• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Certificate SSL prin uCoz (Noutăți)
Certificate SSL prin uCoz
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 1 | 12:43 PM


Obțineți un certificat SSL prin uCoz


Începând de acum, este mult mai ușor să obțineți un certificat SSL - acestea pot fi achiziționate direct prin intermediul serviciilor oferite de uCoz.


Toate detaliile pot fi găsite aici!

Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 6:05 PM
Felicia, o idee foarte buna cu toate ca preturile mi se par cam mari....plus ca e bagat si un domeniu pe acolo inclus in pret caruia nu prea ii vad rostul. De regula cei care isi doresc o securizare a site-ului au deja domeniu si daca nu au si-l cumpara separat tot de la ucoz sau din alta parte.
dragomiradrian467
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:44 AM
Felicia, am achizitionat pentru deinteres.ro un certificat SSL de pe adresa de mai sus mentionata. Cum implementez acest sistem in site? Mentionez ca sunt novice.

Adăugat (23/06/2020, 3:52 PM)
---------------------------------------------
Nimeni nu ma poate ajuta?

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 7:43 AM
dragomiradrian467, pe langa exemplul trimis anterior, informatii despre instalare sunt disponibile si aici: https://domainsp.ucoz.com/kb/node/2408. Daca intampini dificultati, te rog sa-mi scrii specificand la ce etapa sunt neclare informatiile.
Good things come to those who wait!
dragomiradrian467
Postări: 14
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 6:15 PM
Felicia, le-am tot citit....pur și simplu nu mă duce capul, nu reușesc să implementeze ce scrie acolo. Te rog frumos sa mi-l activezi tu daca se poate....

Adăugat (24/06/2020, 6:16 PM)
---------------------------------------------
dragomiradrian467, de 4-5 cred...tot incerc!

fixonline2020
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 6:41 PM
Buna ziua, am cumparat un SSL de pe site-ul de care spunea Felicia.
Problema e ca nu reusesc sa generez un cod CSR.
Am generat mai multe astfel de coduri si imi da eroarea: The domain name in the CSR does not match the domain name of the purchased order.
Ma puteti ajuta? multumesc
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 7 | 9:04 AM
dragomiradrian467, situatia a fost remediata, te rog sa verifici.
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Actualizări ale sistemului uCoz » Certificate SSL prin uCoz (Noutăți)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: