• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Tema HTML5 - Responsive (model) (Model tema ucoz responsive)
Tema HTML5 - Responsive (model)
Anonymus
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 10:46 PM
Pasul 1: Panoul de Control - Unelte - Manager de fişiere - încărcați aici tot din dosar File manager.

Pasul 2: Panoul de control - Design - Constructor şablon - adăugaţi codurile din fişierul 1 Constructor şablon şi creaţi şabloane.

Pasul 3: Panoul de control - Design - Administrarea design-ului (CSS) - înlocuiţi stilurile de aici cu cele din fişierul 2 Stilul foii (CSS).

Link demo: aici
Descarca tema HTML5 - Responsive (aici)

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 11:48 PM
Anonymus, frumos cu mulțumiri. Sperăm să vedem mai multe Teme de tipul asta pe website-urile uCoz. Nevoie implementării HTML5 crește din ce în ce mai mult, odată cu accentuarea accesării internetului și aplicațiilor de pe mobil. Iată câteva predicții interesante (în Engleză) aici - excelent și pe Forbes, aici.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Anonymus
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:25 AM
Fac teme la comanda in html5 responsive pentru cine vrea smile
Ma gaseste unde vrea !
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 12:19 PM
Citat (Raver)
Anonymus, frumos cu mulțumiri.

da faptul ca a facut rip la www.ufilme.ro e foarte frumos .. tema data trebuie inchisa .. si cenzurata

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 5 | 8:48 PM
Evollution, tema de mai sus nu are legătură cu cea de la ufilme.ro. Dacă te referi la altceva, sfatul meu e să discutați în privat. Dacă doriți să vă protejați creațiile proprii, repet proprii și personale, puteți să le înregistrați pe http://myows.com/ sau http://www.myfreecopyright.com/. Altfel, dacă tema despre care susținem că a fost copiată, a fost preluată și adaptată la rândul nostru, nu avem cum să afirmăm că altcineva ne-a făcut același lucru. Aici, e principiul acțiuni și reacțiunii biggrin
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 6 | 10:30 PM


ATAT am de spus ..

Adăugat (03/05/2013, 7:35 PM)
---------------------------------------------

Citat (Raver)
uteți să le înregistrați pe http://myows.com/ sau http://www.myfreecopyright.com/. Altfel, dacă tema despre care susținem că a fost copiată

urmatorul pas ?

Adăugat (03/05/2013, 8:30 PM)
---------------------------------------------
Sa dau si poze din PM si MEssenger in care singur recunoaste ca a facut Rip ? si e clar rip .. sau e deajuns poza de mai sus ?


Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 10:38 PM
Evollution, ne-ar fi de mare ajutor orice document/material prin care se atestă drepturile tale de autor asupra temei respective. În acest caz, acționăm în cel mai scurt timp la sancționarea reclamatului (maxim 48 de ore). Noi vrem să fim 100% imparțiali și să acționăm în consecință. Am mai avut cazuri anterioare în care am primit sesizări de tipul acesta, care au fost însoțite de dovezi și, în consecință, totul a fost rezolvat. Altfel, ați mai fi văzut discuții aprinse despre acest subiect pe forum?
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 8 | 11:10 PM


E destul atat sau trebuie sa dau
Fingerprint :: 5cea8a209b96c94a76e7c8e295d5825f3f0be682c5d8584ecc9fe6f91ead48b8
MCN :: CW0E2-X47UD-MT6R2
???



Adăugat (03/05/2013, 9:10 PM)
---------------------------------------------
si acum partea II (rippul de mai jos e tot facut de el.. in incercarea de a face full rip)
Clona: Clona
Original: Original

Clona: Clona
Origianl: Original
Eu am cerut adminului sa scrie Design by www.ufilme.ro in consecinta el nu a fost deacrod si chiar a scris copyright .. nu stiu ce alt site.. (care iarasi e site-ul insului de mai sus)

Material modificat de Evollution - Vineri, 03/05/2013, 11:15 PM
marius1577
Postări: 98
Reputație: 1
Mesaj # 9 | 11:40 PM
Evollution tema nu este a ta ,iar faptul ca tu ai modificat-o si ai bagat un banner UFILME nu inseamna ca iti da dreptul de autor asupra acelei teme.Eu l-am rugat pe Anonymus sa imi faca o pagina pentru seriale,iar el a zis ca ar fi cea mai potrivita tema pe care o ai si tu .Nu inseamna ca e la fel ca a ta sau ca iti da tie dreptul sa zici ca e a ta ca e creata de tine.
Anonymus a postat acea tema pe un site mult inainte ca tu sa o ai .Ca ai luat-o si tu de undeva si ca ai modificat-o si ca ai bagat un banner in partea de jos cu UFILME,nu inseamna ca nu avem voie sa o postam si noi sau sa o aplicam.L-ai insultat pe Anonymus,la fel si pe mine ,m-ai amenitat ca imi vei inchide site-ul ca imi vei distruge site-ul, ca daca e nevoie vei schimba toata conducerea UCOZ din Romania,si ca daca vei intra in administratia UCOZ vei avea tu grija de noi toti ,care am avut curajul sa punem pe site-uri aceeasi tema ca si tine .Sper sa iti vezi de treaba in continuare sa ai un site frumos si sa nu ne mai ameninti cu chestiile astea deoarece nu ai licenta pe acel site,si nu vreau sa fiu nevoit ca ,convorbirile si mesajele primite de la tine ,sa ajunga unde nu trebuie ,probabil vei fi sanctionat chiar de catre UCOZUL din rusia asa cum ai zis tu ca vom fi toti pedepsiti de cei din RUSIA .
Succes tuturor,si bafta la site-uri cat mai bune si mai frumoase.

Material modificat de marius1577 - Vineri, 03/05/2013, 11:51 PM
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 10 | 0:35 AM
Citat (marius1577)
Evollution tema nu este a ta ,iar faptul ca tu ai modificat-o si ai bagat un banner UFILME nu inseamna ca iti da dreptul de autor asupra acelei teme.Eu l-am rugat pe Anonymus sa imi faca o pagina pentru seriale,iar el a zis ca ar fi cea mai potrivita tema pe care o ai si tu .Nu inseamna ca e la fel ca a ta sau ca iti da tie dreptul sa zici ca e a ta ca e creata de tine.

frate eu am backupuri de la tema cum am modificato eu in timp .. tema sata e originala a mea.. e creatie proprie da .. banerul ala de sus nu am facut eu .. care arata seriale si filme dar restul
Menu..Menu cu sezoane, Partea unde scrie ultimele episoade .. coloana din stanga .. tot e facut de mine .. voi ati copiat ce am facut eu , locul unde sunt playerele , aranjarea e facuta de mine culorile .. facute de mine .. si am si dovezi cu poze in Messenger in care el zice ca imi face RIP la tema si la toata structura temei care eu am muncit pentru ea pentru a obtine rezultatul ..

Exact tot ce am modificat eu .. e creatia proprie si voi ati copiat tot ce am modificat si sa ajuns aici .. am sters tot ce nu imi placuse si am lasat doar BANNERUL DE SUS in care sunt ultimele filme si ultimele episode restul e tot facut de mine de la 0 codul HTML CSS si restul.. nu ma intereseaza ..

tiam postat linkurile in care se vede clar copy paste si nu incerca sa zici ca este tema asta pe ucoz ca nu este .. eu nu ma refer la prima pagina .. aia nu zic nimic ca am lasato ca original (in afara de menu)

Doar eu stiu cate ore am pierdut cu meniul si restul optilor da .. tiam dat link mai sus cu 2 URL-uri incare se vede COPY PAste clar .. daca este asa tema in alta parte pune URL si hai ca o analizam

DACA E NEVOIE ARAT MESAJE DE PE MESS IN CARE EI IMI CER SA LE DAU CODUL DE LA DIFERITE PARTI ALE SITE-ului meu fiindca nu le se primea sa faca copy paste...

Material modificat de Evollution - Sâmbătă, 04/05/2013, 0:38 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 11 | 0:39 AM
Evollution, uite autorul si cel ce detine dreptul de autor, ajunge cu protia.
Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 12 | 0:49 AM
Citat (marius1577)
e.Eu l-am rugat pe Anonymus sa imi faca o pagina pentru seriale,

Bine ca ai mentionat assta :)), deci ca sa nu ne contrazicem mult .. designul meu e primul care e pentru seriale din tot ucoz .. nu doar designul structura tot .. nu exista asa ceva niciune in ucoz .. asta se stie clar .. chiar si ano imi zicea ieri ca imi face rip deoarece nu este alt design potrivit pentru seriale... so lasama cu tema prealuata din alta partea e a mea facuta de mine.

Adăugat (03/05/2013, 11:49 PM)
---------------------------------------------
Citat (Muşatinu)
Evollution, uite autorul si cel ce detine dreptul de autor, ajunge cu protia.

eu nu cer copyright pentru prima pagina .. crec copyright pentru restul
http://www.ufilme.ro/load?t1

el a copiat toata creatia mea .. daca te uiti atent si nimic din ce era in cel care dai tu link da ..
de la menu la structura la tot .

ARATAmi tu menu de la mine la ala .. aratami playerele de la mine la ala . aratami coloanele din dreapta la ala .. aratmi tot restul tiam dat link .. ei miau copiat FAST THEME .. care nu are legatura cu ceea ce miai dat tu

Material modificat de Evollution - Sâmbătă, 04/05/2013, 0:51 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 13 | 0:55 AM
Evollution, http://d5cinema.do.am/forum/9-7-1 data aparitiei 21 aprilie anu curent
http://ucozfull.tk/ucoz/sablon-cinema-tv-ucoz.html data aparitiei 3 aprilie anu curent

si mai sunt daca poti cauta, eu am gasit si in rusa.

Evollution
Postări: 103
Reputație: 1
Mesaj # 14 | 0:56 AM
DECI ca sa fie clar
Eu cer Copyright pe Temele de la
Pagina cu ultimile episode:
http://www.ufilme.ro/load?t1
CLONA

Si pagina de la video mod :
VIDEO MODE
Clona

deci prima pagina nu se include .. eu aia nici nu am spus nimic de ea .. insa in rest eu mi-au copiat FAST theme de la mine .. poate acum o sa zici ca tot aia au facut fast theme .. tiam zis gaseste un demo la aia si vezi daca au paginile astea pe care eu cer sa le stearga .. Meniul .. Ultimile Episode , Video Mode si Coloana din dreapta.. si daca gasesti ma contactezi

SI sezoanele 1-8 0... chiar si la background daca te uiti se vede clar ca e de la mine in orice caz

Mai jos o sa pun 2 poze prin care arat ce dorec ca ei sa stearga de pe site sau sa puna copyright sau daca nu vor sa suporte consecintele


Deci ar trebui sa scoata coloana din stanga.. modul de prezentare .. meniul de sus .. meniul de la categorii unde arata Sezoanele, tabelul cu ultimile episode, Fast THeme si Full THeme mod.. si atunci nu as avea nimic de zis de copyright..

Material modificat de Evollution - Sâmbătă, 04/05/2013, 1:15 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 15 | 1:10 AM
Evollution, nu aveti nici un drept pentru modificari de la original. eu daca prelucrez Luceafarul in viziunea mea si cer dreptu de autor, stiu sigur ca uniunea scriitorilor din MD, RO ma va arunca pe rug daca ar fi dupa voia lor.
Orice modificare a proprietatii intelectuale ale autorului de catre o alta persoane fara concesamantul autorului se considera incalcarea dreptului de autor.

Ok spuneti ca cereti drept de autor pentru totul in afara de prima pagina? pai si de ce nu aveti copyright-ul http://art-dessign.ru/ pe prima pagina? prin urmare ati incalcat dreptul de autor si site-ul dvs trebuie sa fie banat.

Hai sa terminam discutia ca e o mare prostie.

Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Tema HTML5 - Responsive (model) (Model tema ucoz responsive)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: