• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Intreabare catre Ucoz
Intreabare catre Ucoz
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 1 | 4:33 PM
Ce se intampla de Ucoz in Romania scade??
Este sigur sistemul sau sa ne asteptam la surprize neplacute?

kukoolcrivat4444
Postări: 18
Reputație: 1
Mesaj # 2 | 5:22 PM
Iti spun eu ce se intampla...in primul rand se spune ca este platforma gratuita ...gresit daca nu bagi bani toate serviciile de care in mod normal trebuie sa beneficiezi gratuit sunt cu bani,in al doilea rand reclame peste reclame care incomodeaza vizitatorul si nu se mai intoarce pe siteul tau , ca reclamele il enerveaza cu toate ca tu nu ai reclama pe site, ucoz iti baga fortat reclame care alunga vizitatori unui site ,iar pe platforma ruseasca nu exista asemenea reclame care incomodeaza. Si in al treilea rand si cel mai important punct este ca dupa google.com esti redirectionat catre o reclama nici decum catre siteul ucoz de aceea siteurile pe platforma ucoz a scazut drastic in cautarile google pentru ca roboti de la google nu pot verifica continutul siteului deoarece sunt redirectionati fortat catre linkuri cu reclame...daca te uiti in top 100 ucoz siteuri foarte bune care au avut vizitatori foarte multi au scazut drastic din cauza ca admini acelor siteuri nu au cumparat un cont premium pe aceasta platforma si au reclame care ia incomodat chiar si pe cei mai mari fani ai siteului,sau axat pe alt site...iar redirectionarile de pe google au facut ca acele siteuri sa nu mai fie indexate cum trebuie in google si la cautare nu a mai existat pe google...asa ca ce motiv ar avea careva sa ramana pe aceasta platforma gratuita dar cu bani...

Adăugat (09/08/2017, 5:22 PM)
---------------------------------------------
Apropo in curand zbor si eu dupa aceasta platforma daca nu se face ceva cu redirectionarea dupa google ca sunt penalizat drastic de google din cauza ca nu imi poate verifica siteul....


Filme clasice Full HD...http://filmshare.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 3 | 4:11 PM
Pai si ce e de facut? Cautarile de pe google ale site-ului meu deinteres.org fata de acum 1-2 ani au scazut cred ca de 4 ori cu toate ca vizualizarile de pe saiturile de socializare mi-au crescut vizitele.
kukoolcrivat4444
Postări: 18
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 4:32 PM
Noroc cu siteurile de socializare ca altfel nu mai vedeam noi vizite pe platforma ucoz...si la mine tot la fel cu facebookul ce mai aduc vizite ca din partea lui google nimic,nu ca ar fi google de vina dar ucoz nubii da voie sa fie verificat siteul din cauza redirectionari catre reclame...mai ales pentru navigarea pe mobil sau tableta pana intri pe un site ucoz te ia durerea de cap de cate ori te redirectioneaza + ferestre pop-up care se deschid...
Filme clasice Full HD...http://filmshare.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 5 | 6:20 PM
kukoolcrivat4444, la mine momentan nu mai este problema cu redirectionarea... dar tot vin foarte putine vizite de pe google. Adica acum 1-2 ani eram in jur de 4-500 de pe google....acum chiar si 40-50 ...
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 6 | 6:23 PM
Azi pana la ora asta de la Google ...

Este pur si simplu rusinos!!
Atașamente: 2320992.png (2.5 Kb)

kukoolcrivat4444
Postări: 18
Reputație: 1
Mesaj # 7 | 7:27 PM
Intra dupa mobil si o sa vezi ca ai redirectionare dupa google catre reclama la tine si la mine si la toate siteurile uciz de aceea google nu poate accesa siteurile ucoz si de aceea ai foarte putine vizite de la google pentru ca nu poate vedea ce ai mai schimbat pe la site...singura indexare in care google o mai poate face pentru siteurile ucoz este sitemap-ul acolo nu are redirectionare si poate vedea ce continut ai mai adaugat pe site...tu crezi ca cei de la ucoz romania nu cunoaste aceste probleme cu redirectionarile dar nu va interveni pentru ca aceste redirectionari aduc bani...
Sterge cockie si datele din browserul tau mobil sau tableta , intra pe google.com scrie deinteres.org ar trebui sa fie primul rezultat in google si dai pe siteul tau si o sa vezi ca esti redirectionat catre o reclama...dupa care intra iar pe goigle scrie numele siteului tau si apasa pe el si o sa vezi ca nu mai esti redirectionat a doua oara.Asa se intampla si cu roboti de la google iti cauta siteul si sunt redirectionati si nu pot sa iti verifice siteul...

Adăugat (11/08/2017, 7:27 PM)
---------------------------------------------
CreareWebsite, vezi ca siteul tau nu este nici optimizat pentru mobil si nici pentru tableta de aceea esti penalizat de google...nici template responsive si cu redirectionarile de la ucoz ti-a facut siteul praf google...daca vrei te pot ajuta eu cu cateva template full responsive contra cost...iti dau un exemplu si te rog sa il verifici cu mobilul cu tableta si cu pc-ul http://lovero.ucoz.ro este tot siteul meu dar este in test inca nu m-am apucat de ceva serios cu el , o sa vina si vremea lui ,vezi templateul care l-am adaptat acolo este de news (stiri) si arata superb...ma contactezi si daca iti place sau poate ai tu vreun template care iti place si nu sti sabil adaptezi pe ucoz.


Filme clasice Full HD...http://filmshare.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 8 | 10:03 PM
E o problema mare cu redirectionarea ...
kukoolcrivat4444
Postări: 18
Reputație: 1
Mesaj # 9 | 11:58 PM
Ai incercat ce ti-am scris eu mai sus cu telefonul si cu tableta ca esti redirectionat ca vizitator nou prima oara , a doua oara nu mai esti redirectionat intri pe site si la prima atingere se deschide o fereastra pop-ut si deabia dupa aceasta fereastra poti naviga pe site fara alte prosti impuse de ucoz...
Filme clasice Full HD...http://filmshare.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 10 | 10:05 AM
Citat kukoolcrivat4444 ()
Ai incercat ce ti-am scris eu mai sus cu telefonul si cu tableta ca esti redirectionat ca vizitator nou prima oara , a doua oara nu mai esti redirectionat intri pe site si la prima atingere se deschide o fereastra pop-ut si deabia dupa aceasta fereastra poti naviga pe site fara alte prosti impuse de ucoz...


Exista posibilitatea de a scapa de asta prin a plati acel pachet.

Adăugat (12/08/2017, 10:05 AM)
---------------------------------------------
Indexarea nu ar trebui sa fie conditionata de aceasta plata, asta ar trebui sa fie interesul si al ucoz.


Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 11 | 1:00 PM
Citat CreareWebsite ()
Ce se intampla de Ucoz in Romania scade??
Este sigur sistemul sau sa ne asteptam la surprize neplacute?

Poți fi un pic mai explicit, te rog?

kukoolcrivat4444, în ceea ce privește redirecționarea - am testat de pe două dispozitive și nu am putut identifica nicio redirecționare. Ești amabil să-mi oferi un video în care aceasta să fie vizibilă? Situația redirecționărilor automate a fost remediată cu ceva timp în urmă - problema a fost din partea advertiser-ului cu care se colabora la acest moment (colaborare care a fost încheiată între timp). În cazul în care identifici redirecționări/pop-up-uri care nu ar trebui să existe, te rog să-mi transmiți un video în acest sens, pentru a se putea verifica situația.
De asemenea, reclamele se regăsesc și pe site-urile rusești (de fapt pe toate website-urile gratuite) - acestea sunt afișate în funcție de IP. Dacă ai exemple de site-uri pe care nu se întâmplă acest lucru, te rog să le oferi.

Indexarea nu este condiționată de plată - fișierul robots.txt se deblochează și în mod gratuit, în anumite condiții. Termenii mai "drastici" au venit ca urmare a numărului foarte mare de website-uri fără conținut care erau indexate.

În ceea ce privește Google - recomandarea este de verificat mai întâi website-urile pentru a vedea aspectele pentru care există penalizări.

Good things come to those who wait!
kukoolcrivat4444
Postări: 18
Reputație: 1
Mesaj # 12 | 3:34 PM
In primul rand acum vad si eu ca redirectionarea nu mai exista de 2 zile nu cu ceva timp in urma , in al doilea rand din cauza advertiserilor cu care ati colaborat a facut aceasta platforma praf , ma refer ca din cauza la acele reclame si redirectionari toate siteurile pe ucoz a fost penalizate de google si asta nu este din cauza designului , majoritatea au design adaptat si pentru mobil si pentru tableta asa cum cere google...eu am acest designe la site iar indexarea nu este cum trebuie . Poate de acum in colo va fi indexarea mult mai buna daca nu mai existata redirectionarea.
Deci stiati ca va afecta platforma ucoz si websiteurile si tot ati continuat sa incheiati un contract cu acesti advertiseri...
Numar mare de websiteuri fara continut , va intreb din ce cauza din cauza voastra sau a noastra ... Majoritatea si-au lasat siteurile in paragina si au parasit ucoz pentru aceste reclame si redirectionari care aduce la pierderea vizitatorilor si este normal sa aveti websiteuri fara continut si fara sa mai fie administrate de cineva ....

Filme clasice Full HD...http://filmshare.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 13 | 0:42 AM
Citat Felicia ()
În ceea ce privește Google - recomandarea este de verificat mai întâi website-urile pentru a vedea aspectele pentru care există penalizări.


Cum am putea face asta?

Citat Felicia ()
Citat CreareWebsite ()
Ce se intampla de Ucoz in Romania scade??
Este sigur sistemul sau sa ne asteptam la surprize neplacute?


Intreb asta pentru ca vad oarecum o scadere constanta (foarte mica) a site-urilor din top 100 ucoz.

Eu am un proiect in care bag bani, suflet si foarte mult timp, nu as vrea sa pierd un asemenea proiect.

kukoolcrivat4444
Postări: 18
Reputație: 1
Mesaj # 14 | 7:32 AM
Iata ca in dimineata asta ati comiso rau stimate ucoz...nu imi mai pot accesa siteul

Adăugat (15/08/2017, 7:32 AM)
---------------------------------------------
Felicia, parca spuneai in mesajul de mai sus ca sa remediat problema cu redirectionarile acum ceva vreme...cand eu spuneam ca si acum 2 zile am aceleasi probleme cu redirectionarile si cum se vede si in videoclip scriu numele siteului si apare pe prima pagina doar siteul dar nu si din continut si nu alte pagini indexate doar simplu siteul fara alte pagini...


Filme clasice Full HD...http://filmshare.ucoz.ro
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 15 | 1:21 PM
surprised
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Intreabare catre Ucoz
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: