• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Generare player YouTube. (Gererare automată după nume.)
Generare player YouTube.
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 1 | 5:46 PM
După ce am căutat şi eu mult timp scriptul acesta, care vă daţi seama care este din titlu, l-am găsit şi m-am gândit să îl împărtăşesc cu voi.

DEMO : http://skipy.net/load/filme_online/actiune/chronicle/2-1-0-422 ( Sau oricare film de la mine de pe site ( ATENTIE ! Unele nu sunt afşate deoarece la unele filme am pus numele la film în engleză şi în română)).
SURSĂ: My WebPage ( Eu am făcut alte setări în aşa fel încât să apară decât un videoclip ).

COD modificat de mine :
Code
<script src="http://www.yvoschaap.com/ytpage/ytembed.js" type="text/javascript"></script>
<div id="ytThumbs"></div>

<script type="text/javascript">
    ytEmbed.init({'block':'ytThumbs','q':'trailer $ENTRY_TITLE$ $VERSION$','type':'search','results':1,'order':'most_relevance','player':'embed','layout':'thumbnails'});
</script>


Unde scrie cu roşu înlocuiţi cu numele videoclipului care vreţi să îl căutaţi pe youtube. În cazul meu am făcut acest script în aşa fel încât să îmi genereze automat trailer pentru fiecare film. La mine $ENTRY_TITLE$ este numele filmului, $VERSION$ anul în care a apărut filmul. Deci să luăm exemplul din link-ul dat de mine : Se va genera automat videoclipul după căutarea : Trailer Chronicle 2012.

Sper că vă este de folos. Mie cel putin îmi este de mare folos !

djbest
Postări: 191
Reputație: 1
Mesaj # 2 | 5:50 PM
Foarte Bun Scriptul faci o Treaba Excelenta:!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 3 | 6:46 PM
e bun, da e pentru lenosi biggrin
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 4 | 7:03 PM
Muşatinu, da uite pentru mine a fost foarte folositor am 400 de filme pe site şi dintr-un script am adăugat 400 de trailere tongue .
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 7:11 PM
SkipY, lenesule
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 6 | 7:35 PM
Muşatinu, nu mai comentez că văd că tot ca tine e fudge . Ar trebui să te pun pe tine să adaugi 400 trailere eek , glumesc haha booze .
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 7 | 11:43 PM
upgrade la script facut de mine adauga decat un trailer de la film si am scos optiunea cu next and back din script

Code
<script src="http://testebb.ucoz.ro/Fisiere_impor/ytembed_Free.js" type="text/javascript"></script>
<div id="ytThumbs"></div>

<script type="text/javascript">
  ytEmbed.init({'block':'ytThumbs','q':'trailer $ENTRY_TITLE$','type':'search','results':1,'order':'most_relevance','player':'embed','layout':'thumbnails'});
</script>

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 8 | 3:35 PM
bravo yonutz smile .
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 9 | 4:31 PM
SkipY, iti pot face o optiune sati pui jos o poza cu site-ul tau si cand dai click pe ia sa te duca la site-ul tau

Uite iti las si un link de test;) [Test youtube_Trailler_Modified]

Am zis sati zic si tie ca am vazut ca il folosesti desi eu il aveam de mult dar il foloseam pentru filme ful:-p

Adica in caza ca cineva til fura depe site.. blahblah

booze bye respect

Material modificat de yonutz - Sâmbătă, 25/02/2012, 4:32 PM
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 10 | 7:51 PM
yonutz, nu mersi smile , dar vad ca daca dau click pe imaginea de la test la tine cu trailerul ma trimite pe youtube nu imi afiseaza pe site playerul :-?
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 11 | 8:11 PM
SkipY, skz era pentru altkineva acel cod uite mai jos codul si uite si testul

Test Link 2

Code
<script src="http://testebb.ucoz.ro/Youtu_Trailler/ytembed_Free.js" type="text/javascript"></script>
<div id="ytThumbs"></div>

<script type="text/javascript">
  ytEmbed.init({'block':'ytThumbs','q':'trailer $ENTRY_TITLE$','type':'search','results':1,'order':'most_relevance','player':'embed','layout':'thumbnails'});
</script></td></tr>

Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Generare player YouTube. (Gererare automată după nume.)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: