• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » uID şi WebTop » Server Ucoz
Server Ucoz
premierexpert
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:56 PM
Am nevoie de o mana de ajutor! Am site pe ucoz, am adaugat domeniu propriu si am creat o adresa de mail cu domeniul propriu prin gmail. Doresc sa primesc corespondenta de pe acest mail, pe mailul personal, dar mi se cere numele serverului. Am trecut pop.gmail.com dar nu imi intra mailurile. Cred ca trebuie sa trec numele serverului de pe ucoz. Ma puteti ajuta, va rog? Sunt novice in domeniu sad
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 5:24 PM
cine-ti cere numele serverului? daca se poate screen unde apare problema, si de care corespondenta merge vorba???

Uite aici postu 2 http://forum.ucoz.ro/forum/5-821-1

premierexpert
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 12:32 PM
Cu siguranta nu am reusit sa fiu prea explicita smile , asa ca revin:
- am atasat un domeniu propriu
- am creat o adresa de mail de forma: office@nume_domeniu.ro prin gmail.
- detin o adresa de mail personala in yahoo, unde doresc sa primesc si corespondenta de pe adresa de mail de mai sus.
- am reusit sa configurez in yahoo sa pot trimite mailuri de pe aceasta a 2-a adresa, dar nu reusesc sa si primesc mailurile de pe aceasta.
- la configurari mi se cere numele serverului POP. Am trecut pop.gmail.com dar se pare ca nu acesta e numele serverului. Banuiesc ca prin crearea adresei prin gmail, am trecut pe serverul ucoz, pe care nu stiu sub ce nume sa-l trec in configurarile din yahoo.

Va multumesc frumos!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 2:30 PM
premierexpert, cu email-urile si toate actiunele pe care le faci nu am nici o ideie
insa serverele uite cum faci



si apoi adaugi .ucoz.net

ca rezultat s36.ucoz.net
Atașamente: 2732763.png (8.7 Kb)

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » uID şi WebTop » Server Ucoz
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: