• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Cum sa incep sa fac chit de chit bani cu ucoz (Bani!!!)
Cum sa incep sa fac chit de chit bani cu ucoz
Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 1 | 6:31 PM
Miam facut site Ucoz imi place tot cum arata deja lam si promovat putin . Incep sa fac si schimburi de linkuri . Sunt inca cu subdomeniu . DAr totusi ma puteti ajuta cum pot face putini bani , cumva sami cumpar domeniu
Siteul meu : Ultrarius.ucoz.com - este deja pe google . adsense nul primeste ca are subdomeniu

<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Material modificat de Resppect - Duminică, 12/05/2013, 6:32 PM
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 2 | 8:21 PM
Resppect, nu o sa faci niciodata bani cu un site care are 20,30 de vizitatori pe zi
poti sa adaugi reclamele de la http://www.bidvertiser.com/ iar care au peste 2000 de vizitatori/zi recomand cu incredere http://smowtion.com/en
inainte de face bani iti recomand sa te gandesti la calitatea site-ului biggrin

Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 10:40 PM
Si cemi dau reclamele astea mie dak le adaug pe site

Adăugat (12/05/2013, 9:40 PM)
---------------------------------------------
Explicami te rog .. bine si incep sa am mai multi vizitatori.. cum fac banii.. vreau sa stiu esentiealul ..


<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 11:55 PM
Resppect, în general rețeta de a face bani este următoarea:

1. Faci un website cu un conținut bun, eventual legat de ceva ce îți place ție (hobby)
2. Îl actualizezi constant cu informații noi
3. Dacă informațiile pe care le introduci în website sunt relevante, trebuie să ai rabdare pentru a genera trafic (minim câteva sute de unici pe zi)
4. Instalezi diverse rețele care rulează reclame, cum ar fi Adsense: Câteva detalii despre asta găsești și aici.

Eu îți recomand să cauți pe Internet ce înseamnă fiecare rețea în parte și să te afiliezi în funcție de profilul website-ului tău. Însă, cele mai importante lucruri sunt pereseverența, munca și răbdarea. Mult succes!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 1:24 AM
Ms mult ... ms pentru sfaturi

Adăugat (13/05/2013, 0:24 AM)
---------------------------------------------
Scuze.. Mai am o intrebare.. Azi miam adugat siteul pe un site . Acolo mi a zis .. Adresa acestui sait este banata . asta sa intimplat de 2 ori...Ce sa inteleg din asta ??


<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 6 | 2:43 PM
Resppect, se poate întâmpla pentru că unele site-uri nu acceptă să-ți lași adresa oricum. Te sfătuiesc să citești cu atenție topicul de aici, pentru că te va ajuta să înțelegi mai bine ce înseamnă optimizarea SEO.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 7 | 5:26 PM
ms ft mult.. mai am ceva de intrebat . peste tot locul se aude de CEO . cum ma contactez cu cei trb sa fac , pasii ..

Adăugat (13/05/2013, 4:26 PM)
---------------------------------------------
Cum pot sami adaug saitul in Yandex ... Si daca bag multe scripete diferite in site , el nu incepe sa aiba viteza mai mika ?


<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 8 | 11:48 PM
Resppect, în primul rând trebuie să-ți înscrii website-ul în Google, pentru că acesta este cel mai popular Motor de căutare din România. Aici trebuie să te înregistrezi: http://www.google.com/webmasters/

Dacă vrei și în Yandex, poți aici: http://webmaster.yandex.com/. Oricum, doar dacă website-ul tău este în Engleză, Rusă sau în Turcă îți recomand cu căldură Yandex biggrin

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 9 | 1:49 AM
Daca le inregistrez pe aprope motoarele de cautare . De ex in china Baidu.com sau Gojje.com cum credeti voi avea ce va succes , daca bag ceva in chineza pe site ? smile happy
<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 10 | 2:11 AM
Resppect, concentrează-te pe o singură limbă. Obține succesul cu respectiva și după adaugi altele..
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 11 | 2:16 AM
Axa ms mult... Imi trebuie domeniu ca sa am succes ca cu subdeniu nu prea am sanse... Ms mult celor care mau ajutat .. o sa vin mai des pe forum .

Adăugat (14/05/2013, 1:16 AM)
---------------------------------------------
Va aparea oare degraba Ucoz.md ??


<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 12 | 9:53 PM
Resppect, referitor la ucoz.md, este redirect spre .ro acum dar, pentru introducerea subdomeniului .md nu sunt planuri în viitorul apropiat.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 13 | 10:46 PM
Respect, mie mi-a aprobat contul adsense pe site-ul webdirector.do.am aja ca nu conteaza daca ai sau nu domeniu!
Resppect
Postări: 156
Reputație: 2
Mesaj # 14 | 12:43 PM
da!! kind am situl mia zis ca subdomeniile nu se primesc
<b>www.filmed.tk</b> <i>Video Portal MD </i>
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 15 | 9:56 PM
sorynik, Resppect, din ce știu Google și-a schimbat politica la Google Adsense de câteva luni, astfel că subdomeniile nu mai sunt acceptate. Probabil funcționează doar cele din Blogspot (serviciul aparținând tot de Google).

Cred că trebuie să mai crești site-ul în conținut și vizitatori după care să-ți atașezi un domeniu și să te înregistrezi în Google Adsense. Apropo, poți să obții un domeniu COM, NET sau ORG gratuit, participând la I love uCoz.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Cum sa incep sa fac chit de chit bani cu ucoz (Bani!!!)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: