Mesaj # 1 | 6:11 PM
Buna ziua,
Am o problema de aproximativ 1 an la care nu a gasit nimeni o solutie (nici eu, ucoz, sau alti programatori) cu site-ul www.rogsm.com. In mare sunt multumit de sistemul uCoz (la cat se plateste pe luna e destul) dar... acesta e singurul motiv pentru care nu o sa prelungesc abonamentul uCoz (din pacate) la urmatoarea data de expirare. La afisarile de pe reteaua Orange si Vodafone catalogul de produse (imaginile produselor se incarca la o calitate foarte slaba). In majoritate cazurilor si pozele produsului din pagina podusului se incarca tot la o calitate slaba. Din acest motiv se pierd clienti (imaginile de calitate slaba alunga clientii de pe site). Conexiune este 3G respectiv 4G (nu este problema ca netul e slab ca viteza, in toata aceasta perioada a fost timp sa verific exact). In reteau Telekon, Digi sau WiFi totul este ok. Banerele din pagina principala se incarca cum trebuie. Problema este doar la catalogul de produse.
Banuiala mea e ca problema vine de la pachetul de hosting uCoz (sunt listate prea multe produse, peste 2500).
Material modificat de districtgsm - Luni, 16/07/2018, 6:14 PM