• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Imaginea de sus
Imaginea de sus
mariuscrk
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:44 PM
Salut, as dori si eu sa ma ajutati in legatura cu schimbarea imaginii de sus, acesta este link'ul. http://dezmembrari-dh.ucoz.ro/
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 10:18 PM
mariuscrk, in CSS aveti:

Code
#header {
  margin: auto;
  margin-top: 12px;
  width: 1000px;
  height: 180px;
  background: url(/.s/t/798/3.jpg);
}


/.s/t/798/3.jpg e link-ul catre imagine, o schimbati cu a voastra.

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 3:56 AM
As vrea si eu sa schimb imaginea de sus insa am inteles ca imaginea aia e compusa din 3-4 parti .
Cum as putea sa o scot pe actuala si sa bag o imagine pe care o doresc .
Site-ul meu este aici Black Crusader

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 8:42 AM
marius15, iai o imagine si o imparti in acele 3-4 parti, asta daca doriti sa pastrati aspectul caciulitei
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 8:53 AM
Quote (Muşatinu)
marius15, iai o imagine si o imparti in acele 3-4 parti, asta daca doriti sa pastrati aspectul caciulitei

Am inteles ,insa e mai complicat pentru mine pentru a face acest lucru .As putea totusi sa schimb tot aspectul caciulitei??
Ma refer sa sterg toata partea de sus ,si sa pun ul alt aspect asemanator insa sa fie pentru o singura imagine ,si bineinteles sa imi apara acolo cele trei butoane logare ,inregistrare,pagina principala asa cum am acum si sa imi apara tot odata acea caseta in care imi aceste date
Duminică, 2012-04-15, 7:44 AM

V-aţi înregistrat ca marius1577 | Grup "Administratori" | RSS
Daca se poate face acest lucru va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un asemenea aspect.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 9:13 AM
marius15, da poti, nimeni nu te impiedica, poti lua o caciulita de la alt template ucoz (nu uita si de stilurile CSS)
ifunafuti
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 6:46 PM
Unde gasesc CSS sa modific imaginea temei? Ca nu gasesc in panoul de cotrol?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 8 | 7:59 PM
ifunafuti, intri in Control panel --> Principală » Personalizaţi design-ul --> unde gasesti :



marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 9 | 4:23 PM
Salutare .
Am incercat sa schimb si eu caciulitza site-ului asa cum mi sa spus ,am cautat un design care sa contina o singura imagine si am schimbat intreaga caciulitza ,insa in momentul cand am vrut sa schimb imaginea respectiva am constatat ca de fapt erau 2-3 imagini crazy
As dori si eu daca se poate ca cineva sa imi sugereze si mie un astfel de design care sa contina in partea de sus a site-ului decat o imagine .
Multumesc anticipat.

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 10 | 4:29 PM
marius15, incearca sa cauti un template aici : http://ucoztemplates.com/ care sa semene in partea de sus cu ce ai tu, copiezi headerul si il inlocui cu cel initial. Eu iti sugerez sa iti pui o tema de filme ca acum am vazut ca ai site-ul de filme de la yoyoyo.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Imaginea de sus
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: