• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Ascundere cod adsene
Ascundere cod adsene
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 1 | 6:47 PM
Salut , Am observat mai multe siteuri ca ascund codul adsense pe site intru asa mod in cat poate pune cate reclame vrea el pe site , sitiu cu siguranta ca este interzis terminilor si conditilor adsense , insa deja vad pe acele siteuri reclama dubla deja mai bine de 6 luni , cum este posibil de dublat reclama adsense ?

Da acum au schimbat putin desingul la site si au pus doar 4 pe interfata ,temporar , deoacere google odata la 3 luni fac verificari manual a fiecarui site de aia au mai scos din reclame si totusi stiu ca sunt admise doar 3 relclame

Material modificat de Flavi - Miercuri, 04/09/2013, 9:12 PM
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 7:43 PM
Flavi, eu din ce stiu sunt admise 6 bannere de catre google adsense.
3 bannere imagine si 3 bannere text (sunt convins pentru ca am folosit mult timp adsense)

Pe website-ul furnizat de tine sunt 4 reclame de tip imagine:
3 de la - Google Adsense
1 de la - Matomy Media Group prin programul de affiliere pentru publishers
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 3 | 8:09 PM
Danny, ok ! de ce atunci eu nu pot pune decat mai mult de 3 reclame ? indiferent de ce tip ar fii ele text sau imagine
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 4 | 8:19 PM
Flavi, eu sunt de parere ca poti (cu siguranta poti) ... ceva gresesti cand creezi bannerele.
Nu stiu sa iti explic exact deoarece am in jur de 1 an de zile cand am renuntat la adsense.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 5 | 9:06 PM
Danny, frate , deja am inteles care e faza dupa o cercetare amanuntita a sitelui respectiv biggrin

faza este ca acel utilizator utilizeaza doua conturi de adsens pe un singur site ! suta la suta nu poti amagi robot.txt de la google ca sa poti pune mai mult de 3 reclame de tip baner/text/imag.

Si ce e inportant ca google nu specifica nicaeri ca este interzis de apune reclame de tip adesens de pe doua sau mai multe conturi pe un singur site ! cred ca faza este sa fii doar smecher biggrin si facem schimb de reclame tu pui la mine pe site eu la tine biggrin de doua ori castigi

p.s/ cu siguranta ambele siteuri trebuie sa fie compatibile cu programul adsense ca de nu ne blocheaza pe ambii biggrin

Material modificat de Flavi - Miercuri, 04/09/2013, 9:09 PM
DoubleNy
Postări: 20
Mesaj # 6 | 9:46 PM
cum sterg blocurile care incurca din adsense ?
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 7 | 10:38 PM
Flavi, ti-am scris mai sus ca nu are mai mult de 3 reclame de tip imagine de la adsense...sunt 4 intradevar insa 1 nu apartine de adsense ci doar 3 dintre ele.
Da in TOS-ul lor se specifica ca ai voie sa folosesti reclame de pe cate conturi vrei, aceasta tehnica se foloseste cand mai multi editori se hotarasc sa construiasca un website(scriind toti articole)...deci fiecare va afisa reclame din contul propriu adsense.
DoubleNy
Postări: 20
Mesaj # 8 | 10:50 PM
am o intrebare referitor la adsense !
Ctr-ul paginii trebuie sa fie mare sau mic ?
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 9 | 11:02 PM
DoubleNy, sa nu treaca 3 %

---------------------------------------------
Danny, iti demonstrez ca sunt toate 4 de la adense , acus

Material modificat de Flavi - Miercuri, 04/09/2013, 11:23 PM
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 10 | 11:09 PM
nustiu te arata in romania dar in md arata in felul urmator

banerul de jos cu codul de urmarie ca-pub-316214xxxxxxxxxx

celel late banere sus , centru,dreapta lateral cu codul de urmarire ca-pub-982536xxxxxxxx

el utilizeaza doua conturi este clar ca buna ziua ! poti verifica si singur

Material modificat de Flavi - Miercuri, 04/09/2013, 11:14 PM
DoubleNy
Postări: 20
Mesaj # 11 | 11:11 PM
Flavi, la mine e dublu ( in jur de 6 % !
cand si cum se micsoreaza ?
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 12 | 11:12 PM
DoubleNy, nu da clikuri pe reclamele tate ! nu incuraja pe alti sa daie clik , ect iteste conditile adsense !

dar daca e 6% nu e atat de grav ! deja depinde de google ! tu nu incalca regulile lor si va fi totu ok pentru tine wink

DoubleNy
Postări: 20
Mesaj # 13 | 11:13 PM
Citat (Flavi)
Flavi

ok .ms
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 14 | 2:26 AM
Flavi, ti-am zis ca e de la Matomy Media Group ... e printr-un program de afiliere smile
El cu Matomy Media Group si Matomy Media Group cu Adsense
tongue

Adăugat (05/09/2013, 1:26 AM)
---------------------------------------------
Flavi, ti-am zis ca e de la Matomy Media Group ... e printr-un program de afiliere smile
El cu Matomy Media Group si Matomy Media Group cu Adsense
tongue

Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 15 | 11:40 AM
Danny, biggrin fie cum zici , dar totusi el utilizeaza doua conturi de adsense biggrin wink
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Ascundere cod adsene
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: