• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Cauta un script .. (Buton "vezi mai mult")
Cauta un script ..
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 1:53 AM
Salutare, am tot incercat dar se pare ca nu ma descurc, daca sunteti amabili si se pricepe cineva.

Caut un script in genul la youtube, la sfarsitul video-urilor apare un buton, "Incarca mai multe sugestii" si apar mai multe filmulete.
Vreau un script in cara sa pun un informer iar cand apesi butonul sa apara ce e in informer.

Priviti poza
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 2 | 3:59 AM
Ca cel din imagine nu este posibil sa faci pe ucoz.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 3 | 0:38 AM
yce, contacteaza-ma pe
Citat
adresa de mail a fost ascunsa ca sa nu ma deranjeze orice ...
stiu fce te ar putea ajuta !


Material modificat de Crazyness - Marţi, 22/01/2013, 0:10 AM
kcamelia
Postări: 32
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 1:56 PM
Este foarte simplu de facut, in php este usor si poti sa il integrezi usor si pe ucoz. 25$ si iti fac un mic script exact ca acela, banuiesc ca e de la youtube.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 2:37 PM
Am rezolvat, cine are nevoie acesta e codul e de la ucoz, modificati titlul si la text puneti ce vreti. Fara bani

Cod
<!--uSpoiler--><div class="uSpoilerClosed" id="uSpoileruaRpKY"><div class="uSpoilerButBl"><input type="button" class="uSpoilerButton" onclick="if($('#uSpoileruaRpKY')[0]){if ($('.uSpoilerText',$('#uSpoileruaRpKY'))[0].style.display=='none'){$('.uSpoilerText',$('#uSpoileruaRpKY'))[0].style.display='';$('.uSpoilerButton',$('#uSpoileruaRpKY')).val('[\–] TITLU');$('#uSpoileruaRpKY').attr('class','uSpoilerOpened');}else {$('.uSpoilerText',$('#uSpoileruaRpKY'))[0].style.display='none';$('.uSpoilerButton',$('#uSpoileruaRpKY')).val('[+] TITLU');$('#uSpoileruaRpKY').attr('class','uSpoilerClosed');}}" value="[+] TITLU"/></div><div class="uSpoilerText" style="display:none;"><!--ust-->AICI PUNETI CE  VRETI SA APARA<!--/ust--><!--usn(=TITLU)--></div></div><!--/uSpoiler-->
Material modificat de yce - Duminică, 20/01/2013, 2:38 PM
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 6 | 10:31 PM
kcamelia, pe banii aia ceream serviciile unui webdesigner si imi facea un template intreg happy
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 7 | 0:09 AM
yce, exact acest "script" cum ii spui tu am vrut sa ti-l arat doar ca nu m-ai cautat smile

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 8 | 5:40 PM
Citat (Gravedigger)
Ca cel din imagine nu este posibil sa faci pe ucoz.
tin sa te contrazic iar metoda lui
yce, este cam grea.
Ideea simpla este ca la Informer-ul respectiv sa adaugi
Cod
in loc de $MESSAGE$ codul<?if(len($MESSAGE$)>un numar cat mai mic 10 de exemplu)?><?substr($MESSAGE$,0,10)?>...<?else?>$MESSAGE$<?endif?>
.
Iar atunci avem $TITLE$ de exemplu cel cu Bill C. din print iar dedesupt $message$ care daca adaugam >10 apare ca text iar dupa 10 caractere apare...vezi mai mult.
Simplu zic eu.:)

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Cauta un script .. (Buton "vezi mai mult")
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: