• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » ACC shoutcast flash player
ACC shoutcast flash player
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 1 | 8:38 PM
Salut ,
Cine are sau cunoaste vreun site care genereaza flash player in format ACC+ ?

Ori ajutati-ma voi cu vreun script de acest tip

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 1:54 AM
Flavi, nu cred ca o sa gasesti ceva gratuit pentru formatul ACC+ (cel putin eu nu am intalnit pana acum) , daca doresti iti pot recomanda un site unde poti cumpara un player personalizat cu radio-ul tau si compatibil cu ACC+ .
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 3 | 10:42 AM
Danny, am gasit totusi un site care pune spre descarcare flash playere Gratuit compatibele cu ACC+ ! Vezi AICI sau AICI

Am gasit si eu multe site-uri ce pun spre vanzare aceste playere , pretul fiind unul foarte mare ( 10$ - 45$ ) NU cred ca cineva va cumpara aceste playere ( ma refer la persoane care au un radio mic )

In orice Caz formatul ACC + este unul dintre cel mai reusit format care isi mentie calietatea la un nivel foarte bun la un trafic redus , asta iti pemite sa mai economisesti la procurarea unui server Shoutcast la un pret mai avantajos !

Eu sunt in regim de testare in HD si sper ca pe viitor sa trec pe ACC+!

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 4 | 11:32 AM
Flavi, inteleg ceea ce zici si stai linistit ca toti au plecat de jos si toti au fost mici candva smile
Pentru ca imi esti simpatic o sa vin in ajutorul tau cu o oferta vaforabila pentru tine
Quote (Danny)
pretul fiind unul foarte mare ( 10$ - 45$ )


da e cam mult ... ce zici de 2 E?
Player ACC+| 2E/luna
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 5 | 12:11 PM
edit

Adăugat (19/08/2012, 11:11 AM)
---------------------------------------------
Danny, Este scump in orice caz 2 euro pe luna ! Eu am 12 playere primite de la un prieten Gratis in format ACC+ !

Vand Si eu licenta cu 10 euro pe toata viata !

Plus ajut cu configurarea ! Versiunea demo AICI

Cei coenteresati pot oferi si alte modele de playere , in total sunt 12 la numar!


Material modificat de Flavi - Sâmbătă, 18/08/2012, 7:04 PM
superman
Postări: 3
Reputație: 1
Mesaj # 6 | 7:30 PM
Care vreti player aacplus am cateva modele si le dau gratis:)

eu le-am furat de la unul din linkurile de mai sus:D

pentru ca sunt freee sau furate si cer bani detalii ionutp23@yahoo.com
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 7 | 2:25 PM
superman, ei nu mai spune ! free ? poti sa le furi de unde nu le-ai fura dar licenta nimeni nu iti ofera ! Daca esti destept si crezi ca o faci pe smecherul iti spun eu ca aceste flash playere nu functioneaza ca un player obisnuit ! eu cred ca tu duci lumea in erroare si vrei oarecum sa te bage cineva in seama !

Daca te uiti pe acel link namehost uite cum functioneaza playerile ( sunt deacord ca are un RMTP furat sau gratuit, si nimeni nu iti garanteaza ca va functiona normal ) dar cele de pe PRO Dj Radio sunt licentiate RMTP server (deosebirea simpla este ca functioneaza 100%, sunetul este de inalta calietate, cu efecte vizuale, ect )
Nu compara un lucru furat sau descarcat de pe torrent cu unul lucru absolut licentiat si functional!

Material modificat de Flavi - Sâmbătă, 15/12/2012, 2:34 PM
superman
Postări: 3
Reputație: 1
Mesaj # 8 | 3:36 PM
Lasa vrajeala cu licenta :))) la ce licenta .swf player cred ca esti glumet rau de tot. toate playerele aacplus au un .xml config file asa in ele bagati adresa voastra de radio bla bla inca disponibil si functioneaza free fara fake licenta
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 9 | 6:33 PM
superman, pentru oameni cu gandire inarziata ! Pot sa explic,

- priveste in ce an afost tema creata?!, atunci abea esisa moda cu aacplus player ! Care nu functionau decat cu un wowza server, pentru care era necesar sa procuri de la firmele respective!
- in prezent , sunt aac playere in versiunea v2+ ! care sunt deasemena cu plata , nu cred ca vei gasi vreun player de tipul ala v.2+ free!
- si la final , vreau sa iti spun! sa fii atent la ce scrii, nu de alta dar te prostesti !

Material modificat de Flavi - Marţi, 25/02/2014, 6:37 PM
iosif
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 1:48 PM
eu am folosi ceva free deci este si gratis si sunt ok eu am fost multumit
igoras
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 8:51 PM
VIND CU 5 EURO COMPLECT DE PLAYERE ACC PLUS skype: igor.gruia
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 2:42 AM
Salut cum fac sa pun si eu un radio pe un player AAC cine ma ajuta si pe mine va rog frumos unde trebuie sa editez ca sal fac sa functioneze am editat fisierul asta config.xml dar nu functioneaza nu stiu cum sal fac va rog explicatimi si mie

Asta e playerului http://tvtv.esy.es/

Material modificat de florin1986 - Joi, 21/08/2014, 3:07 AM
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 13 | 11:58 AM
florin1986, ai nevoie de licenta wonza,server rtmp(real time messaging protocol)
ceva de genul asta:<rtmp>rtmpte://adresa server:port/shoutcaststream</rtmp>

Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » ACC shoutcast flash player
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: