• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Alt panou de autentificare
Alt panou de autentificare
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 1 | 9:54 AM
Salut am vazut ca ati schimbat panoul de autentificare.Va rog frumos bagatil pe cel care era inainte.Cu acest tip de autentificare miati stricat tot design:|,si nu numai mie la majoritatea am vazut.
Material modificat de CosminSpaceMusic - Vineri, 15/06/2012, 10:01 AM
Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 12:21 PM
Am avut si eu niste probleme, deoarece lucram la un script anume pentru fereastra de autentificare, dar s-a rezolvat totul. Si la tine vad ca e totul bine.

Nu-mi place ca automat apare autentificarea prin uid. Ar fi mai bine sa fie tot Formularul de autentificare vechi si undeva pe langa Parolă pierdută | Înregistrare sa apara si adresa spre acest uid...

Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
Material modificat de Stapanul - Vineri, 15/06/2012, 10:04 PM
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 3 | 12:30 PM
Stapanul eu vreau sa imi apara cel vechi atat.Nu ma intereseaza apoi la ceilanti.Macar ucoz sa faca o optiune in cp sa alegem unu din cele 2.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 4 | 1:21 PM
vreau si eu sa fie acel vechi ! Va rog mult ! Aistai nu imi corespunde aspectului sitelui

http://photomd.ucoz.com

Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 1:32 PM
Flavi, Apasa

Totul e bine. Poate din cauza ca monitorul e mai mic...

Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
Material modificat de Stapanul - Vineri, 15/06/2012, 1:33 PM
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 6 | 2:32 PM
Flavi si eu il vreau pe cel vechi:(
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 7 | 6:16 PM
la mine nici ca strica ceva nici nu este mai bine:)
Singura chestie buna din adaugarea acestui panou este ca mi-a confirmat ca in discutia purtata AICI am avut dreptate

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 7:24 PM
da mie imi place.. Baieti nu uitati ca e in beta...
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 9 | 9:50 PM
Muşatinu imi strica design numi place ,faceti o optiune in cp sa alegem
YOYOYO
Postări: 133
Reputație: 10
Mesaj # 10 | 11:30 PM
CosminSpaceMusic, Deja exista o astfel de optiune.
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 11 | 0:10 AM
YOYOYO, exista dar tot nu afiseaza formatul vechi ci intreaba vizitatorul prin ce metoda doreste sa se autoidentifice , eu personal tot pe cel vechi l-as dori pe noul website si inca nu am reusit sa il readuc , sper sa gasesc o solutie ca mi-a cam stricat aspectul smile .
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 12 | 0:38 AM
Danny, am observat
Quote (Danny)
ca mi-a cam stricat aspectul

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 13 | 1:20 AM
la mine cum a fost asa si a ramas
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 14 | 1:45 AM
43arin, din cate stiu eu updatul nu a fost inca activat pe toate serverele , e posibil ca serverul pe care e hostat site-ul tau sa faca parte din lista celor ne'updatate inca.
CosminSpaceMusic, pentru inceput incearca acest script
Code
<script type="text/javascript">    
        $(document).ready(function(){    
            $('#newLogForm div:last a').click();    
        });    
</script>

sau aceste setari Control Panel -> Settings -> Common Settings -> Type of the uID sign-in button .
La mine nu are efect nici una din aceste optiuni din cauza design-ului putin mai complicat, dar la tine e posibil sa funtioneze .
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 15 | 1:52 AM
CosminSpaceMusic, există o optiune pentru aţi alege tipul de buton de autentificare, dar aceasta înca nu funcţionează perfect, sperăm să se rezolve cât de repede posibil. Însă până atunci în fereastra pop-up ce îţi apare când apeşi butonul logare îţi apare varianta "Formular de autentificare vechi", selectezi această opţiune şi te loghezi cu formularul de autentificare vechi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Alt panou de autentificare
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: