• Pagina 1 din 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
Facebook
AutoBestCraiova
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:58 PM
Buna ziua, am si eu o problema ciudata cu distribuirea continutului de pe site pe facebook. angry
de exemplu: creez un buton de like and share. dai like si nu il inregistreaza, dai share apare continutul bun, ok. dar in poza apare o alta poza care nu este din acea pagina, la o pagina merge, apare o poza la distribuire din pagina respectiva, la alta pagina apare o poza cu totul diferita, ma intereseaza sa distribuie poza din pagina in care este inserat butonul de share. cum distribuie continutul din acea pagina, sa distribuie si poza.
site: http://autobestcraiova.ucoz.ro/
Exemplu: La C-Class, cand dai share apare poza care trebuie si continutul care trebuie
Exemplu: La A-Class, cand dai share apare poza cu alta masina dar continutul care trebui
Dati-mi un raspuns urgent va rog frumos, vreau sa-i atasez domeniu cat mai repede.
Va multumesc o zi buna.

Briceag bogdan costel
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 10:53 PM
AutoBestCraiova, problema veche ...
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 3 | 5:55 PM
AutoBestCraiova, poate nu mă uit eu bine, dar nu văd alt buton de share decât cel de pe prima pagină ...
Good things come to those who wait!
marius1577
Postări: 98
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 9:03 AM
Aceeasi problema este si la mine ....
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 5 | 10:09 AM
marius1577, website?
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 6 | 5:07 AM
Si eu am aceeasi problema....in 30% din cazuri insa poza apare bine....

Site-ul e www.deinteres.org

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 11:32 AM
CreareWebsite, am retrimis situația către echipa tehnică pentru verificări suplimentare. Cum voi avea mai multe informații cu privire la aceasta voi reveni cu un update.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 8 | 4:26 PM
Citat Felicia ()
CreareWebsite, am retrimis situația către echipa tehnică pentru verificări suplimentare. Cum voi avea mai multe informații cu privire la aceasta voi reveni cu un update.


Asteptam!

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 9 | 3:16 PM
CreareWebsite, luând acest articol ca și exemplu. Ai codul
Cod
<meta content="" property="og:image">
- există posibilitatea ca acesta să fie sursa problemei. Te rog să completezi valoarea care actualmente este goală, să verifici dacă problema persistă și să revii cu un mesaj indiferent de rezultat.
PS: Codul se regăseste în cadrul tuturor articolelor.

Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 10 | 5:17 PM
Felicia, cu ce mai exact sa completez? Pe mine ma intereseaza ca atunci cand distribui un articol sa apara poza articolului respectiv nu o alta poza....
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 11 | 6:36 PM
Cu link-ul imaginii care vrei să apară.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 12 | 8:01 PM
Felicia, imaginea ar trebui sa o ia automat din moment ce am in jur de 900 de articole pe site....
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 13 | 1:08 AM
În momentul în care distribui un link pe wall-ul tău, Facebook preia în mod automat o imagine pe care o include în cadrul post-ului. Alegerea finală poate părea aleatorie, dar de regulă caută cele mai mici imagini și începe cu partea de sus a paginii.
Din acest motiv practic se și utilizează Open Graph meta tag-urile
Cod
<meta property="og:{tagname}" content="{value}"/>

Având în vedere faptul că în cazul de față valoarea nu este completată, aceasta ar putea reprezenta sursa problemei. De aici și rugămintea de a o adăuga pentru a putea confirma sau infirma această variantă. Momentan este suficient dacă o adaugi pentru o parte din intrări (mai ales la cele la care imaginea este afișată incorect).

Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 14 | 7:21 AM
Citat Felicia ()
tagname
?
Citat Felicia ()
{value}
?

Ce pun mai exact acolo? Un exemplu te rog frumos!

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 15 | 9:26 AM
Cod
<meta property="og:{tagname}" content="{value}"/>
Am dat varianta generală deoarece meta tag-ul poate fi utilizat și pentru alte elemente, nu doar imagini. Mai multe informații cu privire la acestea poți găsi aici.
În cazul de față un exemplu ar fi:
Cod
<meta property="og:image" content="http://www.deinteres.org/PozeArticole/Nu-merita-sa-plangi.jpg">

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
  • Pagina 1 din 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Căutare: