• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Probleme plata prin paypal
Probleme plata prin paypal
AutoBestCraiova
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 12:04 PM
Buna ziua, am o problema legata de plata prin paypal.
vreau sa devin utilizator premium pe 6-8 luni, vreau sa platesc prin paypal, am banii necesari pe cont dar imi cere sa atasez card, nu vreau sa atasez card pe contul de paypal.
pe alte site-uri ma lasa sa platesc.

Briceag bogdan costel
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 2 | 1:07 PM
Citat AutoBestCraiova ()
nu vreau sa atasez card pe contul de paypal.


Nu inteleg....

AutoBestCraiova
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:15 PM
am bani in contul de paypal, nu am card atasat, transfer bani dintr-un alt cont, contul cu care platesc este fara card si pot utiliza doar banii care sunt pe el (in cont), nu vreau sa atasez card acelui cont pentru a nu risca fraude, etc.. intru pe foarte multe siteuri sa fac plati si stiu 100% ca platesc fara risc, chiar daca mi se fura acel cont nu are card atasat si poate folosi doar banii din contul de paypal nu si cei de pe card.
Briceag bogdan costel
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 2:45 PM
AutoBestCraiova, probabil ai accesat tab-ul Card bancar. Pentru a achita prin Paypal, accesează Panoul de Control -> Servicii Plătite -> selectează pachetul și perioada dorită, dă click pe tab-ul Paypal, apoi pe butonul Achită și vei fi redirecționat către contul tău Paypal.
Good things come to those who wait!
AutoBestCraiova
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 2:52 PM
nu m-ati inteles, ma redirectioneaza catre contul paypal. am de ex 50euro in cont. ce vreau eu sa platesc ma costa 43 dolari. cand ma loghez pentru a plati, in loc sa apara jos direct pay apare sa adaug alt card bancar, cand intru de exemplu pe alt site sa platesc o cartela telefonica de 10euro sau chiar 5 sa faca exact cat am eu in cont, imi da voie si apare jos exact pay now.. nu mai imi cere card cum face pe ucoz. cry
Briceag bogdan costel
DjLeony
Postări: 87
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 2:57 PM
lasa aici un print screnn sa vada oameni unde e problema daca e !:D
AutoBestCraiova
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 4:18 PM
http://picz.ro/img/42ccd3.jpg
Briceag bogdan costel
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 7:46 PM
AutoBestCraiova, din câte știu PayPal îți permite să efectuezi tranzacții (trimitere, primire) fără atașarea unui card la cont, însă doar în anumite limite. În momentul în care te apropii de acestea, trebuie să confirmi datele bancare. Practic solicitarea confirmării cardului vine din partea PayPal și nu a uCoz, deci întrebarea aceasta ar trebui redirecționată către Suportul PayPal ....
Good things come to those who wait!
AutoBestCraiova
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 4:18 PM
Citat Felicia ()
Felicia

pe ppay.ro am cumparat de 80 euro dupa ce v-am adresat aceastra intrebare, acolo am avut acces la finalizarea platii, am platit si am primit.
pe ucoz mi-a cerut sa atasez card chiar si pentru o luna la cel mai mic pachet. cel de 6$...

Briceag bogdan costel
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 10 | 9:50 PM
AutoBestCraiova, ai dreptate ... atașarea cardului este necesară pentru plățile prin Paypal. Recent a fost adăugată în cadrul sistemului opțiunea de Plăți recurente, iar pentru ca aceasta să poată fi implementată este necesară existența unui card. Din acest motiv a devenit o cerință obligatorie pentru toți utilizatorii.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 11 | 0:13 AM
Felicia, vreau sa platesc prin paypal si nu pot ... http://roimg.ro/1lm

Mentionez ca datele sunt corecte!

Site deinteres.org

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 12 | 12:57 PM
CreareWebsite, te rog să-mi trimiți printr-un mesaj privat numărul comenzii neachitate și la care a apărut eroarea în cauză deoarece actualmente nu apare nicio comandă în așteptare...
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 13 | 11:59 PM
Felicia, mereu mi-a aparut eroare si am incercat cred ca de 6-7 ori ... dar vad ca pana la urma s-a achitat pe o luna....!

Multumesc de atentie!

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 14 | 9:07 AM
CreareWebsite, dacă mai apare eroarea, pe viitor, te rog să-mi trimiți numărul comenzii pentru a putea verifica și identifica sursa acesteia.
Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 15 | 1:20 PM
Felicia, aceeasi problema ... ce fac?
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Serviciile plătite » Probleme plata prin paypal
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: