• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Cum sa indexezi site-ul mai bine pe google
Cum sa indexezi site-ul mai bine pe google
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 1 | 3:16 PM
Va salut, puteti va rog sa-mi spuneti o metoda in care google iti indexeaza site-ul mai rapid,anume site-ul sa fie prin prima pagina la cautare.
Site-ul meu : http://statusurilemele.tk

Mersi pentru ajutor!
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 10:26 PM
ADMin2197, sugestii cu privire la promovarea site-ului (SEO) găsești și aici. Însă, din start ai un dezavantaj, și anume domeniul .tk - din câte știu acesta nu este prea bine văzut de Google...
Good things come to those who wait!
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 3 | 3:30 PM
Felicia, Multumesc pentru sfat
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 4 | 9:05 AM
ADMin2197, ar trebui ca fiecare status sa se poata distribui direct de pe site printr-un buton pe facebook, twiter si alte retele....
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 5 | 10:35 AM
CreareWebsite, Am incercat sa pun buton,dar numai prima pagina se destribuie nu distribuie si statusul
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 6 | 11:07 AM
ADMin2197, ce cod ai folosit?
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 7 | 12:48 PM
bigblog,
Cod
<script type="text/javascript" src="//yandex.st/share/share.js"
charset="utf-8"></script></p>

  <div class="yashare-auto-init" data-yasharel10n="ru" data-yasharequickservices="yaru,vkontakte,facebook,twitter,odnoklassniki,moimir,gplus" data-yasharetheme="counter">
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 8 | 4:28 PM
ADMin2197, folosesti Yandex.Share. Recomand să foloseşti* butoanele dorite separat, nu prin intermediul serviciului Ya.Share.

*la adăugare, adresa URL pentru distribuire trebuie să fie $ENTRY_URL$.
ADMin2197
Postări: 58
Reputație: 1
Mesaj # 9 | 4:49 PM
bigblog, Bine voi incerca sa pun mersi pentru ajutor
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 10 | 8:03 PM
Metoda pe care eu o aplic e una simpla. Inscrierea in cat mai multe directoare! biggrin
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 3:04 PM
Salutare
am o intrebare... nu stiu de ce m-am gandit ca este posibil ca domeniul ucoz sa isi schimbe numele, in cazul in care s-ar intampla acest lucru, siteurile ucoz isi vor schimba automat denumirea ca subdomeniu al noului nume/adresa, iar daca da, va afecta acest lucru pozitia unui site ca alt subdomeniu in motoarele de cautare?

mi-a mai venit o intrebare... daca unui site ucoz care are domeniu atashat ii expira domeniul si ramane iar ca si subdomeniu .ucoz adresa de subdomeniu se va afla pe o alta pozitie in motoarele de cautare decat atunci cand avea domeniu atashat?
multumesc

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 12 | 7:42 PM
dandani, în ceea ce privește prima întrebare, poți sta liniștit - uCoz nu își schimbă numele happy .
În momentul în care atașezi un domeniu, site-ul este indexat după acesta (fișierul robots.txt este blocat pentru subdomeniu și deblocat pentru domeniu), așadar, atunci când revii la subdomeniu, site-ul este reindexat după noua adresă. Deci da, site-ul va fi afectat de această schimbare.

Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Cum sa indexezi site-ul mai bine pe google
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: