• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Magazin Online (Ajutor!)
Magazin Online
smk
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:22 PM
Am facut o cerere catre asistenta si m au indrumat sa apelez si la forum.Am nevoie sa stiu daca se poate realiza urmatorul lucru:

"Va rog sa ma ajutati,daca este posibil,sa pot edita pagina unde imi apar categoriile de produs.
Vreau sa le pot pune intr-un tabel sau cu titlul categoriei sub imagine.Am tot incercat si nu reusesc sa modific nimic fiindca codul de catalog arata asa :

Cod
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tr>
<td><!--<s4419>--><span style="color:grey">Articol disponibil<!--</s>-->: <b><?$DRAW_BLOCK$('NUM_ENTRIES','ne_cont')?></span></b><td>
<td align="right"><span style="color:grey"><?$DRAW_BLOCK$('SORT_SELECTOR','slist')?></span></td>
</tr></table><span style="color:grey">
<?if($FILTER_SELECTOR$ && ($PAGE_ID$ != 'allgoods'))?><hr /><?$DRAW_BLOCK$('FILTER_SELECTOR','flist')?><?endif?>
<?$CATALOG$(0,1)?></span>
</div>


Am atasat si un print screen ca sa intelegeti la ce fac referire.

link imagine : http://www55.zippyshare.com/v/3662977/file.html

Astept cu interes raspunsul dumneavoastra.
Va multumesc anticipat."
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 10:47 PM
smk, te rog, menţionează şi linkul site-ului tău.
smokie
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 2:28 PM
Mentionez ca acum i-am scos eu imaginile categoriei din panoul de control al magazinului online.
Cum ii bifez optiunea, imi apare imaginea categriei si in dreapta ei denumirea cu toate subcategoriile.

http://www.efsmag.ro/shop/materiale-electrice/categorii - exemplu
Material modificat de smokie - Joi, 11/12/2014, 2:31 PM
smk
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 9:39 PM
Inca astept un raspuns.... (smokie) este tot id-ul meu pe calc de la serv...
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 5 | 11:45 PM
smk, în primul rând, trebuie să te informez, că regulamentul forumului nu permite utilizarea conturilor multiple pe acest forum, de aceea, trebuie să alegi unul, pe care îl vei folosi în continuare, cel de al doilea urmând a fi blocat (pe forum). Pentru a ne informa care cont vrei să îl foloeşti şi care să fie blocat, te rog trimite-mi un mail privat.

În ceea ce priveşte situaţia la care vrei să afli un răspuns, pentru a proceda mai departe la verificare şi la găsirea unei soluţii trebuie să adaugi înapoi pozele categoriei.

Toate cele bune,
bigblog.
smokie
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 1:45 PM
ok o sa renunt la contul "Smk" si tocmai am activat fotografiile categoriilor.Ast raspuns va multumesc!
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 7 | 3:42 PM
smokie, ok, contul "smk" a fost blocat. Caută rândul 18 în stilul foii al modulului Magazin online (Panoul de control » Personalizarea design-ului), adică acesta:

Cod
table.catalog div { margin:0 0 0 60px; }


şterge-l, şi pune asta în locul lui:

Cod
table.catalog div {clear: both;}


Dacă nu acesta e rezultatul pe care îl aşteptai, te rog, să revii cu alte explicaţii.
smokie
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 6:21 PM
Iti multumesc pentru rapuns!

Am modificat codul si nu a avut nici un efect, in schimb am modificat pe cel dupa linia 19 :
Cod
table.catalog img { float:bottom; margin:0; border:0; }


float:left in float:bottom

S a intamplat ceva dupa cum poti oberva aici : www.efsmag.ro/shop/materiale-electrice/producatori

Cred ca mai trebuie modificat ceva ca nu sunt centrate...o sa mai ma uit si la celelalte linii poate reusesc sa pun textul sub imagine...

Multumesc!
Material modificat de smokie - Vineri, 12/12/2014, 6:22 PM
smokie5638
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 10:37 PM
S-a rezolvat!!!
Multumesc!
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Magazin Online (Ajutor!)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: