• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Vă rugăm, blocați acest IP: 109.185.10.237 (Blocarea IP-ului utilizatorului Stapanul)
Vă rugăm, blocați acest IP: 109.185.10.237
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 4:11 PM
După cum știți cu toții, a trebuit să luăm măsuri mai dure cu utilizatorul Stapanul, care a atacat și jignit membri ai comunității uCoz. În consecință, acesta a continuat să se dedea la diverse jigniri și acțiuni defăimătoare la adresa comunității și conducerii uCoz, ulterior banării. Astfel, vă rog să blocați acest IP: 109.185.10.237 pe site-urile dvs din Control -> Blocarea Adreselor IP, adăugați adresa și apăsați salvare. Toate acestea sunt pentru a evita apariția unor comentarii negative și Spam de la respectiva persoană.

Vă mulțumesc!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 2 | 4:21 PM
Raver, blocat ! Susţin blocare lui şi a tutror celor de acest gen !
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 3 | 4:23 PM
Raver am rezolvat.
O intrebare acesta mai poate benificica de servicilul uCoz adica sa faca site-uri...?
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 4 | 4:52 PM
CosminSpaceMusic, eu cred ca IP nu este o problema in ziua de azi daca vrea sa faca rau te gaseste si din pamant macar ca ii blochezi IP !
Sunt programe care iti schimba IP cat ai zice peste si nu numai programe ci si site-uri care pun la dispozitie IP false pentru a patrunde pe unele site-uri fara interdictie !
Mai bine sa te pazesti de oricare eventualitate !
Eu am limitat postarea directa a comentarilor de catre utilizatori dupa o verificare prealabila de catre admin !

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 5:55 PM
A fost blocat si de catre mine deoarece duminica nu am putut intra deloc si omul isi facuse de cap pe site la mine .
Am fost anuntat de catre un moderator de la mine ,insa nu stiam ca este vorba despre acest STAPANUL ,deoarece nemernicul incerca sa se semneze Raven ,stiu ca mai exista un exemplar ca asta pe forumul de aici si ma gandisem prima data la el .Cred ca toti acei care incearca sa se dea prea interesanti in acest forum ar trebui banati pentru totdeauna .
O zi buna tuturor si multumim Raver ca ne-ai anutzat pentru a sti despre cine era vorba .

Material modificat de marius15 - Miercuri, 11/07/2012, 0:43 AM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 6 | 6:26 PM
CosminSpaceMusic, e mai dificilă, în general, blocarea la înregistrare a adreselor IP dar, dacă acesta va continua, vom merge și în această direcție. Oricum, stați liniștiți, întotdeauna vor exista și oameni/vizitatori care vor doar să facă rău celor din jur. Vă sfătuiesc să stați departe de ei și să îi indepărtați cât mai repede. O zi frumoasă în continuare!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 7 | 6:52 PM
Raver am vazut ca i s-a sters site-ul, daca l-ai sters tu bine ai facut.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 8 | 7:42 PM
CosminSpaceMusic, nu i l-am blocat eu site-ul personal, a fost o decizie de comun a Administrației uCoz, în urma acțiunilor efectuate de către utilizatorul respectiv. Injuriile, Spam-ul și hărțuirea membrilor comunității constituie acuzații grave, conform cărora s-a acționat în consecință.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 9 | 11:04 PM
Raver, va rog scoate-ti cele 20% de amenda ! va rog , au fost puse pe ne drept si nemotivate !
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 10 | 11:06 PM
Flavi, sunt motivate.. hai sa nu ne certam si de la asta.
dj_mazz
Postări: 267
Reputație: 13
Mesaj # 11 | 11:07 PM
l-am rezolvat si eu
http://www.radio-mazzero.com
Vampire
Postări: 42
Reputație: -18
Mesaj # 12 | 7:51 PM
Quote (Raver)
După cum știți cu toții, a trebuit să luăm măsuri mai dure cu utilizatorul Stapanul, care a atacat și jignit membri ai comunității uCoz. În consecință, acesta a continuat să se dedea la diverse jigniri și acțiuni defăimătoare la adresa comunității și conducerii uCoz, ulterior banării. Astfel, vă rog să blocați acest IP: 109.185.10.237 pe site-urile dvs din Control -> Blocarea Adreselor IP, adăugați adresa și apăsați salvare. Toate acestea sunt pentru a evita apariția unor comentarii negative și Spam de la respectiva persoană.

Vă mulțumesc!


Nu stiu despre ce este vorba. In orice caz nu am de gand sa blochez un IP dynamic care poate maine sa fie al unei persoane nevinovate.

Instigarea la blocare nu este binevenita de toata lumea.

Daca uCoz are ceva personal cu persoana respectiva sa ceara providerului de internet sa-i intrerupa internetul.

Pe de alta parte persoana respectiva, avand in vedere ca traieste intr-o tara libera va poate injura pe toti cum vrea el fara ca cineva sa poata face ceva cu adevarat. ( blocarea internetului de provider )

Cred ca, castigati mai mult ignorandu-l. Problema psihologica este de atentie. Omul are nevoie de atentia celor din jur.
kcamelia
Postări: 32
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 9:06 PM
Nu inteleg de ce ai facut acest post deoarece nu isi are rostul, daca voi (administratia ucoz) nu poate avea grija de un membru este vina voastra, poate acel utilizator vizita siteuri ucoz care ii placeau si sa trezic cu banarea din cauza voastra ca nu puteti avea grija de un simplu member.
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Vă rugăm, blocați acest IP: 109.185.10.237 (Blocarea IP-ului utilizatorului Stapanul)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: