to those who wait!
pariuri-sportive
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 10:16 AM
salut,
am o probleme pe site cu culoarea commentului pe pagina :http://pariurisportive.ucoz.ro/news/despre_noi/2013-08-22-2#comments

dupa cum se poate observa in pe site comentariile se vad doar la selectie.
de unde pot modifica aceasta culoare a fontului.
multumesc!
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 9 | 3:41 PM
pariuri-sportive, trebuie să mergi în Panouol de Control -> Design -> Administrare Design (CSS) -(Style sheet/Stilul foii) -> unde adaugi oriunde codul acesta:
Cod
.commTd1 {color: black !important}

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
pariuri-sportive
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 5:58 PM
Citat (Raver)
pariuri-sportive, trebuie să mergi în Panouol de Control -> Design -> Administrare Design (CSS) -(Style sheet/Stilul foii) -> unde adaugi oriunde codul acesta:
.commTd1 {color: black !important}


am adaugat si am salvat dar tot asa apare.
mai trebuie aplicat de undeva?
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Culori scris (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: