• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Alte funcții » Informaţii cu privire la modulul Sondaje
Informaţii cu privire la modulul Sondaje
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 1 | 6:33 PM
Informaţii generale cu privire la modulul Sondaje




Cum puteţi instala un sondaj:
Dacă nu aveţi modulul SONDAJ instalat încă, mergeţi la Panoul de Control ---> tab-urile inactive ---> Sondaj şi Instalează modul. Aceasta va instala automat modulul Sondaj pe site-ul dvs, în cadrul secţiunilor şi va lucra pe baza codului $POLL$ (această informaţie vă ajută dacă doriţi ca modulul să fie amplasat în altă parte).


Cum să adăugaţi un sondaj:
după instalarea modulului, puteţi crea mai multe sondaje, urmând etapele de mai jos:

mergeţi în Panoul de Control ----> Sondaje Web ----> Administrarea sondajelor ----> Sondaj nou (butonul din colţul dreapta)



când creaţi un sondaj, aveţi posibilitatea să oferiţi până la 15 răspunsuri posibile în cadrul acestuia (nu mai mult de 15) şi veţi putea face următoarele lucruri:

Alegeţi tipul pentru formularul sondajului:


Data de începere a sondajului şi data de încheiere a acestuia:


Textul pe buton:
pe buton de obicei scrie votează dar puteţi schimba textul acestuia dacă doriţi.

Grupurile, care au permisiunea de a vota:
aici puteţi selecta grupurile care au permisiunea de a vota sau de a lua parte la Sondaj.

Sondaj activ:
binenţeles, veţi bifa ca sondajul dvs să fie activ sau inactiv. Acest lucru vă oferă posibilitatea să alegeţi şi persoanele care pot vota în cadrul sondajului.



Dacă adăugaţi mai multe SONDAJE atunci acestea vor fi afişate într-o ordine aleatoare; dacă doriţi un anumit Sondaj atunci va trebui să utilizaţi codul $POLLC_1$ - numărul cu roşu se modifica, astfel încât să puteţi adăuga un sondaj. Puteţi găsi codul Sondajului în:

Panoul de Control ---> Sondaje Web ---> Administrarea sondajului ---->




Alte opţiuni:
- Vizualizaţi rezultatele Sondajului dvs
- Modificaţi Sondajul dvs
- Ştergeţi Sondajul dvs

Întrebări frecvente


Pot adăuga mai mult de 15 răspunsuri posibile sondajului meu?
Nu, limita este de 15.


Câte sondaje pot crea?
Puteţi crea până la 100 de sondaje.


Există posibilitatea ca sondajele să gliseze într-o ordine aleatoare?
Da, de fiecare dată când creaţi un nou sondaj, acesta va fi adăugat automat în lista sondajelor dvs din cadrul secţiunilor. Dacă doriţi să adăugaţi doar un sondaj şi nu mai multe, trebuie să citiţi informaţiile de mai sus.


De ce nu pot să-mi văd sondajul?

- Verificaţi dacă sondajul este activ.

- Asiguraţi-vă că data de începere a sondajului nu depăşeşte data curentă. Sondajele care vor fi activate în viitor, nu vor apărea pe site.
Atașamente: 4444403.png (6.2 Kb) · 6223211.jpg (17.1 Kb) · 1581422.jpg (10.9 Kb) · 3951203.jpg (2.1 Kb)

Good things come to those who wait!
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 2:00 PM
De foarte mult timp sunt probleme cu sondajele,spre exemplu eu de 1 an de zile imi tot zice ca am mai votat,chiar daca fac un sondaj nou,inainte nu puteam de pe firefox,acum nu pot nici de pe chrome imi zice ca am mai votat de foarte mult timp.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 8:59 PM
yce, încearcă să golești cache-ul și să ștergi cookie-urile din browser, după care să încerci din nou ... Oricum, vom analiza și comportamentul modulului în curând pentru a corecta eventualele erori
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 4 | 6:02 PM
Fara rezultat,problema pare a fi de la voi..
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 5 | 7:25 PM
yce, da, confirm iar problema a fost raportată la developeri care se vor ocupa de ea în următoarele săptămâni. Cu precizie nu pot să-ți spun când va fi remediată dar, cu siguranță va fi!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 6 | 8:28 PM
Multumesc de raspuns si felicitari pentru inceputul anului,pana acum nu a cazut site-ul deloc si ma bucura enorm,tineti-o tot asa.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 2:45 PM
yce, mulțumim, ne bucurăm tare mult de cuvintele frumoase!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 8 | 2:03 PM
Din nou revin cu aceeasi problema, de pe firefox nu se poate vota, in schimb de pe chrome se poate, am sters cookie-urile si in zadar, probabil ca pe srv vostru trebuie sters ceva..
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Alte funcții » Informaţii cu privire la modulul Sondaje
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: