• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Plata prin Carte de Credit/Debit VISA/MASTERCARD sau PayPal
Plata prin Carte de Credit/Debit VISA/MASTERCARD sau PayPal
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 5:09 PM
Puteți plăti pentru serviciul sau serviciile necesare uCoz, prin intermediul oricărui card bancar (Visa sau MasterCard). Cu toate, acestea, există o singură condiție. Trebuie să puteți utiliza cardul deținut pentru plățile pe Internet. În România, majoritatea card-urilor sunt pregătite pentru plățile online și, mai mult, nu se percepe comision. Dacă doriți să aflați mai multe despre acest lucru, vă sugerăm să consultați informațiile referitoare la acest lucru de pe website-ul băncii care v-a emis cardul.
ATENȚIE: Suma minimă pentru care este acceptată utilizarea card-ului este 5$, sau echivalentul acesteia.


Instrucțiunile Pas cu Pas, legate de cum să plătiți pentru serviciile comandate

Pasul 1. Accesați Panoul de Control -> $ Servicii Plătite -> Servicii Plătite -> selectați pachetul dorit iar apoi alegeți metoda de plată, respectiv Credit bancar. Alte metode de plată care pot fi selectate în cadrul acestui pas sunt plata prin PayPal sau prin Webmoney.



Pasul 2. Tot ce trebuie să faceți este să introduceți datele cardului bancar, iar apoi să dați click pe butonul “Pay”.




Dacă doriți să efectuați plata prin PayPal, trebuie să aveți un cont (cu un card de credit) înregistrat în cadrul Paypal.
Pasul 1. Pentru a selecta această metodă de plată, nu trebuie decât să selectați pachetul dorit iar apoi să dați click pe tab-ul Paypal și să dați click pe butonul Achită.



Pasul 2. Veți fi redirecționat către pagina de autentificare în cadrul PayPal. Introduceți datele de autentificare (e-mail și parolă) și dați click pe Log In. În continuare trebuie doar să urmați pașii specificați de către sistem.




Dacă doriți să utilizați 2checkout.com ca agregator de plăți, deschideți acest spoiler.

Dacă nu aveți un cont PayPal, vă sugerăm să-l utilizați din nou.

Deschideți acest spoiler.

Atunci când cardul este autentificat, plata va fi adăugată în mod automat. Felicitări!


Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 2 | 2:01 PM
Raver, cum sa incarc contul prin PayPal ?

Nu am aceasta categorie la mine


Imagine full Imagine Full 2

Material modificat de Flavi - Marţi, 17/07/2012, 2:10 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 8:09 PM
Flavi, PayPal-ul nu merge în Republica Moldova momentan (în general). Poate la anul, sperăm noi :). Reîncărcarea contului se poate face prin SMS sau Webmoney. Eu recomand ultima variantă. Dar, dacă vrei să achiziționei un pachet complet, recomand plata fie prin Card fie prin Webmoney. Dă-ne te rugăm de știre dacă a funcționat.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 4 | 3:05 AM
Raver, prin webmoney functioneaza luna trecuta am incarcat contul !

si prin sms tot merge dar este scump rau de tot ! Tarifile sunt exagerate la mesaje ! Nu recomand la nimeni varianta prin SMS !

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 5 | 4:51 PM
Flavi, Webmoney este soluția cea mai bună, mai ales din Republica Moldova, unde nu funcționează încă PayPal-ul.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 4:55 PM
Flavi, SMS-ul e scump pentru ca ucoz primeste in dolari iar pee conturile moldcell si orange noi avem lei, la convertare se pierde
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 5:45 PM
Muşatinu, se pierde din cauza comisioanelor ridicate pe care le percep atât operatorii cât și procesatorii de plăți pe care îi folosim. Aceeași situație e la nivel global, la majoritatea furnizorilor de plăți prin SMS. Oricum, viitorul sună bine, apar tot mai multe metode noi și ieftine de plată.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
lucacin
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 12:59 PM
incerc sa platesc cu mastercard si nu merge deloc...primesc mesajul: Authorization Failed Authorization Failed
Please go back and attempt to correct your information or choose a different payment method.

If your purchase is declined with a MasterCard, please select a different payment type.


am bagat toate datele ca mai sus si nimic...
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 9 | 2:11 PM
lucacin, comanda trebuie să aibă valoarea de minim 5$ iar, dacă tot nu funcționează, încearcă să schimbi cardul bancar cu un Visa sau Visa Electron. Poți achita cu orice card, poate să nu fie cel personal.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Marys
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 10:56 PM
Buna,cum,sau unde intru ca sa selectez toate cele de mai sus,pentru a plati???Si va rog,daca se poate sa imi dati mai multe detalii,pentru a ma descurca!Va multumesc tongue
dj_mazz
Postări: 267
Reputație: 13
Mesaj # 11 | 1:22 PM
eu am incercat cu master card si nu imi merge de ce?
imi apare doar optiunea pentru visa card

http://www.radio-mazzero.com
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 12 | 0:45 AM
Marys, pentru a efectua o plată trebuie să te autentifici în Panoul de Control -> Servicii Plătite -> Servicii Plătite. Alegi pachetul de care ai nevoie, după care apeși butonul Selectează și alegi metoda preferată, Credit Card/PayPal (recomandat)

dj_mazz, cei de la 2checkout(procesatorul) au niște dificultăți temporare la procesarea cardurilor MasterCard. Când ai încercat sa plătești ultima dată? Încearcă din nou acum iar dacă nu funcționează, încearcă să plătești cu un Card Visa - poate să fie și numele altcuiva pe acesta.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
dj_mazz
Postări: 267
Reputație: 13
Mesaj # 13 | 7:39 PM
Raver,
ok ms o sa incerc din nou..daca nu merge am sa incerc cu visa

http://www.radio-mazzero.com
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 14 | 8:20 PM
dj_mazz, ai și opțiunea PayPal acolo, dacă ai cont.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
barabi12
Postări: 66
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 4:04 PM
Alta modalitate de plata nu aveti numai prin /www.2checkout.com ?
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Plata prin Carte de Credit/Debit VISA/MASTERCARD sau PayPal
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: