• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Centralizarea paginii pentru calculatoarele cu monitor LCD
Centralizarea paginii pentru calculatoarele cu monitor LCD
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 1 | 5:31 PM
În CSS adăugaţi stilu:

Code
.wrap {width: 1005px; margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: left;}


După intraţi în Main » Customize design » Quick replacement
Şi schimbaţi :
Code
$GLOBAL_AHEADER$

Cu:
Code
<div class="wrap">$GLOBAL_AHEADER$


Code
</body>


cu
Code
</div></body>

Pentru a inchide tag-ul

Sursa : Maxrom

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 2 | 8:37 PM
am facut si asta si tot nu merge
se centralizeaza mijloc de aranjeaza bine dar stanga dreapta se face praf
Oricum mersi de ajutor.
of of ma mananca cu zile:)

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 3 | 9:24 PM
Chibo, eu am monitor LCD si se vede perfect site-ul smile
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 4 | 9:37 PM
pacat ca nu pot vedea un screen:( la mine se vede stanga dreapta la header dublura tipei alea cu casti, dar doar in partea de sus, in rest este bine centrat nu pe mijloc tot.
Mersi oricum e geniala treaba de ai trimiso mai sus:)) ma ajuta foarte mult crede-ma

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 9:51 PM
Chibo, asta e o problema din css , sincer nu prea am timp sa te ajut dar daca vrea cineva sa te ajute poate posta aici
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 6 | 6:37 PM
am rezolvat, mai trebuie sa pun pe stanga si dreapta un #EEEEEE si e gata tot centrat tot, am schimbat si img din header si tot mai am putin de lucru dar...ce mai am ma descurc usor.
Devil sa imi zici adresa de e-mail sau adresa de acasa sa iti trimit o butelie de vin ca mai ajutat:))

Adăugat (21/09/2011, 5:37 PM)
---------------------------------------------
Devil si cei care se ocupa de forum as dori sa fac o ...sugestie care poate e buna si pentru restul celor care cauta raspunsuri pe aici, e doar o sugestie sper sa nu o ia nimeni in nume de rau:).
Am observat ca topicurile dupa ce se da un raspuns sunt "inchise", ma gandeam daca nu ar fi mai bine sa fie lasate o perioada
deschise totusi ?
De exemplu la un topic deschis de mine ca sa intreb ceva, poate un alt utilizator gaseste doar o parte din raspunsul necesar pentru problema lui si doreste sa mai intrebe ceva dar nu poate ca e inchis topicul.
Eu din nou ca exemplu doream sa mai intreb ceva la topicul despre Meta Tags dar.....:)) inchis, atunci ce fac ? deschid alt topic?


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Material modificat de Chibo - Miercuri, 14/09/2011, 10:12 PM
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 7 | 7:19 PM
Quote (Chibo)
Devil si cei care se ocupa de forum as dori sa fac o ...sugestie care poate e buna si pentru restul celor care cauta raspunsuri pe aici, e doar o sugestie sper sa nu o ia nimeni in nume de rau:).
Am observat ca topicurile dupa ce se da un raspuns sunt "inchise", ma gandeam daca nu ar fi mai bine sa fie lasate o perioada
deschise totusi ?
De exemplu la un topic deschis de mine ca sa intreb ceva, poate un alt utilizator gaseste doar o parte din raspunsul necesar pentru problema lui si doreste sa mai intrebe ceva dar nu poate ca e inchis topicul.
Eu din nou ca exemplu doream sa mai intreb ceva la topicul despre Meta Tags dar.....:)) inchis, atunci ce fac ? deschid alt topic?


O sugestie foarte buna Chibo .
Am patit si eu acelasi lucru acum ceva timp.

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 8 | 7:24 PM
Chibo, noi incercam sa clasificam si rezolvam problemele postate de utilizatori postate pe forum . Topicurile carora aproximam ca nu mai este necesar nici un raspuns sau vreun adaos (majoritatea probleme personale) o sa fie inchise
In unele cazuri exceptionale , topicurile inchise vor fi redeschise
In cazul in care doreai sa mai intrebi sau sa mai adaugi ceva poti sa deschizi alt topic , iar daca este nevoie o sa fie legat / adaugat la topicul dorit

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 9 | 7:56 PM
ok multumesc de raspuns bogdan.
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 10 | 9:19 PM
De acum niciun topic nu va mai fi inchis . Rog toti moderatori sa nu mai inchida topic-urile .
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 11 | 7:41 PM
ok ms devil sincer eu unul sunt pentru .......la voi care stiti meserie e usor cod ala acol celalalt acolo dar la incepatori e mai dificil trebuie facut pas cu pas si mai gresesti si nu merge si blalalala:))
Daca as stii sa fac situri cum fac mobilier ohoo:))) dar .......

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Snipers
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 11:32 PM
Foarte folositor forumul.Chiar m.a ajutat sa imi rezolv problema..tot problema cu rezolutia o aveam si eu :D.
Thx!!! Am mai modificat eu cate ceva de ex Original- .wrap {width: 1005px; margin-left: auto; margin-right: auto; text-align: left;}
Modificat - .wrap {width: 1280px; margin-lef#EEEEEEt: auto; margin-right#EEEEEE: auto; text-align: left;} si chiar functioneaza:D
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Centralizarea paginii pentru calculatoarele cu monitor LCD
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: