• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Colturi rotunjite informator (Cer ajutor)
Colturi rotunjite informator
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 1 | 7:58 PM
Am facut un informator pentru catalogul de fisiere care apare pe prima pagina il puteti vedea aici.Si ma intrebam daca pot face acele colturi rotunde...Daca da, cum?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 8:12 PM
Gravedigger,

Code
.atribut {-moz-border-radius: 5px 5px 0px 0px;border-radius: 5px 5px 0px 0px;}

Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 3 | 9:31 PM
Quote (Muşatinu)
Gravedigger,

Code
.atribut {-moz-border-radius: 5px 5px 0px 0px;border-radius: 5px 5px 0px 0px;}


Pai si unde trebuie adaugat ca atunci cand incerc sa il bag la informator/styles formating/custom css nu merge

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 2:45 AM
Gravedigger, da informeru
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 5 | 3:09 AM
Code
<br style="border: 2px double; "><table style="text-align: center; border-collapse: collapse; width: 100%; border: 2px double rgb(255, 165, 0); "><tbody><tr><td style="text-align: center;"><b><font><br><span style="color: rgb(255, 165, 0); "><a href="$ENTRY_URL$"><font size="5" style="font-size: 18pt; " face="Arial Black">$TITLE$</font></a></span><br><br></font></b></td></tr><tr><td style="text-align: center;"><a href="$ENTRY_URL$">$MESSAGE$</a><br><br></td></tr></tbody></table><br style="font-size: 8pt; "><table style="text-align: center; border-collapse: collapse; width: 100%; border: 2px double rgb(255, 165, 0); "><tbody><tr><td><div style="text-align: center;">Vizualizari:</div><div style="text-align: center;"><b>$READS$</b></div></td><td><div style="text-align: center;">Comentarii:</div><div style="text-align: center;"><b>$COMMENTS_NUM$</b></div></td><td><div style="text-align: center;">Rating:</div><div style="text-align: center;"><b>$RATING_NUM$/5</b></div></td><td><div style="text-align: center;">Categoria:</div><div style="text-align: center;"><b><a href="$CATEGORY_URL$">$CATEGORY_NAME$</a></b></div></td></tr></tbody></table><br><br><br>


Acesta este:)
Dar eu vreau sa pun colturile rotunjite numai primului pentagon, adica acela in care arata descrierea si numele intrarii, nu si celui de jos cu vizualizarile, comentariile, ratingul si categoriile.

Material modificat de Gravedigger - Joi, 22/11/2012, 3:12 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 11:57 AM
Gravedigger, Pentagonu e figura geometrica cu 5 laturi si 5 colturi, in cazul tau e dreptunhgi

Code
<br style="border: 2px double;"><table style="text-align: center; width: 100%; border: 2px double rgb(255, 165, 0); border-radius: 15px 15px 15px 15px;"><tbody><tr><td style="text-align: center;"><b><font><br><span style="color: rgb(255, 165, 0); "><a href="$ENTRY_URL$"><font size="5" style="font-size: 18pt; " face="Arial Black">$TITLE$</font></a></span><br><br></font></b></td></tr><tr><td style="text-align: center;"><a href="$ENTRY_URL$">$MESSAGE$</a><br><br></td></tr></tbody></table><br style="font-size: 8pt; "><table style="text-align: center; border-collapse: collapse; width: 100%; border: 2px double rgb(255, 165, 0); "><tbody><tr><td><div style="text-align: center;">Vizualizari:</div><div style="text-align: center;"><b>$READS$</b></div></td><td><div style="text-align: center;">Comentarii:</div><div style="text-align: center;"><b>$COMMENTS_NUM$</b></div></td><td><div style="text-align: center;">Rating:</div><div style="text-align: center;"><b>$RATING_NUM$/5</b></div></td><td><div style="text-align: center;">Categoria:</div><div style="text-align: center;"><b><a href="$CATEGORY_URL$">$CATEGORY_NAME$</a></b></div></td></tr></tbody></table><br><br><br>

Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 7 | 2:57 PM
Multumesc mult!
Nust la ce ma gandeam cand am scris...acum am realizat:))
M-am uitat la cod si am invatat cum sa fac acele colturi (border-radius: 15px 15px 15px 15px)

Material modificat de Gravedigger - Joi, 22/11/2012, 3:14 PM
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Colturi rotunjite informator (Cer ajutor)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: